آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical

  • آخرین آپدیت: AutoCAD Mechanical 2020
  • آخرین تاریخ آپدیت: 2019-07-24 20:12:04
  • آخرین سطح دوره آموزشی: پیشرفته
  • مدت زمان آموزش:
گواهی نامه آنلاین:

باید مشاهده تمامی ویدئوهای آموزشی این دوره به پایان برسد

برای ایجاد دسترسی آنلاین به آموزه های این دوره باید از همین وب پیج اقدام به "خرید آنلاین دوره" نمایید یا از منوی بالای صفحه و از قسمت "راهکارها" یکی از پلن های مشاهده آنلاین کتابخانه طهاکو را برای دسترسی های (اشخاص، کسب و کارها و سازمان ها) تهیه نمایید! همچنین در صورت ضعف در ارتباط اینترنتی می توانید اقدام به "خرید پستی" حامل این محصول نمایید.

سر فصل دروس آموزشی

مشاهده شده؟
آخرین سطح دوره آموزشی
14 اصلاحات بهبودهای تکنولوژی

توضیحات و الزامات

توضیحات نرم افزار اتوکد مکانیکال:

اتوکد مکانیکال نام نرم افزاری جامع از خانواده اتودسک می باشد که معادل لاتین آن AutoCAD Mechanical می باشد.

 نرم افزاری کاربردی برای انواع مهندسانی بحساب می آید که قصد دارند در رابط کاربری نرم افزاری شبیه به اتوکد معمولی اقدام به طراحی قطعات مکانیکی نمایند. این نرم افزار علاوه بر اینکه یک نرم افزار بسیار عالی برای مهندسان مکانیک بحساب می آید، بلکه برای مهندسی های وابسته به رشته مادر مکانیک، همچون مهندسان رشته های صنایع، هوافضا، کشتی و صنایع نظامی و … بسیار کاربردی می باشد.

اتوکد مکانیکال را به نوعی می توان اتوکد پیشرفته و دوبعدی برای طراحی قطعات مکانیکی بحساب آورد که می تواند در کنار تمامی کتابخانه ها و استانداردهای مهندسی نیاز هر اپراتوری را در طراحی قطعات رفع نماید. نرم افزار اتوکد مکانیکال یا باصطلاح AutoCAD Mechanical یکی از نرم افزارهای خانواده اتودسک بحساب می آید که رابط کاربری بسیار ساده ای شبیه به نرم افزارهای AutoCAD معمولی دارد. ولی در حین سادگی یک نرم افزار نقشه کشی دوبعدی قطعات مکانیکی بسیار قوی هم محسوب می شود. با این تفاسیر اتوکد مکانیکال از دیگر نرم‌افزارهایی هست که روی پلتفرم اتوکد تولید شده و نامه کامل این نرم افزار Autodesk AutoCAD Mechanical می باشد، و همان‌طور که از نامش برمی‌آید، به‌ جز قابلیت‌های معمول نرم‌افزار اتوکد شامل ابزارها و امکانات اضافی برای طراحی قطعات مکانیکی نیز می‌باشد. این نرم‌افزار کتابخانه‌ی جامعی از قطعات و همچنین ابزارهای کاملی که مبتنی بر استانداردهای طراحی مکانیکی، هستند را فراهم می‌آورد و نیاز هر قشری با هر سطح از اطلاعاتی را برآورده می کند. با بیانی ساده تر می توان گفت AutoCAD Mechanical محصولی از سری نرم افزار های AutoCAD می باشد که توسط کمپانی AutoDesk تولید و ارائه شده است. اتودسک یکی از اولین شرکت‌هایی می‌باشد که با ساخت اتوکد استفاده از کامپیوتر را در طراحی مهندسی رواج داد. پس از آن بود که کامپیوتر یکی از ابزارهای اصلی طراحی مهندسی به حساب آمد.

