امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کتیا 5R21 نسخه های 32 و 64 بیتی

کتیا نرم افزاری بسیار پر کاربرد در صنعت ایران بوده و هر چند نسخه های قدیمی تری از r15 و r17 و یا نسخه های جدیدتر همچون کتیا 6 2012 یا 2013 در نت گسترش یافته اند ولی یکی از این نسخه همیشه پایدار و دوست داشتنی برای تمام متخصصین مورد استفاده قرار گرفت و آن نسخه ای نیست به جز نسخه پر طرفدار کتیا 5r21 که امروز با تلاش زیاد تیم تخصصی مکانیک طهاکو تهیه شد و در سرورهای قدرتمند طهاکو قرار گرفت.

نسخه ای که برای شما امروز تهیه کرده ایم و برای همیشه در آرشیو طهاکو خواهد ماند شامل ویرایش های 32 و 64 بیت می باشد.که برای دانلود بهتر طیف وسیع کاربران نسخه های 32 و 64 بیت به صورت جداگانه از هم تفکیک شده اند.

دوستان عزیز و متخصصین گرامی دقت نمایند این نسخه ببهترین و پایدارترین نسخه برای کار شخصی هست و نسخه های 6 ارائه شده از سال 2012 به بعد برای کارهای تیمی و گروهی ارائه شده اند.

نکته دوم هم که باید ذکر شود این است که این نسخه خیلی قدیمی هست و بدون سرویس پک های آن آپدیتی از کتابخانه های 2012 و جدید شرکت داسالت سیستم ندارد.

پس شما پس از دانلود و نصب این نسخه نیازی به کرک کردن نخواهید داشت و از طهاکو آخرین سرویس پک ارائه شده برای کتیا را دانلود و تهیه کنید و با کرک موجود در سرویس پک کتیای خود را اکتیو نمایید.

بدون شک شما حالا گنجینه ای بزرگ از سومین نرم افزار برتر سال 2012 در زمینه طراحی مکانیکی را بر روی سیستم خود خواهید داشت.

شرکت فنی و مهندسی طراحان هفشجان آریانا جهت رفع نیاز های دپارتمان طهاکو و جامعه مهندسی اقدام به تهیه و نشر آخرین ورژن ها از چهار نرم افزار مکانیکی کتیا آباکوس انسیس سالید ورک و شاید پرو اینجینیر نمود.

امروز با تهیه و تست آخرین ورژن نرم افزار کتیا catia به حتم قویترین نرم افزار طراحی مکانیکی جهان با دارا بودن حدود 120 محیط کاربردی:

1. AMG - CATIA - ADVANCED MACHINING 2 Product
2. AS1 - CATIA - ASSEMBLY DESIGN 1 Product
3. ASD - CATIA - ASSEMBLY DESIGN 2 Product
4. CCV - CATIA - CORE & CAVITY DESIGN 2 Product
5. DSE - CATIA - DIGITIZED SHAPE EDITOR 2 Product
6. DSS - CATIA - Shape Sculptor 2 Product
7. FR1 - CATIA - PART DESIGN FEATURES RECOGNITION 1 Product
8. FS1 - CATIA - FREESTYLE SHAPER 1 Product
9. FSK - CATIA - FREESTYLE SKETCH TRACER 1 Product
10.FSS - CATIA - FREESTYLE SHAPER 2 Product
11 GAS - CATIA - GENERATIVE ASSEMBLY STRUCTURAL ANALYSIS 2 Product
12.GD1 - CATIA - GENERATIVE DRAFTING 1 Product
13. GDR - CATIA - GENERATIVE DRAFTING 2 Product
14.GDY - CATIA - GENERATIVE DYNAMIC RESPONSE ANALYSIS 2 Product
15.GP1 - CATIA - GENERATIVE PART STRUCTURAL ANALYSIS 1 Product
16.GPS - CATIA - GENERATIVE PART STRUCTURAL ANALYSIS 2 Product
17.GS1 - CATIA - GENERATIVE SHAPE DESIGN 1 Product
18.GSD - CATIA - GENERATIVE SHAPE DESIGN 2 Product
19.GSO - CATIA - GENERATIVE SHAPE OPTIMIZER 2 Product
20.ID1 - CATIA - INTERACTIVE DRAFTING 1 Product
21.IG1 - CATIA - IGES INTERFACE 1 Product
22.IMA - CATIA - Imagine & Shape 2 Product
23.KIN - DMU KINEMATICS SIMULATOR 2 Product
24.KWA - CATIA - KNOWLEDGE ADVISOR 2 Product
25.LG1 - CATIA - LATHE MACHINING 1 Product
26.LMG - CATIA - LATHE MACHINING 2 Product
27.MBG - CATIA - NC Machine Tool Builder 2 Product
28.MLG - MULTI-SLIDE LATHE MACHINING 2 Product
29.MMG - CATIA - MULTI-AXIS SURFACE MACHINING 2 Product
30.MPA - CATIA - PRISMATIC MACHINING PREPARATION ASSISTANT 2 PRODUCT
31.MPG - CATIA - Multi-pocket Machining 2 Product
32.MSG - CATIA - NC MACHINE TOOL SIMULATION 2 Product
33.MTD - CATIA - MOLD TOOLING DESIGN 2 Product
34.NCG - CATIA - NC MANUFACTURING REVIEW 2 Product
35.NG1 - CATIA - NC MANUFACTURING REVIEW 1 Product
36.NVG - CATIA - NC VERIFICATION 2 Product
37.PD1 - CATIA - PART DESIGN 1 Product
38.PDG - CATIA - PART DESIGN 2 Product
39.PEO - CATIA - PRODUCT ENGINEERING OPTIMIZER 2 Product
40.PG1 - CATIA - PRISMATIC MACHINING 1 Product
41.PH1 - PHOTO STUDIO 1 Product
42.PHS - PHOTO STUDIO 2 Product
43.PMG - CATIA - PRISMATIC MACHINING 2 Product
44.PSO - Photo Studio Optimizer 2 Product
45.QSR - CATIA - QUICK SURFACE RECONSTRUCTION 2 Product
46.SH1 - CATIA - SHEETMETAL PRODUCTION 1 Product
47.SM1 - CATIA - SHEETMETAL DESIGN 1 Product
48.SMD - CATIA - SHEETMETAL DESIGN 2 Product
49.SMG - CATIA - 3 AXIS SURFACE MACHINING 2 Product
50.WS1 - CATIA - WIREFRAME & SURFACE 1 Product

