امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
روش های کاهش اندازه اسناد فتوشاپ

 در دوره آموزش ملزومات مبانی قتوشاپ در سر فصله آموزشیه ششم از این دوره در حین بحث پیرامون روش های متفاوت کم کردن لایه های موجود در یک فرمته فتوشاپ یا همان PSD به روش های کاهش اندازه سند نیز پرداخته ایم.

انچه که مهم و قابله اغماض می باشد این مهم است که در همین حین که تعداد لایه های موجود در یک سند فتوشاپ افزایش پیدا می کنند در همین حال هم اندازه سند نیز افزایش پیدا می کند.

راه حل های مختلفی برای حل مشکلات این موضوع وجود دارد ولیکن مهمترین آنها را بشرح زیر حضورتان اعلام می نماییم.هرچند که جزئیات این مباحث در ویدئوی آموزشیه این دوره در حال حاضر قابل مشاهده و رؤیت نیز می باشد.

  1. بعنوان ابتدایی ترین راه استفاده از ابزارهای کات و کراپ می باشد.متخصصینی که با لایه های فتوشاپ در حال کار هستند مستحضرند که لایه بک گراند همان محیط و فضای اصلی می باشد که با نام کانوانس إریا یاد می شود و معمولاً آنچه که مد نظر ماست را به ما نشان خواهد داد.ولیکن اگر بخواهیم اطلاعات اضافه بیرون از این بک گراند را حذف نماییم بالطبع توانسته ایم اندازه اضافه موجود در فایل را از بین ببریم
  2. استفاده از ابزار گروهبندیه لایه ها و تبدیل تعدادی از لایه هایی که با هم تداخل ندارند به یک لایه تک،نیز باعث کاهش اندازه نهایی فایل خواهد شد
  3. اکسپورت اطلاعات کل سند پی ای دی به فرمته رایجه jpeg نیز بهترین راه برای کاهش اندازه کل سند می باشد

ولیکن دوستان دقت نمایید که با گرفتن خروجی به روش های فوق باعث از دست رفتن انعطاف پذیری سند نیز می شوند و بعنوان مثال اگر بخواهیم اطلاعات خاصی از سند را که قبلاً در یک لایه مجزا تعریف شده بود را جابجا نماییم ؛مسلماً به مشکل برخورد خواهیم کرد.

تمامی مفاهیم فوق در قالب ویدئوی آموزشی در دوره آموزش ملزومات نرم افزار فتوشاپ در سطح مبانی از طهاکو قابل دریافت و مشاهده می باشد.

امیدواریم که از اطلاعات این آموزش بتوانید نهایت استفاده را ببرید.