 در این نرم افزار شما می توانید با استفاده از المان های از پیش طراحی شده ای که مختص طراحی های مکانیکی است، در طراحی های خود سرعت بیشتر و هم چنین دقت بیشتری را داشته باشید. این نسخه از نرم افزار نسبت به نسخه اصلی اتوکد، امکانات بیشتر و منحصر به فردی را در مقوله لایه گذاری ها و ابزارهای تخصصی در خود جای داده است. Part list از پیش آماده این نرم افزار به طوری ارائه شده است که می توانید زمان طراحی خود را به طور چشمگیری کاهش داده و ابزارهای گزارش گیری و ارائه ی آمارهای دقیق این نرم افزار باعث می شود تا لیست کاملی از اسناد مرتبط با مقوله structure خود داشته باشید.

اتودسک اتوکد مکانیکال یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است. اتوکد مکانیکال با ارائه تمامی امکانات مربوط به مدل سازی، مونتاژ، مجموعه سازی، کاتالوگ قطعات استاندارد آماده، ایجاد روابط مکانی قطعات، تعریف نماهای انفجاری، تولید نقشه‌های دوبعدی حرفه‌ای و بسیاری از موارد دیگر به یک مجموعه کامل و بدون نقص برای طراحی مهندسی می‌باشد.

در صنعت امروز، سرعت و دقت در کار، یکی از فاکتورهای مهم طراحی می‌باشد که اتوکد مکانیکال با استفاده از اتوکد برای ترسیمات پایهٔ دوبعدی، آن را برای کاربر فراهم کرده‌است. این نرم‌افزار با ساده‌ترین دستورها برای طراحی، تمامی امکانات لازم را در اختیار طراح قرار داده است و پیچیدگی‌های بسیار زیادی که در نرم‌افزارهای دیگر موجود است را ندارد.

در گذشته مکانیکال دسکتاپ یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند در طراحی صنعتی بود ولی نقطه ضعف‌های اساسی آن منجر به ارائه محصول قدرتمند و گسترده اتوکد مکانیکال توسط شرکت اتودسک شده‌است. این نرم‌افزار یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند طراحی سه بعدی قطعات می‌باشد که در رقابت تنگاتنگی با سالیدورکس، اینونتور و سالید اج دارد. اتوکد مکانیکال از جمله نرم‌افزارهای قدرتمند در حیطه CAD می‌باشد که بر بستر نرم‌افزار معروف اتوکد بنا شده‌است. از این رو در زمینه ترسیمات دو بعدی که برای مدلسازی سه بعدی نیاز است از همان امکانات اتوکد می‌توان بهره گرفت. در این نرم‌افزار امکانات پرقدرتی جهت ساخت مدل، مونتاژ و موارد دیگر در نظر گرفته شده‌است. از طرفی برخی نرم‌افزارهای دیگر نیز با پشتیبانی اتوکد مکانیکال خدمات دیگری را روی مدل‌های ترسیمی ارائه می‌دهند.

به کمک این نرم افزار می توانید قطعات مکانیکی مورد استفاده در حوزه های مختلف صنعتی همچون اتومبیل‌ سازی، کشتیرانی، فضانوردی، ماشین و دستگاه های تولید و… را طراحی کنید. همچنین نقشه ها و طراحی ها را می توانید با پارامتر های مختلف محدود کرده و مانع از ایجاد خطا در طراحی شوید. کاربردی ترین نرم افزار در طراحی های مکانیکی و جامدات بوده و می توانید از بانک های اطلاعاتی و ابزار هایی همچون پیچ ها، فنر ها، واشر ها و… نیز استفاده کنید.

در کل می توان گفت AutoCAD Mechanical (اتوکد مکانیکال) یکی از برترین پلتفرم های AutoCAD برای طراحی قطعات مکانیکی است.


مجوز نشر آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical:(وزارت ارشاد)

شماره مجوز ثبت شده اثر در وزارت ارشاد : بعد از أخذ شماره مجوز بهمراه تصویر در این قسمت وارد می شود.