در خدمت دوستان عزیز هستیم

لازم به ذکر است شرکت هیچ گونه نیازی به مبلغ و هزینه فروش نرم افزار های فوق الذکر ندارد و تمامی هزینه ها رفع کادر نالزر و کرک ار (nullser & cracker) نرم افزار های فوق الذکر می شود.تا از این طریق هم بتوانیم نیاز های صنعت کاران و هم نیاز های شرکت را رفع کنیم.

تصمیم به این امر منوط به دلایل دیگری هم هست و من جمله فروش غیر معتبر سایت های دیگر و فروشگاهی با قیمت بالا و ارائه ورژن های قدیمی که به نظر امری زشت و غیر تخصصی می آمد.

نسخه 32 بیتی به همراه کرک و راهنمای نصب و هلپ نرم افزار کتیا آماده و به صورت کاملا تست شده در اختیار صنعت کاران و همکاران عزیز قرار داده می شود. نسخه 64 بیتی کتیا سرویس پک آخر نیز آماده شده است.

توضیحات نرم افزار کتیا مختصرا در ذیل آمده است:

نرم افزار CATIA یک از قویترین نرم افزارهای طراحی، تحلیل و تولید به کمک کامپیوتر یا CAD CAM CAE در جهان است که هم اکنون در سطح جهانی و ایران به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهمترین قابلیت های این نرم افزار این است که به کاربر اجازه می دهد به راحتی که از یک محیط کاری به محیط کاری دیگر منتقل گردد. به عنوان مثال شما پس از این که در محیط Digitized Shape Editor از یک ابر نقاط اسکن تهیه کردید به راحتی می توان در محیط Genrative Shape Design و یا Free Style از آن Surface تهیه کنید.

همانطور که اطلاع دارید برای اینکه بتوانید مدل خود را از یک محیط به محیط دیگر ببرید ابتدا نیاز است که مدل خود را به صورتی ذخیره و یا Import کنید که نرم افزار دیگر قابلیت خواندن این اطلاعات را داشته باشند و احتمالاً در این انتقال مدل شما ممکن است data lost (از دست دادن اطلاعات) داشته باشد.

