مقالات طهاکو

حساسیت خطرناک کاربران نِت به اطلاعیه ها

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

برخی کاربران اینترنت که درآمد و امورات زندگی خود را بر اساس اینترنت و فضاهای مجازی تنظیم کرده اند و معاش خود را بدین منوال می گذرانند بمرور زمان دچار یک بیماری روانی و گنگی در کار با سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت خود می شوند که در این مقاله و در این ساعت از طهاکو قصد داریم به بررسی اجمالی این پدیده شوم بپردازیم.

 یک کلاینت و کاربر اینترنتی با اهداف مشخصی در بازه ای مشخص از زمان تصمیم می گیرد که امورات اینترنتی خود را بررسی کند و در صورت مشاهده اطلاعیه هایی که نیاز به پاسخ داشته باشند اقدامات لازم را انجام دهد. مثلاً یک طراح سایت حتماً باید در ساعاتی از روز اینباکس ایمیل و یا پلتفروم های مورده نیازه بروزرسانی شده طراحان وب را مشاهده کند و بعد از با خبر شدن از آخرین اطلاعیه ها در پیش روی و پیشتیبانی کارکردهایِ خود اقدام به پاسخگویی و رفع ابهامات و نیازها نماید. این منطقی است که هرگز یک کاربر با سیل عظیمی از سوالات و اطلاعیه ها روبرو نمی شود و اگر اطلاعات لازم در زمینه کاری خود را داشته باشد نهایتاً بعد از یک الی سه ساعت باید بکار خود خاتمه دهد و به سراغ مقوله های حضوری و بازاریابی و یا حتی رسیدگی به امورات شرکت و ارگان مربوطه خود بپردازد.

ولی بکرات مشاهده شده است کاربران بسیاری هر چند در اولین زمان ممکن بر سر سیستم رایانه ای خود حاضر می شوند ولی تا ساعت ها پشت سیستم عامل می مانند و هرگز نتوانسته اند امورات خود را به سرانجام برسانند و نهایتاً بعد از ساعت ها کار، بدون داشتن رضایت از کار انجام شده خسته، سیستم رایانه ای را رها می کنند و کار های خود را بروز دیگری موکول می کنند.

حال بنظر شما چرا این کاربر با صلاحیت هرگز نمی تواند امورات خود را که در یک بررسی کلی اندک بنظر می رسند را در مدت زمان مورد نظر انجام دهد؟

پاسخ این سؤال بعد از بررسی دهها نفر از پرسنل در حال کار با نتایج شگفت انگیز و خطراناکی مواجه شد.

 ما با مشاهده این مشکل که بیان کننده این امر بود که "بنده علاوه بر اینکه از پشت سیستم رایانه ای تکان نمی خورم و دائم در حال کار کردن هستم ولی هرگز قادر به انجام کارهایم نیستم" شروع شد. در بررسی اولیه ما متوجه شدیم که حق با کاربر هست و او علاوه بر اینکه صبح زود سر کاره خود حاضر می شود و حتی نوشیدن یک لیوان آب را هم جزء کارهای ممتنع کننده کار مفید میداند؛ ولیکن همواره نمی تواند به امورات کوچک محول شده هم پاسخ مناسب دهد. این مشکل در میان کاربران و متخصصینی که حرفه ای تر بودند بصورت بارزتری مشاهده میشد و این دست از اشخاص بصورت ملموس تر قادر به انجام کارهای محوله نبودند.

 در ادامه بررسی مشاهده شد این کاربران خیلی از ذکاوت بالایی برخورداند و در کار مصمم تر می باشند ولی در نهایت خروجی بسیار ضعیف و در مواردی حتی ضعیف تر از یک کاربر حده متوسط را دارا می باشند. 

