آموزش جامع اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical

  • آخرین آپدیت: AutoCAD Electrical 2020.0.1
  • آخرین تاریخ آپدیت: 2019-09-26 16:52:33
  • آخرین سطح دوره آموزشی: پیشرفته
  • مدت زمان آموزش:
گواهی نامه آنلاین:

برای این آموزش هنوز مدرکی توسط مدیران دپارتمان طهاکو تعریف نشده است

برای ایجاد دسترسی آنلاین به آموزه های این دوره باید از همین وب پیج اقدام به "خرید آنلاین دوره" نمایید یا از منوی بالای صفحه و از قسمت "راهکارها" یکی از پلن های مشاهده آنلاین کتابخانه طهاکو را برای دسترسی های (اشخاص، کسب و کارها و سازمان ها) تهیه نمایید! همچنین در صورت ضعف در ارتباط اینترنتی می توانید اقدام به "خرید پستی" حامل این محصول نمایید.

سر فصل دروس آموزشی

مشاهده شده؟
آخرین سطح دوره آموزشی

توضیحات و الزامات

توضیحات نرم افزار اتوکد الکتریکال:

همانطور که می دانید شرکت اتودسک یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده نرم افزارهای کاربردی در جهان می باشد. معروف ترین نرم افزار تولید این شرکت اتوکد نام دارد که سال هاست به عنوان ابزار اصلی و مرجع جهت تهیه انواع نقشه های صنعتی اعم از ساختمانی، مکانیکی و الکتریکی به کار می رود. در سال های اخیر، شرکت اتودسک اقدام به تولید نسخه های مخصوصی از نرم افزار اتوکد جهت ترسیم نقشه های مربوط به هر زمینه صنعتی نموده است که یکی از آن ها نرم افزار Autocad Electrical می باشد. با استفاده از امکانات گنجانده شده در نرم افزار اتوکد الکتریکال شما می توانید به راحتی به ترسیم انواع اجزا و قطعات مدارهای الکتریکی، سیم کشی، اتصال دهنده ها و … بپردازید.

Autodesk AutoCAD Electrical نرم افزاری جهت طراحی مدارهای الکتریکی است و محصولی از کمپانی Autodesk می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و دانش مهندسی همه روزه شرکت های تولید کننده نرم افزار، نرم افزارهای جدیدی را به حوزه صنعت و دانشگاه معرفی می کنند. یکی از این شرکت های فعال تولید کننده نرم افزارهای مهندسی شرکت Autodesk می باشد که در آغاز با عرضه نرم افزار اتوکد برای رشته های عمران، معماری و نقشه برداری و سپس با افزودن امکاناتی برای سایر رشته های مهندسی نظیر مکانیک، وارد عرصه نرم افزارهای مهندسی شد. شرکت Autodesk نرم افزاری تخصصی برای رشته برق و زیر شاخه های آن به نام اتوکد الکتریکال (AutoCAD Electrical) ارائه نموده است که در طراحی مدارات و تابلو برق کاربرد دارد. نرم افزار اتوکد الکتریکال طراحی مدار را از شیوه سنتی آن خارج نموده است. این نرم افزار کار ساخت و طراحی مدارات کنترل الکتریکی و بررسی مدارها و مقاومت ها را بر عهده دارد و در نسخه جدید خود با تغییرات و پیشرفت های چشمگیری همراه بوده است. AutoCAD Electrical که نرم افزار مفیدی برای مهندسان و دانشجویان رشته های رباتیک، برق و الکترونیک است دارای امکانات فراوانی از جمله قابلیت ترسیم مدارها به صورت سه بعدی، قابلیت رفع مجازی ایراد های مدار، قابلیت نوشتن توضیحات در کنار مدارها و ... می باشد. پس امکان نمایش ۲ و ۳ بعدی مدارات طراحی شده تنها یکی از قابلیت های برجسته این نرم افزار است. نرم افزار AutoCAD Electrical ابزاری جهت طراحی بردها و مدارهای الکتریکی و محصولی از کمپانی Autodesk می باشد که کار ساخت و طراحی مدارات کنترل الکتریکی و بررسی مدارها و مقاومت ها را بر عهده دارد. در واقع نرم افزار AutoCAD Electrical ، اتوکدی برای طراحی سیستم های کنترل الکتریکی می باشد، که بخش مهمی از نمونه سازی دیجیتال است و به شما اجازه می دهدکه سریعتر وموثرتر و با هزینه ای پایین طراحی کنید.