برخی از کاربرد های این نرم افزار:
1- محیط های مدل سازی (Solid Model) :
این قسمت که در زیر مجموعه ماژول Mechanical Design قرار دارد برای مدل کردن قطعات توپر (Solid) و مجموعه مونتاژی و طراحی قالب و طراحی مدل های ورقکاری (Sheetmetal)، نقشه کشی صنعتی ،تلرانس گذاری و ... استفاده می شود.
2- مدل سازی سطوح : این قسمت علاوه بر ساخت سطوح پیچیده قابلیت انجام مدلسازی روی ابر نقاط و فایلهای حاصل از اسکن سه بعدی را نیز دارا است.
3- محیط ماشینکاری : پس از ساخت مدل به کمک قابلیت های محیط ماشینکاری به راحتی می توان عملیات ماشینکاری مورد نیاز برای تهیه قطعه مدل شده از روی قطعه خام را تعریف کرده و هر مرحله از ماشینکاری را بصورت متحرک (انیمیشن) مشاهده کنید.
4- محیط تحلیل المان محدود : به کمک قابلیت های این محیط می توانید قطعات و مدل های مونتاژی ساخته شده در این نرم افزار را تحلیل کرده و مواردی مانند تغییر شکل، توزیع تنش و ... را در آنها بدست آورد.
5- طراحی و تحلیل مکانیزم ها : به کمک این قابلیت از نرم افزار Catia می توانید پس از تعریف اتصالات بین اجزای مختلف مکانیزم ،حرکت مکانیزم را مشاهده کرده و آنرا تحلیل کنید .
برخی از ویژگی های این نرم افزار:
نرم افزار کتیا CATIA ویژگی های منحصر به فردی دارد که آن را از دیگر نرم افزار های هم رده خود متمایز می کند. این ویژگی ها عبارتند از:
1- نگهداری تاریخچه تغییرات ایجاد شده بر روی مدل: این ویژگی سبب می شود که در کتیا بتوان عملیات را به قبل برگرداند و یا عملیاتی را حذف و یا بی اثر کرد.
2- امکان تعریف ابعاد وابسته: این ویژگی کارایی خود را در مدل های پیچیده نشان می دهد چون وقتی یکی از ابعاد را تغییر دهیم بقیه هم به دلیل پارامتریک بودن تغییر می کنند.
3- مشاهده بهنگام تغییرات: با این ویژگی می توان در هنگام اضافه کردن یک مشخصه تغییراتی که در آینده بوجود می آید را به عینه ملاحضه کرد.
4- محیط راحت و کارا: محیط گرافیکی کتیا قوی و کاربرپسند است و طراحی ها به خوبی به نمایش گذاشته شده اند.

در میان نرم افزارهای طراحی مکانیکی نرم افزاری مانند CATIA V5 از جایگاه ویژه ای برخوردار است، زیرا این نرم افزار نه تنها با دارا بودن محیط های کاری متعدد، مراحل CAD ، CAE و CAM محصولات را پشتیبانی می کند، بلکه پا را فرا تر از مراحل طراحی، تحلیل و ساخت می گذارد و با قرار گیری در سیستمی یکپارچه و در کنار سایر راه حل های نرم افزاری مدیریت چرخه تولید محصول، مدیریت تمام مراحل تولید یک محصول را از ایجاد مفهوم آن در ذهن طراح تا مرحله از رده تولید خارج شدن آن پوشش می دهد.
به عبارت بهتر CATIA V5 نرم افزار طراحی، ساخت و تولید است که قدرت کنترل و مدیریت کل فرآیند تولید محصول را داراست.
نرم افزار CATIA V5 مجموعه ای در حدود 120 محیط کاری مختلف است که هر کدام از آنها با هدف پاسخگویی به نیاز بخشی از فرآیند ساخت و تولید محصول ایجاد شده اند. یکی از اهداف ایجاد CATIA V5، حرکت به سوی تعریف دیجیتالی محصول و ایجاد نمونه های سه بعدی مجازی از آنهاست تا بدین وسیله با افزایش خلاقیت و نوآوری، هزینه های تولید کاهش پیدا کند و قدرت رقابت صنایع دارای این تکنولوژی در بازار رقابتی دنیا افزایش یابد.
کتیا مخفف Computer Aided Tree Dimensional Interactive Applications است و از تعداد بیش از 120 محیط کاری که با یکدیگر در تقابل بوده تشکیل شده است که آنها را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد:
CAD CAM CAE

نرم افزار Catia را می توان جامع ترین نرم افزار موجود در زمینه CAD-CAM-CAE دانست. این نرم افزار محصولی از شرکت معتبر نرم افزاری Dassault Systems بوده. به کمک محیط های مختلف این نرم افزار می توان مراحل مختلف طراحی یک محصول از ایده اولیه تا پایان عمر کاری را مدیریت نمود.
کتیا جزء معدود نرم افزارهایی است که صنایع بزرگ مانند هوافضا و شرکت های خودروسازی از آن در هر سه زمینه CAD-CAM-CAE به طور فراوان استفاده می کنند.