آموزش آنلاین و سایت های ارائه دهنده برتر

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

با پدیدار شدن اینترنت و با روی کار آمدن تکنولوژ‌ی های جدید و بروز، فرآیند خسته کننده و قدیمی و یا در برخی موارد مقوله منسوخ شده یادگیری هم مورد تغییر و دگرگونی قرار گرفتند. استفاده از کتاب‌های الکترونیکی که در قالب فرمت های doc و یا pdf ارائه می شوند و همچنین مقالات آنلاین و یا منابع معتبری که در قالب مطالب ارزشمند و قابله تمایز وب‌سایت‌ها در دسترس کاربران و علاقمندان رشته های مهندسی متفاوت قرار گرفته اند نیز از جمله این تغییرات هستند که همه و همه در مقوله ارزشمند آموزش آنلاین می گنجد. این اهمیت برای شرکت گوگل نیز بسیار پررنگ تر شد تا جایی که شاهد کتابخانه مقالات و ژورنالهای ارزشمند اسکولار از این کمپانی و اولین وب سایت از لحاظ رنکینگ دنیا بودیم.

بی شک در هنگام بحث پیرامون آموزه های آنلاین به چندین پلتفروم آموزشی متفاوت برخورد می کنیم که نیاز به معرفی این پلتفروم ها یکی از مهم ترین مباحث در معرفی این نوع از ارائه دهندگان می باشد.

آموزش آنلاین رایگان:اولین نوع از ارائه دهندگان آموزش آنلاین، ارائه دهندگان رایگان این دست از آموزه ها هستند. این نوع از آموزه ها توسط مدرسین و اساتید و یا هر شخص دیگری تهیه و در وبگاه های ویدئویی یا در شبکه های اجتماعی با تگ یا هَشترِ "آموزشی" ارائه می شوند. از لحاظ استانداردهای ویدئویی آموزش آنلاین، این قبیل آموزه ها هیچ جایگاهی ندارند و هیچ یک از اصول و مقدمات یک ویدئوی آموزشی آنلاین در این ویدئوها سفارشی نشده است. صرفاً نتیجه تجارب شخصی برخی از افراد حرفه های تخصصی متفاوت می باشند که جهت کمک به پاره های از مشکلات تخصصی یا عمومی، آمده اند و از این روال ایده آل استفاده برنده اند و به رفع مشکل کاربران هدف خود پرداخته اند. به کرات دیده شده هر شخصی در کار حرفه ای خود با هر نمونه از سخت افزاری به مشکلات معمول و متداولی برخورد می کند، که در اولین جستجو با آموزه های آنلاین می تواند مشکل خود را برطرف نماید؛ ولی این سؤال پیش می آید اگر در همان حرفه، کاربر با مشکلات دیگری برخورد نماید، آیا باز هم می تواند با آموزه های مشابه به حل مشکل برآید. بی شک حل تمامی مشکلات یک حرفه صرفاً یا باید در یک دوره آموزشی کامل و بی نقص بگنجد و یا اینکه با تجربه یک شخص حرفه ای همراه شود. در کل علاوه بر کیفیت پایین و قدیمی بودن این دست از آموزه ها، در برخی موارد نیز با آموزه های غیر استاندارد از لحاظ محتوایی نیز برخورد می کنیم. بکرات در بنگاه های ویدئویی شاهد آموزشی بوده ایم و بدلیل مغایرت های سخت افزاری کامپیوتر مدرس با سخت افزار کامپیوتر خود هرگز موفق به مشاهده برخی از آپشن ها نشده ایم. یا در یک مثال بارزتر زمان های زیادی بوده است که ویدئویی دیده ایم ولی هرگز در نسخه مشابه موفق به بهره برداری از آن نشده ایم. تمامی اینها بدلیل عدم عامیت محتوایی و عدم استاندارد سازی آموزه با پلتفروم های نرم افزاری و سخت افزاری در این دست از آموزه ها می باشد و قرار هم نیست در "ویدئوهای آموزشی آنلاین رایگان" هرآنچه که نیاز ما بعنوان یک دانش پژوه می باشد، رفع گردد. نهایتاً می توان این مهم را یادآور شد این دست از آموزه ها بدلیل تمامی مشکلاتی که گفته شد حس مؤثر یک آموزش مفید را به کاربر منتقل نمی کند و باعث ایجاد نفرت از مقوله شیرین یادگیری می شود. بی شک هیچ مدرسی اطلاعات کلیدی خود را با کیفیت و عامیت محتوا منتقل نمی کند مگر اینکه این انتقال اطلاعات برای او سودآور باشد. و یا هیچ مدرسی برای انتقال اطلاعات بصورت رایگان علاقه ای به ارائه استانداردهای حتی معمولی را هم ندارد و صرفاً راه حل خلاصه و سریعی دیده می شود که بدلیل عدم پوشش مباحث به ضرر کاربر هم خواهد بود چرا که بسیاری از ویژگی های نرم افزارها بخصوص در حرفه های گسترش دهندگان وب و یا متخصصین شبکه، با یکسری فواید و معایب همراه هست که در این دست از ویدئوها بطور خلاصه و ناقص فواید ذکر شده و به معایب بدلیل اینکه وظیفه ای نبوده است، اشاره نشده.