نرم افزار AutoCAD Electrical دارای تمام قابلیت های نرم افزار اتوکد به علاوه یک مجموعه کامل از ویژگی های CAD الکتریکی از جمله کتابخانه های نماد جامع و ابزارهای موثر برای انجام وظایف خودکار طراحی الکتریکی می باشد. مهندسان در انجام بسیاری از کارها از جمله طراحی مدار های الکتریکی ، نقشه کشی فنی موتور های گرمایی ، ساختمان و … از آن بهره می برند.

 


نرم افزار اتوکد الکتریکال یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای حوزه نقشه کشی الکتریکی می باشد. در گذشته طراحی بصورت دستی صورت می گرفت ولی اکنون با کمک این نرم افزار کار بسیار آسان شده است. AutoCAD Electrical ابزارهای بسیار فراوانی برای طراحی دارد که کمی موجب سختی استفاده از آن شده است.

ویژگی مهم اتوکد الکتریکال داشتن کتابخانه وسیعی از استانداردهای مهم صنعت برق مانند iec و jic، قابلیت ترسیم شماتیک قطعات استاندارد مدارهای برقی و همچنین امکانات متنوعی مانند شماره گذاری اتوماتیک سیم ها در یک مدار برقی است.

با استفاده از امکانات گنجانده شده در نرم افزار اتوکد الکتریکال شما می توانید به راحتی به ترسیم انواع اجزا و قطعات مدارهای الکتریکی، سیم کشی، اتصال دهنده ها و … بپردازید.

نرم افزار AutoCAD Electrical امکانات و ابزارهای گوناگونی را در اختیار شما قرار می دهد. از جمله اینکه شما برای طراحی انواع مدارات الکتریکی، هیدرولیکی و پنیوماتیکی می توانید روی این نرم افزار حساب کنید. کتابخانه جامع؛ وجود قطعات و المانهای مورد نیاز در طراحی دست شما را حسابی باز گذاشته است. براحتی انواع گزارشات و خروجی های مد نظر خود را بعد از ایجاد و طراحی پروژه بدست خواهید آورد. 

 از دیگر موارد جالب توجه نرم افزار AutoCAD Electrical می توان به موارد زیر اشاره کرد:
امکان ساخت بلوک ها و المان های مورد نظری که در کتابخانه IEC نرم افزار وجود ندارند.

امکان ایجاد خروجی پروژه بصورت فایل PDF.

امکان طراحی انواع مدارات الکتریکی مربوط به تابلو برق.

طراحی انواع نقشه های: قدرت، فرمان، مونتاژ، ترمینالی، وایرینگ و جانمایی PLC، خروجی تابلو برق و…

اتوکد الکتریکال یکی مهم ترین نرم افزار هایی است که هر شخصی می خواهد به صورت حرفه ای وارد حوزه برق شود برای او یک ضرورت به شمار می رود. امروزه بسیاری از شرکت های تابلو سازی و طراحی مهندسی از این نرم افزار برای طراحی و مستند سازی نقشه ها و پروژه های خود استفاده می کنند.


مجوز نشر آموزش جامع اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical:(وزارت ارشاد)

 شماره مجوز ثبت شده اثر در وزارت ارشاد : بعد از أخذ شماره مجوز بهمراه تصویر در این قسمت وارد می شود.


ویژگی های نرم افزار اتوکد الکتریکال:

امکان ایجاد پروژه در نرم‌افزار

معرفی استانداردها و اصول نقشه کشی تابلو برق

طراحی نقشه های مدار فرمان

طراحی نقشه های مدار قدرت

چیدمان و اتصال ترمینال ها

طراحی ترمینال های معمولی و چند طبقه و Jumper

ایجاد سیم ها در بانک اطلاعاتی نرم افزار

ایجاد شمش های مسی در نرم افزار و نحوه نمایش شمش های مسی در نقشه شماتیک

شماره گزاری سیم ها و نمایش مشخصات فنی سیم ها و کابل ها

طراحی سینی و نقشه جانمایی تابلو برق(جهت مونتاژ)

بررسی مفهوم Location و Project Structure

طراحی نقشه های PLC

طراحی و ساخت قطعات جانمایی تابلو برق

طراحی نقشه های دو بعدی

کپی کردن و ذخیره مدارها

ساخت سمبل های الکتریکی (Electrical Symbols)

کاتالوگ نویسی و ابزارهای جانبی آن

تنظیمات پروژه (Project Setting)