 


ویژگی های نرم افزار اتوکد مکانیکال:

یادگیری و کاربری سریع به دلیل وجود محیط آشنای نرم‌افزار اتوکد

طراحی و مدل‌سازی انواع قطعات مکانیکی

ایجاد ابعاد دقیق مدل‌های مکانیکی به‌صورت هوشمند

دارای کتابخانه‌ای بیش از 700هزار قطعات و قابلیت‌های استاندارد با امکان اضافه‌کردن قطعات سفارشی به آن

امکان به‌روزرسانی و هماهنگ‌سازی قطعات با آخرین استانداردها

امکان هم‌افزایی یا Synergy برای مهندسی مکانیک

قابلیت تجزیه و تحلیل طرح

برخورداری از امکانات تهیه‌ی پیش‌نویس، مستندسازی، حاشیه‌نویسی، گزارش‌دهی و اشتراک‌گذاری پروژه‌ها

دارای بخش مرورگر محتوا جهت یافتن سریع محتوای مورد نیاز

امکان جدید پشتیبانی از مدل‌های سه‌بعدی CAD

هماهنگی با سایر برنامه‌های مجموعه‌ی اتوکد و نیز نرم‌افزارهای رایج طراحی مکانیک‌

از نسخه‌ی 2020 این نرم افزار مانند برنامه اصلی اتوکد صرفا در ویرایش 64بیتی ارائه می‌شود.

غالبا نرم‌افزارهای شرکت اتودسک به دو صورت فایل اصلی از سایت Autodesk – که به sfx شهرت دارد – و نیز به‌شکل ISO منتشر می‌شوند. نسخه‌ی ISO هیچ تفاوتی با نسخه‌ی اصلی ندارد و صرفا فایل‌ها استخراج شده و به‌همراه فعال‌ساز، درون ایمیج قرار گرفته است. به‌دلیل حجم بالاتر نسخه‌ی ISO و نیز برخی مشکلات نصب و…، نسخه‌ی sfx قرار می‌گیرد.

معمولا فعال‌ساز مجموعه نرم‌افزارهای Autodesk به‌صورت یک کرک عمومی توسط گروه XFORCE منتشر می‌شود و این نسخه هم همین‌طور است.

افزایش سرعت پروسه طراحی بخاطر حذف مرحله نقشه‌کشی و نقشه خوانی

جلوگیری از اشتباهات ناخواسته بخاطر استفاده از مدل سه بعدی به جای دو بعدی

امکان محدود کردن طرح با قیدگذاری و تلرانس گذاری

امکان تهیه نقشه‌های انفجاری، لیست قطعات و شماره‌گذاری خودکار آنها

امکان تهیه نقشه‌های دو بعدی و برشها از طرحهای سه بعدی

امکان مونتاژ قطعات

امکان تحلیل مدل از نظر مقاومت مصالح

امکان استفاده از نرم‌افزارهای دیگر مانند انجام مراحل ماشین کاری NC

طراحی کردن قطعات مکانیکی در حوزه های مختلف

استفاده از ابزار هایی همچون فنر، پیچ، واشر ها

دارای ابزار هایی برای تهیه اسناد پروژه، حاشیه نویسی و توضیح درباره هر قسمت

اعمال محدودیت های مختلف برای جلوگیری از خطا

محیط و ابزار های قدرتمند

پشتیبانی از ماژول های مختلف

یادگیری و کاربری سریع به دلیل وجود محیط آشنای نرم‌افزار اتوکد

طراحی و مدل‌سازی انواع قطعات مکانیکی

ایجاد ابعاد دقیق مدل‌های مکانیکی به‌صورت هوشمند

دارای کتابخانه‌ای بیش از ۷۰۰هزار قطعات و قابلیت‌های استاندارد با امکان اضافه‌کردن قطعات سفارشی به آن

امکان به‌روزرسانی و هماهنگ‌سازی قطعات با آخرین استانداردها

امکان هم‌افزایی یا Synergy برای مهندسی مکانیک

قابلیت تجزیه و تحلیل طرح

برخورداری از امکانات تهیه‌ی پیش‌نویس، مستندسازی، حاشیه‌نویسی، گزارش‌دهی و اشتراک‌گذاری پروژه‌ها