جامع ترین مجموعه آموزشی انسیس ansys 14.5 تا 16.0 tutorials
نرم افزار مرتبط با مقاله: انسیس

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

بعد از ارائه محصول نرم افزاری جامع ترین مجموعه آموزشی انسیس ansys 13 tutorials در طهاکو، اینبار با یک آپدیت ارزشمند و قابل دریافت بصورت حامل نرم افزاری در خدمت متخصصین عزیز صنعت ایران هستیم.

این پکیج آموزشی ارزشمند تماماً به زبان انگلیسی تهیه شده است و در قالب ویدئوی آموزشی زبان انگلیسی و فایل های مصور پی دی اف بهمراه پروژه های حل شده تمرینی در اختیار علاقمندان این نرم افزار تحلیل قدرتمند قرار گرفته است.

این پکیج ارزشمند که شامل 12.2 گیگابایت اطلاعات ارزشمند می باشد، در اتوران قابل اجرای طهاکو بر رویِ سیستم عامل های ویندوزی سفارشی و آماده شده است و در صورت نیاز کاربری به بهره برداری در سیستم های مک و لینوکس هم براحتی می توانید با مسیری که در این فایل ارائه شده است به سرفصل های این پکیج دسترسی پیدا کرده و اسناد و آموزه های ویدئویی را در سیستم عامل مورد نظر به اجرا در آورید.

برای خرید این مجموعه در قالب 4 DVD اینجا کلیک نمایید

اطلاعات این اثر:

سال انتشار : 2015

نسخه های تحت پوشش : 14.5 تا 16

وب سایت توسعه دهنده : www.ansys.com 

زبان: انگلیسی
مجوز: نرم افزار

پیش نیازها: نرم افزار برای اجرای فرمت MP4 و مشاهده فایل های PDF

سر فصل های این آموزش ارزشمند به شرح زیر می باشد:

مانیتورینگ در sql server 2016

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در این مقاله قصد داریم به بررسی مانیتورینگ در sql server بپردازیم. شایان ذکر است تمام مباحث ذکر شده در این مقاله بصورت آموزش ویدئویی آنلاین از دوره آموزش ملزومات sql server 2016 قابل مشاهده می باشد، و می توانید با رجوع به این دوره آموزشی در فصل یازدهم تمامی مباحث ذکر شده در این مقاله را کامل و گام به گام پیگیری نمایید.

در مقوله مانیتورینگ sql server مهمترین چیزهایی که باید مد نظر قرار بگیرند بشرح زیر می باشند:

 • بررسی Log ها در SQL Server 2016
 • حسابرسی و بررسی login ها
 • آشنایی با عملکرد Performance Monitor
 • بررسی تخصصی management view های پویا
 • نحوه کار با DBCC

بررسی Log ها در SQL Server 2016

زمانی که ما درباره مانیتورینگ و تنظیمِ عملکردِ sql server 2016 صحبت میکنیم، اولین موضوعی که به بحث درمورد اون میپردازم ، اینه که چطور میشه log  ها یا همون ورودهایی که به سرور من انجام میشه،  رو  بررسی کرد. 

 در بحث بررسی لاگ ها، بحث درمورد ورود هاییه که به سرور انجام میشه. برایِ انجام این بررسی باید در Management Studio، ساختار درختیه Management رو باز کرد و در زیر اون یه گزینه برای SQL Server logs وجود داره که از طریق آن می توان تمامیِ لاگ ها را در sql server بررسی و مانیتور کرد.

با کلیک رویِ current وارد پنجره ای با نامِ Log File Viewer می شویم.

ما رویدادهای اخیر رو در بالای پنجره  LOG داریم و بعد از اون رو به کاهش هست و  برای هر کدوم از لاگ ها زمان به عقب برمیگرده و در واقع لاگهای زمان قبل رو در قسمتهای پایین تر داریم.