مدیریت پروژه و نقشه ها

مستند سازی پروژه و ارسال و ویرایش پروژه در فایل های Excel

وارد کردن اطلاعات و مستندات پروژه از فایل های Excel به نقشه

ساخت چارچوب ها و کادرهای نقشه بر اساس نیاز شرکت های مختلف تابلو سازی

طراحی نقشه های تک خطی(Single line)

طراحی Connector

گزارش گیری از ترمینال‌ها

گزارش گیری از نقشه و پروژه

اشکال زدایی نقشه

طراحی انواع مدارهای الکتریکی به‌صورت پویا

وجود فهرست کاملی از اجزای الکتریکی برای کشیدن نقشه‌ی طرح

تولید گزارشات به‌صورت خودکار

نمایش سه‌بعدی مدارهای طراحی‌شده

قابلیت اشکال‌زدایی و رفع عیب مدار

امکان اضافه‌کردن توضیحات و حاشیه‌نویسی در کنار طرح

امکان خروجی‌گرفتن طرح شماتیک در قالب فایل‌های PDF

استفاده از پوشه‌ها و دسته‌بندی آن‌ها برای ساماندهی پروژه و پشتیبانی از قابلیت کشیدن و رهاکردن فایل‌ها در پوشه‌ها

شماره‌ زدن سیم‌ها و اجزا به‌ صورت خودکار جهت کاهش خطا

پشتیبانی از فناوری و فرمت DWG

هماهنگی با نرم‌افزارهای دیگر خانواده‌ی اتوکد

امکان طراحی های مدار های الکترونیکی به صورت بسیار حرفه ای

طراحی مدار های الکتریکی ، نقشه کشی فنی موتور های گرمایی ، ساختمان و غیره

استفاده از مارک منوها برای کوتاه شدن زمان ویرایش

به اشتراک گذاشتن نقشه های DWG به راحتی

مدیریت فایل‌ ها با استفاده از Drag & Drop : با استفاده از AutoCAD Electrical

طراحی گرافیکی به کمک المان های گرافیکی نرم افزار

رسم مدارات قدرت و فرمان (الکتریکال، هیدرولیک و پنوماتیک) به کمک نرم افزار

و…


مزیت های آموزش جامع اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical طهاکو:

 دوره جامع آموزش ملزومات نرم افزار اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical حاضر در محیط ویندوز 10 برای سطوح مقدماتی، متوسط و پیشرفته بصورت کاملاً پروژه محور آماده و منتشر شده است. کار تهیه این آموزش همراه با نسخه 2017 در طهاکو استارت خورد و آموزه های ویدئویی اتوکد الکتریکال حاضر با نسخه 2020 منتشر شد.

 در مجموعه آموزشی که ملاحظه می فرمایید در 19 سرفصل آموزشی بصورت مالتی مدیا و پروژه محور به زبان فارسی نحوه کار با نرم افزار Autocad Electrical را فرا خواهید گرفت.

توجه: نرم افزار اتوکد الکتریکال ورژن 2020 به همراه راهنمای آموزش تصویری نصب بهمراه این دوره ارائه می شود. از ویژگی های این مجموعه می توان به آموزش مفاهیم برق صنعتی و انجام چندین پروژه نقشه کشی برق صنعتی اشاره نمود.

 برخی از گزینه های آموزشی این دوره و ویژگی های این نرم افزار عبارتند از: طراحی نقشه های مدار فرمان، طراحی نقشه های مدار قدرت، شماره گزاری سیم ها، طراحی نقشه مونتاژ تابلو برق، طراحی نقشه های PLC و هیدرولیک و پنوماتیک، طراحی نقشه های دو بعدی، توانایی محاسبه کابل و سیم مورد نیاز برای موتورهای مختلف توانایی ساخت سمبل های الکتریکی و... 

این دوره آموزشی سعی دارد قدم به قدم شما را با مبانی برق تا آموزش کامل این نرم افزار و ریزه کاری های آن آشنا سازد و تمرینات را با توجه به مهارت کسب شده شما ارتقا دهد.

اتوکد الکتریکال در کشور ما هم سال ها است که در شرکت های مهندسی برق مانند شرکت های سازنده تابلو برق جهت ترسیم مدارهای فرمان و قدرت مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل تولید مجموعه جدید آموزش اتوکد الکتریکال توسط انتشارات دیجیتال طهاکو در دستور کار قرار گرفت و این محصول تولید شده است.

شرکت کنندگان در دوره AutoCAD Electrical ، به صورت کاملاً کاربردی از دانش روز AutoCAD Electrical بهره مند شده و در انتهای دوره می توانند مدرک رسمی طهاکو را دریافت نمایند.