دارای بخش مرورگر محتوا جهت یافتن سریع محتوای مورد نیاز

امکان جدید پشتیبانی از مدل‌های سه‌بعدی CAD

هماهنگی با سایر برنامه‌های مجموعه‌ی اتوکد و نیز نرم‌افزارهای رایج طراحی مکانیک

و…


مزیت های آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical طهاکو:

در این دوره آموزشی AutoCAD Mechanical ، اصول اولیه کار با رابط کاربری AutoCAD Mechanical پوشش داده خواهد شد و گام به گام با کاربران این نرم افزار در طراحی یه قطعات مختلف پیش می رویم و در فرایند تولید نقشه ها و طرح های دقیق و اندازه گذاری شده مکانیکی راهنمایی های مورد نیاز ارائه می گردد.

به شما یاد می دهیم چگونه نقشه ها و داده های خود را در مقوله structure چطور ساختار بندی کنید. آموزش خواهید دید چگونه اشکال هندسی را ایجاد و ویرایش کنید، و با کمک کتابخانه قطعات استانداردهای مهندسی را به نقشه های خود بیاورید. شما با نحوه بالن گذاری نقشه های خود جهت علامت گذاری آشنا خواهید شد. وقتی طرح هایتان به مقدار کافی دارای جزئیات بودند، به شما نشان می دهیم که چگونه اسناد تولید کنید و محاسباتی که برای تولید قطعات نیاز دارید را جهت تحلیل انجام دهید. در انتها یاد می گیرید چگونه Template های کامل به همراه لایه ها، خصوصیات و لیست قطعات بسازید و در کل با روند کاری AutoCAD Mechanical آشنا خواهید شد. ما شما را با امکان استفاده از کتابخانه قطعات پیش ساخته و اضافه کردن مدلها به‌ آن در اتوکد مکانیکال آشنا خواهیم کرد. شما در این نرم افزار با ابزارهای گزارش دهی و زمان بندی برای کنترل ساخت و تولید در مراکز صنعتی آشنا خواهید شد. همچنین نحوه اشتراک یک پروژه بین چند طراح و تعیین سطح دسترسی به لایه های مختلف یک طرح را فرا خواهید گرفت. در این دوره به استفاده از محیط کاربری آشنای نرم افزار اتوکد آشنا می شوید و با ابزارهای مرتبی که با شکل های گویا و کاربردی همراه شده اند یک به یک آشنا خواهید شد. در کتابخانه نرم افزار اتوکد مکانیکال هزاران قطعه و مدل استاندارد و آماده همانند پیچ، واشر، بوش، مهره را خواهید دید و نحوه استفاده از هر یک را بطور کامل فرا می گیرید. اتوکد مکانیکال نرم افزاری می باشد که با افزایش سرعت پروسه طراحی بخاطر حذف مرحله نقشه‌کشی و نقشه خوانی به مهندسان کمک بسزایی می کند و این یکی از مواردی می باشد که در طول این دوره بکرات مورد بررسی قرار می گیرد. در نرم افزار اتوکد مکانیکال از اشتباهات ناخواسته بدلیل استفاده از مدل سه بعدی به جای دو بعدی جلوگیری می شود. در اتوکد مکانیکال امکان محدود کردن طرح با قیدگذاری و تلرانس گذاری وجود دارد و در سرفصلی از این دوره به صورت تمام و کمال به این مورد می پردازیم. اتوکد مکانیکال نرم افزاری هست که امکان تهیه نقشه‌های انفجاری، لیست قطعات و شماره‌گذاری خودکار آنها، همچنین امکان تهیه نقشه‌های دو بعدی و برشها از طرحهای سه بعدی، و همچنین امکان مونتاژ قطعات، امکان تحلیل مدل از نظر مقاومت مصالح، امکان استفاده از نرم‌افزارهای دیگر مانند انجام مراحل ماشین کاری NC را دارد و در کل در طول این دوره با تمامی این مقوله های آموزشی آشنا خواهید شد.

پس با طهاکو همراه شوید.