در بالایِ پنجره Log File Viewer، گزینه فیلتر وجود داره و میتونیم یا با یگ CONNECTION مطمئن یا با START DATE و END DATE که گزینه هایِ فیلترِ تاریخ محسوب میشن شرو به فیلتر کردن کنیم.

Stored procedures در SQL SERVER 2016

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

همان طور که مستحضرید آیتم هایِ متنوعی برایِ تعریف قابلیت برنامه ریزی یا همان Programmability تعریف شده که یکی از آنها قابلیتِ Stored procedures می باشد.

 ویدئویِ آموزشی ای در راستایِ همین مقوله برنامه ریزی یا Programmability در طهاکو تهیه شده است که در یک مثال جهت تهیه یک VIEW برایِ بدست آوردنِ بالاترین فروشِ اطلاعاتِ تعری شده برایِ یک شخص در پایگاه داده AdventureWorks2014 اقدام می نماید.

مدرس این ویدئو در دوره ملزومات SQL SERVER 2016 گام به گام تمامیِ این فرامین را پیگیری می نماید و در نهایت این با این قابلیت مقادیرِ برنامه ریزی شده را بدست می آورد.

در نهایت این مهم یادآور می شود ک یک Stored Procedure میتونه بخشی از یک دستوره معتبره SQL باشه.بنابراین در این مثال ویدئویی مدرس یک دستورSELECT رو بعنوان یک دستوره معتبره sql انتخاب کرده و اون رو انجام داده  . شما همچنین میتونین یک دستور ازINSERT رو انجام بدین یا یه دستور شبیه UPDATE یا یه دستوره DELETE. همچنین ترکیبه تعداد زیاد از دستورات معتبره SQL  میتونه ی قسمتی از یک Stored Procedureباشه.

در زیر بخشی از این ویدئویِ آموزشی برایِ آشنایی با این فرامین حضورتان قرار داده شده است.

آموزش نحوه ایجاد یک پروژه جدید در اندروید استودیو 2.3

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

در ادامه دوره ملزومات اندروید طهاکو نحوه ایجاد یک پروژه جدید در اندروید استودیو ورژن 2.3 تعریف شد.

در این آموزش مدرس به نحوه ایجاد یک پروژه اندرویدی جدید از همان ابتدایِ باز شدن نرم افزار اندروید استودیو پرداخته است و با صفحه نمایش "خوش آمدید" اندروید کار خود را شروع کرده است.

در ادامه به تعریف یک پروژه جدید با نام Hello World پرداخته و تمام آپشن هایِ موجوده بعدی بخصوص نحوه سفارشی سازیِ API و تمپلیت یا اکتیویتیِ پیشفرض را مورد بررسی قرار داده است.

در این ویدئویِ آموزشی تمامیِ آپشن هایِ موجود برایِ ایجاد و تعریف یک پروژه جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفته و در نهایت یک پروژه جدید با API 15 ایجاد شده است.

در زیر بخشی از این ویدئویِ آموزشی را می توانید مشاهده کنید.

calendar گوگل برای آیپدها
پلتفروم مورد بحث: گوگل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

calendar گوگل یک تقویم فوق العاده قدرتمند برای رقابت با OutLook پکیج آفیس مایکروسافت می باشد؛ ولی با این تفاوت که این پلتفروم با قابلیت آنلاین بودن و برخورداری از دیگر ویژگی های تعریف شده برای گوگل می تواند برتری خود را به مایکروسافت نشان دهد. هر چند توانایی های سازمانی هنوز برای این پلتفروم تعریف نشده ولی دیر یا زود شاهد ربودن گوی سبقت نرم افزار های کاربردی آفیس توسط کمپانی گوگل خواهیم بود.

calendar گوگل یک تقویم برای تمامی پلتفروم های موجود بوده و هم اکنون نیز برای آیپد ها هم سفارشی و در دسترس قرار گرفت؛ و هم اکنون این تبلت می تواند نسخه ی بهینه شده ی تقویم یا همان calendar را دریافت نماید.