این آموزش ویدئویی سعی دارد قدم به قدم شما را با مبانی برق تا آموزش کامل این نرم افزار و ریزه کاری های آن آشنا سازد و تمرینات را با توجه به مهارت کسب شده شما ارتقا دهد.

 

پلن های خرید آنلاین

مدت زمان دسترسی آنلاین هزینه نسبت به زمان باز شدن دسترسی
15 هفته-یک فصل طهاکو دسترسی آنلاین-صرفاً به آموزه حاضر: 1,500,000 ریال

آخرین آپدیت

AutoCAD Electrical 2020.0.1

این آموزش بر اساس آخرین نسخه نرم افزار اتوکد الکتریکال یعنی نسخه 2020 ارائه شده است و آخرین آپدیت موجود برای این نرم افزار 2020.0.1 در بخش فایلهای پروژه منبع آموزش جامع اتوکد الکتریکال نیز عرضه گردیده است.

این آموزش در محیط سیستم عامل ویندوز 10 عرضه شده است.

دیگر دوره های مرتبط با این نرم افزار

نام آخرین سطح دوره آموزشی تاریخ انتشار
آموزش جامع اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical advanced_level دوره جامع آموزش ملزومات نرم افزار اتوکد الکتریکال AutoCAD Electrical 2018 | طهاکو 2019-09-26 16:52:33

خرید(پستی|دانلود|گواهینامه)

خرید پستی:

حامل آموزش جامع اتوکد الکتریکال با آپدیت نسخه 2020.0.1 در قالب فلش مموری به دوستداران این نرم افزار که از ارتباط اینترنتی ضعیفی برخوردار هستند قابل ارائه می باشد. این دست از فرهیختگان می توانند برای خرید پستی این پکیج با کلیک بر روی گزینه اضافه به سبد خرید اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

1,800,000 ریال


 

دانلود پکیج:

 کاربرانی که ارتباط اینترنتی متوسطی دارند می توانند پکیج حاوی اتوران این دوره آموزشی را بعد از پرداخت هزینه، از وب سایت طهاکو با لینک مستقیم دانلود کنند. برای شروع خرید می توانید با کلیک بر روی گزینه افزودن به سبد خرید، اقدام به خرید لینک دانلود این پکیج نمایید.

1,650,000 ریال

این مجموعه شامل اتوران اختصاصی و سریع طهاکو برای مشاهده در محیط گرافیکی با نهایت کیفیت می باشد. همچنین حامل حاوی آخرین سورس این نرم افزار بهمراه کرک و فایل های تمرینی مورد نیاز می باشد.

دانش پژوهان بلافاصله بعد از پرداخت هزینه می توانند از بخش دانلود اقدام به دریافت فایل پکیج این آموزش بنمایند.


 

صدور گواهینامه:

فرهیختگانی که دسترسی آنلاین این دوره آموزشی را خریداری نموده اند، و توانسته اند کوئیزهای موجود در وب سایت را پاسخ داده و گواهینامه آنلاین طهاکو را دریافت نمایند، می توانند بعد از لاگین شدن با نام کاربری ای که اقدام به دریافت گواهینامه آنلاین کرده اند، با کلیک بر روی گزینه اضافه به سبد خرید اقدام به پرداخت هزینه صدور گواهینامه پایان دوره نرم افزار اتوکد الکتریکال نموده و مدرک paper گواهینامه پایان دوره اتوکد الکتریکال را بصورت پستی دریافت نمایند.

1,700,000 ریال

این مدرک بصورت تمام رنگی و مهر شرکت انتشارت دیجیتال طهاکو می باشد که مورد تأیید سازمان ها و مراجع دولتی می باشد.

فایل های پروژه

وضعیت کوئیز
مشاهده شده؟
مدت زمان آموزش
آخرین سطح دوره آموزشی

برای ایجاد دسترسی آنلاین به آموزه های این دوره باید از همین وب پیج اقدام به "خرید آنلاین دوره" نمایید یا از منوی بالای صفحه و از قسمت "راهکارها" یکی از پلن های مشاهده آنلاین کتابخانه طهاکو را برای دسترسی های (اشخاص، کسب و کارها و سازمان ها) تهیه نمایید! همچنین در صورت ضعف در ارتباط اینترنتی می توانید اقدام به "خرید پستی" حامل این محصول نمایید.

کد تخفیف محصول مرداد 98: PSB

56% تخفیف خرید آنلاین:آموزش جامع فتوشاپ، مبانی