در مورد توانایی های محیطی این نرم افزار می توان به:

مدل سازي قطعات و تهيه نقشه :
رسم ترسيمات دو بعدي و معرفي قيود Constraints – نحوه كار با فرمان رشد مثبت و منفي Pad And Pocket و بعد سوم – نحوه كار با فرمانهاي Shaft,Rib,Slot – ايجاد صفحات و نقاط مرجع Plane , Points – آشنايي با فرمان Multi Section Solid – مدل سازي با Boolean Commands – معرفي فرمان Filleted Pad - تهيه نقشه هاي دو بعدي – شكل كلي كار با دستورها – توابع كاربردي – پارامترهاي دستورات – ذكر مثال براي هر دستور
فرمول نويسي :
نامگذاري اندازه ها – ارتباط بين اندازه هاي توسط فرمول – ايجاد متغير و فرمول نويسي -* دستورالعمل Measure Inertia
جداول طراحي :
ايجاد جداول طراحي – نحوه كار با اين جداول – كاربرد – نكات قابل توجه در مورد جدول – ويژگي هاي جداول – موارد استفاده – تخصيص Design Table ها به مدل – كارايي جداول – افزايش كارايي
طراحي سطوح :
آموزش كامل كار با دستورات طراحي – كار با دستور اختصاصي Surface Design ، بيان ويژگي ها و نقص هاي اين دستور – ارائه راه حل هاي بهتر – بالا بردن كارايي اين دستور
ورق كاري :
دستور User Stamp – نحوه كار با اين دستور – پارامترها – كاربرد واقعي اين دستور – ايجاد فرم كشش با سنبه و ماتريس – شرح و بسط كامل دستور User Stamp در موارد عملي
مونتاژ :
ايجاد متغير ها – فرمول نويسي و مونتاژ – مونتاژ قطعات مشابه يك الگوي خاص Pattern – ترسيم و مونتاژ قطعات –
تحليل :
تحليل در نرم افزار كتيا – قيود Clamp , Pressure - تحليل ارتعاشي و قيد Iso Static – آناليز تيرها و نيروهاي گسترده Distributed Forces و بارهاي ياتاقاني – Distributed Bearing Forces - Data Mapping و قيد Sarface Slider –
به همراه مثالهاي جامع و كامل شامل : طراحي حرفه شير آب – طراحي چند بعدي جاسيگاري – طرح كامل از يك فندك – طرح كامل وان حمام – قوطي شامپو – سينك ظرفشويي – طراحي حرفه اي كيس كامپيوتر
اشاره کرد

و در آخر به طور خلاصه می توان گفت:

کتیا (به انگلیسی: CATIA) مخفف (به انگلیسی: Computer Aided Three-dimensional Interactive Application) یک نرم‌افزار طراحی، مهندسی و تولید به کمک رایانه است که توسط شرکت داسو سیستم تولید شده‌است.کتیا 5R21 نسخه های 32 و 64 بیتیشرکت آی بی ام نیز در امور بازاریابی و فروش این نرم‌افزار با داسو سیستم همکاری دارد. نخستین نسخه این در سال ۱۹۸۱ به بازار عرضه شد و بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان مانند بوئینگ، ایرباس، آئودی و ... از استفاده‌کنندگان این نرم‌افزار به شمار می‌روند. پس از خرید کتیا توسط ایران خودرو و سایپا، استفاده از این نرم‌افزار در ایران رایج شد.امروزه از این نرم افزار در ایران بیشتر جهت طراحی قطعات مختلف، نقشه کشی، مهندسی معکوس، طراحی قالب و ماشینکاری استفاده می گردد. در صورتی هدف سازندگان اصلی این نرم افزار تحت پوشش قرار دادن هر فعالیتی مهندسی به کمک نرم افزار می باشد، به نحوی که می توان نام این نرم افزار در اغلب بزرگترین پروژه های صنعتی جهان دبد.
نرم افزار کتیا را می توان قوی ترین نرم افزار در زمینه CAD و CAM دانست و در زمینه CAE این نرم افزار با نرم افزار مکمل خود نرم افزار آباکوس ABAQUS کامل می گردد. به نحوی حل پیچیده ترین پروژه های آنالیزی جهان نیز در این نرم افزار انجام پذیر است.
قابلیت های این نرم افزار شامل: طراحی قطعات مونتاژ قطعات طراحی سطوح نقشه کشی شبیه سازی ورق کاری طراحی سازه قالب سازی ماشین کاری تهویه مطبوع ایجاد روابط ریاضی برنامه نویسی لوله کشی مدیریت پروژه ها مدیریت کارخانجات و ...