اگر چه calendar گوگل چند سالی هست در آپ استور در اختیار کاربران اپل قرار دارد ولیکن اما این اپ از نوع یونیورسال نیست. هر چند امکان گسترش رابط کاربری اپلیکیشن های موجود برای همخوانی با صفحه نمایش های آیفون وجود داشت ولیکن این روش چندان هم مناسب بنظر نمی رسید و کاربران علاقه ای به اپلیکیشن های موجود نداشتند. ولی در حال حاضر با این حرکت بروز گوگل دیگر نباید نگران همخانی calendar گوگل با صفحه نمایش های با اندازه متفاوت تبلت های آیپد باشیم و از امروز اگر ما هم یکی از طرفداران این اپلیکیشن های تقویمی هستیم دیگر نباید نگرانی ای درمورد جستجوی نرم افزاری جایگزین بعنوانِ تقویم برای آیپد خود باشیم.

برخی ویژگی های این بروزرسانی کمپانی گوگل بشرح زیر است:

 • پیدا کردن زمان و رزرو اتاق
 • تنظیم هدف ها و دستیابی به آنها
 • جستجو از صفحه خانگی آیپد با استفاده از بخش جستجوی اسپات لایت
 • ویجت سفارشی شده برای نمایش قرارهای ملاقات آینده
 • مشاهده روادید در بخش مرکزی اعلانات آیپد
 • امکان مشاهده روادید در صفحه قفل آیپد در آپدیت های آتی calendar گوگل برای آیپد

قابلیت جدید گوگل کیپ برای طرفداران فیلم و سریال

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

یادداشت بردار گوگل که در 20 مارس 2013 معرفی شده بود و برای سیستم عامل های اندرویدی و کزوم اواس در فروشگاه گوگل پلی به عنوان یک اپلیکیشن دستگاه های اندرویدی به عنوان یک نرم افزار تحت وب در گوگل درایو در دسترس بود اگر چه در نزد کاربران از اهمیت کمتری برخوردار بود ولی به جد می توان گفت نزد خود کمپانی گوگل از اهمیت بسزایی برخودار می باشد.Google Keep یکی از بارزترین های این قبیل اپلیکیشن هایی هست که در طول زمان در گوگل اجرایی و به مرحله بهره برداری می رسند.

Reminder اپلیکیشن گوگل کیپ که قابلیت نت برداری را هم در اختیار کاربران قرار داده است بنطر برای رقابت با تیم مایکروسافت و نرم افزار سازمانی OutLook طراحی شده است.

در بروزرسانی جدید گوگل این اپلیکیشن گوگل، به وسیله کاربردی برای علاقه مندان به سریال و فیلم تبدیل گردیده است.

امروز اگر از طریق حساب رایگان گوگل خود وارد گوگل کیپ شوید و یادداشتی با مضمون "فیلم" یا "تلویزیون" و از این قبیل وارد نمایید، این اپلیکیشن بطور هوشمند به شما کمک می کند تا در طی یک زمان کوتاهی بتوانید لیستی از فیلم های مورد علاقه خود را بوجود آورید.طریقه عملکرد این اپلیکیشن بطوری خواهد بود که بصورت پاپ آپ به شما قبل از تایپ کامل نام فیلم، آن فیلم را هوشمندانه و بطور کامل پیشنهاد می دهد.

22 فرویدین 1396 تاریخ انتشار آپدیت Creators ویندوز 10

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

کمپانی مایکروسافت اعلام کرد در تاریخ 11 آوریل 2017 که مصادف هست با 22 فروردین ماه سال 1396؛ آپدیت Creators  سیستم عامل پرطرفدار و پایدار ویندوز 10 را منتشر خواهد کرد.

قبلاً در پست ویندوز 10 Creators  به معرفی این آپدیتی که برای اولین بار در 10 آبان سال 1395 معرفی شده بود پرداختیم ولی تاریخ دقیقی برای این آپدیت بزرگ رایگان این سیستم عامل پرطرفار مایکروسافت، در اون زمان اعلام نشده بود.