پلن های خرید آنلاین

مدت زمان دسترسی آنلاین هزینه نسبت به زمان باز شدن دسترسی
15 هفته-یک فصل طهاکو دسترسی آنلاین-صرفاً به آموزه حاضر: 1,180,000 ریال

آخرین آپدیت

AutoCAD Mechanical 2020

دوره جامع آموزش اتوکد مکانیکال بعد از دو سال تلاش توسط تیم متخصصین طهاکو، سرانجام با آخرین ریلیز 2020 از این نرم افزار منتشر شد و ویدئوهای این دوره در اختیار جامعه مهندسی ایران قرار گرفت.

ضبط ویدئوها در محیط سیستم عامل ویندوز 10 آخرین نسخه موجود انجام شده است.

دیگر دوره های مرتبط با این نرم افزار

نام آخرین سطح دوره آموزشی تاریخ انتشار
آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical 2019-07-24 20:12:04

خرید(پستی|دانلود|گواهینامه)

خرید پستی:

 حامل آموزش جامع اتوکد مکانیکال با آپدیت نسخه 2020 در قالب فلش مموری به دوستداران این نرم افزار که از ارتباط اینترنتی ضعیفی برخوردار هستند قابل ارائه می باشد. این دست از فرهیختگان می توانند برای خرید پستی این پکیج با کلیک بر روی گزینه اضافه به سبد خرید اقدام به ثبت درخواست خود نمایند.

1,200,000 ریال

 این مجموعه شامل اتوران اختصاصی و سریع طهاکو برای مشاهده در محیط گرافیکی با نهایت کیفیت می باشد. همچنین حامل حاوی آخرین سورس این نرم افزار بهمراه کرک و فایل های تمرینی مورد نیاز می باشد.


 

دانلود پکیج:

 کاربرانی که ارتباط اینترنتی متوسطی دارند می توانند پکیج حاوی اتوران این دوره آموزشی را بعد از پرداخت هزینه، از وب سایت طهاکو با لینک مستقیم دانلود کنند. برای شروع خرید می توانید با کلیک بر روی گزینه افزودن به سبد خرید، اقدام به خرید لینک دانلود این پکیج نمایید.

1,000,000 ریال

این مجموعه شامل اتوران اختصاصی و سریع طهاکو برای مشاهده در محیط گرافیکی با نهایت کیفیت می باشد. همچنین حامل حاوی آخرین سورس این نرم افزار بهمراه کرک و فایل های تمرینی مورد نیاز می باشد.

دانش پژوهان بلافاصله بعد از پرداخت هزینه می توانند از بخش دانلود اقدام به دریافت فایل پکیج این آموزش بنمایند.


 

صدور گواهینامه:

فرهیختگانی که دسترسی آنلاین این دوره آموزشی را خریداری نموده اند، و توانسته اند کوئیزهای موجود در وب سایت را پاسخ داده و گواهینامه آنلاین طهاکو را دریافت نمایند، می توانند بعد از لاگین شدن با نام کاربری ای که اقدام به دریافت گواهینامه آنلاین کرده اند، با کلیک بر روی گزینه اضافه به سبد خرید اقدام به پرداخت هزینه صدور گواهینامه پایان دوره نرم افزار اتوکد مکانیکال نموده و مدرک paper گواهینامه پایان دوره اتوکد مکانیکال را بصورت پستی دریافت نمایند.

1,700,000 ریال

این مدرک بصورت تمام رنگی و مهر شرکت انتشارت دیجیتال طهاکو می باشد که مورد تأیید سازمان ها و مراجع دولتی می باشد.

فایل های پروژه

وضعیت کوئیز
مشاهده شده؟
مدت زمان آموزش
آخرین سطح دوره آموزشی
14 اصلاحات بهبودهای تکنولوژی

برای ایجاد دسترسی آنلاین به آموزه های این دوره باید از همین وب پیج اقدام به "خرید آنلاین دوره" نمایید یا از منوی بالای صفحه و از قسمت "راهکارها" یکی از پلن های مشاهده آنلاین کتابخانه طهاکو را برای دسترسی های (اشخاص، کسب و کارها و سازمان ها) تهیه نمایید! همچنین در صورت ضعف در ارتباط اینترنتی می توانید اقدام به "خرید پستی" حامل این محصول نمایید.

Cron Job Starts