امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
نوار ابزار دسترسی سریع اکسل

بالاتر از نوار منو توی  گوشه سمت چپ صفحه نمایشمون،ابزاری هست که به این ابزار ،نوار ابزار  Quick Access،می گویند،که گاهی اوقات ممکنه بعضی جاها ببینید به اسم مختصرش یعنی QAT نوشته شده باشه. در این قسمت یک سری دکمه برای دسترسی سریع به بعضی کارهایمان داریم. ببینید فرقی ندارد ما روی کدام سربرگها یا در واقع همان منوهامون باشیم QAT همینجا بالای محیط اکسل هست،به طور پیش فرض این قسمت سه دکمه دارد،یکی دکمه save که برای ذخیره کردن ازش استفاده می کنیم.و دکمه undo و همچنین دکمه redo. دکمه undo روشی خیلی مفید برای بازگرداندن اطلاعات هست مثلا اگر شما کاری را انجام داده باشید و شاید یک دستوری را استفاده کردید که داده هایتان حذف شده باشد و یا اینکه اشتباه کاری دیگری در worksheet یا همان کاربرگ خود انجام داده باشیم؟خیلی راحت با دکمه undo می توانیم به عقب یعنی به آخرین کاری که انجام داده بودیم، برگردیم در واقع  با هر کلیک روی  این دکمه ما یک مرحله به عقب تر می رویم تا به مرحله مورد نظرمان برسیم ولی این مابین ممکنه خیلی از کارهایی هم که به درستی انجام داده بودیم را از دست بدیم.

در کل در این ویدئوی آنلاین آموزشی مدرس این دوره شما را با انواع کارایی هایی که ممکن است مایکروسافت برای این ابزار دسترسی سریع اکسل تعریف کرده باشد آشنا می کند.

 در ادامه نحوه سفارشی کردن و اضافه نمودن ابززارهایی که مد نظر شما کاربر اکسل هست هم آموزش داده می شود تا با نحوه اضافه نمودن ابزارها و ویژگی هایِ مد نظر بتوانید در محیط اکسل راحت تر کار کنید.

اگر به آموزش نحوه سفارشی کردن موقعیت نوار دسترسی سریع اکسل دارید می توانید به دوره ویدئویی مجموعه اکسل طهاکو سری بزنید تا با تمام ویژگی های مورد نیاز آشنا شوید.