از قابلیت های این آپدیت می توان به :

 • قابلیت های 3 بعدی
 • قابلیت های جدید و آپشن های تعریف شده در مایکروسافت اج
 • سرویس beam جهت سفارشی سازی اپلیکیشن پرطرفدار xBOX
 • پشتیبانی از ویدئوهای 360 درجه در سافتر پخش ویدئوهای ویندوز 10
 • قابلیت mini view جهت پخش ویدئو
 • انتشار نسخه 3 بعدی نقاشِ Paint برای ترسیم اشیاء 3 بعدی
 • قابلیت ارائه شده به دارندگان هدست های واقعیت مجازی برای بهره مندی از یک محیط هولوگرافیک همچون هدست هولولنز
 • ارائه قابلیت امنیتی جهت سیستم های اینترپرایز
 • تماس تصویری اسکایپ
 • قابلیت خواندن کتاب های الکترونیکی در مایکروسافت اج

لازم به ذکر است هر چند این نسخه بصورت رایگان در 22 فروردین 1396 منتظر خواهد شد و از طریق پی سی خود قادر به اعمال این بروزرسانی خواهید بود ولیکن هم اکنون نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی این آپدیت را از طریق ایمیج تعریف شده، می توانید از سایت مایکروسافت دانلود نمایید.

به زودی با تست این آپدیت دوره آموزشی ملزومات ویندوز 10 Creators هم در مسیر این آپدیت قرار خواهد گرفت. 

 

ویندوز 10 Creators

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ردموند اعلام کرد که تا پایان فروردین 96 نسخه به روز رسانی Creators  را برایِ ویندوز محبوب 10 منتشر نماید.

البته مثله همیشه این بروزرسانی اول برایِ تست کنندگان این سیستم عامل ارسال خواهد شد.

هنوز تاریخ نهایی انتشار این آپدیت بزرگ اعلام نشده و نمی توان تاریخ دقیقی برایِ انتشار عمومی این آپدیت اعلام کرد.

احتمالاً در ماه آوریل سال 2017 این آپدیت بزرگ در اختیار دستگاه های سازگار با ویندوز 10 منتشر گردد.

شایعاتی از ویندوز سنتر هم در دسترس هست که 22 فرودین سال 1396 تاریخِ نهایی انتشار این آپدیت باشد ولیکن هنوز این تاریخ رسمی اعلام شده ای، نمی باشد.

مشکلات عدیده ای هنوز هم در کار با ویندوز 10 Redstone وجود دارد که طبق اعلام قبلی شرکت مایکروسافت همه این مشکلات با کمک وصله های جدید نرم افزاری ارائه شده در این آپدیت برطرف خواهند شد.

مایکروسافت قبلاً قول پیرامون شفافیت بیشتر در آپدیت های ارائه شده برایِ سیستم عامل هایِ خود سخن گفته بود و به همین دلیل امیدواریم ریبوت هایِ متعددی که بعد از هر بار آپدیت مورد نیازند اینبار مرتفع شده باشند.

ویژگی هایِ جدیدی که در آپدیتِ Creators  ارائه شده اند به شرح زیر می باشد:

 • اپلیکیشن های جدید برای نقاشی و نقش زدن 3 بعدی در محیط ویندوز نظیر Paint 3D
 • پشتیبانی از هدست های واقعیت ترکیبی برای ورود کاربر به دنیای تخیل
 • ارائه بازی جدید در محیط سیستم عامل ویندوز 10
 • ارائه حالتِ جدید تصویر در تصویر
 • بهبود مرورگر آشنای edge
 • قابلیت کار با واقعیت فضای مجازی در محیط ویندوز 10
 • ارائه فی چر و ویژگی جدید MyPeople  برای دسترسی سریع به اسکایپ
 • بهبود عملکرد Defender ویندوز و بالا بردن سرعت این اپلیکیشن امنیتی
 • ارائه فناوری های 3 بعدی جدید در محیط نرم افزار پاورپوینت
 • بهبود رابط کاربری مرکزی سیستم عامل
 • امکان شخصی سازی بیشتر و بهتر رابط کاربری
 • قابلیت‌های جدید اپلیکیشن Mail 

بنظر میرسه چون قراره نوار ابزار Taskbar با تغییراته جدیدی در اواخر سال 2017 با ارائه آپدیت جدیدی برای ویندوز 10 تغییر کند؛ لذا می توان نتیجه گرفت تا اواخرسال 2017 شاهد ارائه ویندوز جدیدی نخواهیم بود.

بی شک با ارائه این آپدیت ارزشمند؛ دوره جامع آموزش ملزومات سیستم عامل ویندوز 10 طهاکو هم آپدیت و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.