تجارب

در این قسمت تجارب ناشران دپارتمان طهاکو بصورت خلاصه و کلیدی در اختیار فرهیختگان ایران قرار می گیرد.

راز یا (حدود یک راز)

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

راندا برن کتابی نوشته است با نام "راز" که برگرفته از فیلمی در همین زمینه با نام "راز" است. موضوع مقاله امروز طهاکو همین راز است.

کتابی که با 21 میلیون کپی در 44 زبان زنده دنیا می تواند هر شخصی را ثروتمند کند. پس آرزویی در مقوله اقتصادی بر راندا برن پوشیده نمی ماند.

بیان کلی کتاب یک جمله است:(هر آنچه که مصمم در رسیدن به آن باشید برایتان محقق می گردد.)

ولی آیا این راز محدودیت دارد یا بی نهایت است؟

عقل و منطق و شعور محدودیت را برای این راز قائل است. ساده ترین مثالی که با آن بتوان محدودیت این راز را به هر شخص مصری اثبات کرد این است که: ما در کودکی به مدرسه می رویم و اصول و فرامین بسیاری را یاد می گیریم تا بتوانیم آینده موفقی داشته باشیم. آیا حاضرید فرزند شما به مدرسه نرود و توانایی های راز را برای او بازگو کنید که بتواند انسان خوشبختی بشود. 

جواب هر شخصی خیر است. پس هر کسی میداند راز محدودیت دارد.

بعنوان یک مقوله روانشناسی امید بهترین محرکه حرکت است تا جایی که همه از دین اسلام به یاد داریم که به خدا توکل کنیم و حرکت کنیم تا شامل برکت شویم. ولی راز با اسم شومش برای هر شخصی احساسی فراهم می کند که بلی صرفاً امید داشتن کفایت می کند و راز رسیدن به هر چیزی هم همین است و بس.

ادامه مطلب: راز یا (حدود یک راز)

10 کلمه ای که در نوشتن پروفایل یا رزومه کاری نباید مورد استفاده قرار بگیرند

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

راز نوشتن یک روزمه یا پروفایل خوب جهت استفاده در سایت های استخدامی شبیه سایت معروف لینکدین چیست؟

پاسخ این سؤال به ساده ترین شکل ممکن این است که با نوشتن "یک پروفایل بد" نداشته باشیم.

طریقه نوشتن یک پروفایل یا رزومه عالی چیزی هست که در این مقاله آموزش داده می شود. در این مطلب از طهاکو و برای این ساعت از انتشارات دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو قصد داریم به شما آمورش دهیم چگونه خود را در پروفایل یا رزومه کاری خود معرفی نکنید، و با انجام این کار ساده یک پروفایل یا رزومه عالی داشته باشید.

با تکیه بر این نکته مهم و کلیدی که ما باید بجای "منحصر بفرد نشان دادن" خود اقدام به ارائه توضیحات برای "برجسته نشان دادن" خود نماییم. باید بدانیم که با تعریف دادن از خودمان هرگز نمی توانیم موقعیت شغلی ای که در ذهن می پرورانیم را بدست بگیریم. باید بدانید برای استخدام نیازی به اینکه شبیه افراد دیگری ولو یک متخصص حرفه ای بودن مؤثر واقع نمی شود و باید خودتان باشید.

ما در یک آزمون استخدامی طهاکو لیست بلند بالایی از واژگانی که نباید در فیلدهای استخدامی یا رزومه کاری ارسالی ذکر میشد را مورد بررسی قرار دادیم و بعد از ترکیب برخی از این واژگان رایج ترین آنها را انتخاب کرده و برای کمک به نوشتن یک رزومه یا پروفایل عالی در اختیار شما قرار میدهیم.

آنها عبارتند از:

ادامه مطلب: 10 کلمه ای که در نوشتن پروفایل یا رزومه کاری نباید مورد استفاده قرار بگیرند

راهنمایی! من چطوری می تونم شغلی خارج از تجارب رشته تخصصیم اختیار کنم؟

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

هر ماه مدیران طهاکو پاسخگوی پاره ای از سؤالات مطرح شده کاربران دنبال کننده شبکه های اجتماعی دپارتمان هستند. در این مقاله پاسخ برخی مدیران پیرامون سؤالات مطرح شده را بررسی خواهیم کرد.

سؤال. چطوری می تونم در کاری بجز رشته تخصصی خودم مشغول بکار بشم؟ بنظر میرسه اکثر کارها نیاز به تجربه کاری دارند و من شخصاً کسی هستم که نمی تونم بدون تجربه مشغول بکاری بشم.

-میترا س

درسته ما در کشاقوس و دمادم هزاره یا سده بیست و دوم میلادی هستیم و شغل های گوناگون بسته به تجربه های متفاوت تعریف شده اند. و اگر شما شخصی هستید که بسته به تخصص رشته تحصیلی خود احساس می کنید باید وارد صنعت جدیدتری بشوید مسلماً توضیحات سؤالتون صحیح است و وارد شدن به تخصص جدیدتر رو میشه یک جهش بزرگ همراه با مشکلات عدیده یاد کرد.

اولین حرکت و گامی که باید بردارید اینه که ارتباط بین رشته تخصصی خودتون رو با نقش هایی که در انتظارتونه بسنجید و بالطبع بفهمید که رشته تخصصی شما با نقش های صنعتی جدید چه ارتباطی می تونن داشته باشن. مطمئناً شما کاربران دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو توانایی های نرم افزاری متفاوتی رو در رزومه خود مشاهده می کنید و می تونید از مهارت هایی که در تمامی صنعت ها می تونن مشترک باشن استفاده خوبی رو ببرید. بعنوان مثال؛ اگر شما کسی هستید که مهارت های استادی دوره جامع آموزش ملزومات نرم افزار اکسل EXCEl 2016 رو با همراهی استاد این درس سرکار خانم غفاره طاهری کسب کردید و رشته تحصیلی شما مهندسی کامپیوتر است باید متوجه افق کاری بزرگ پیش روی خود از جمله صنایع نفت ایران باشید. یک کاربر اکسل می تواند مهندس برق، کامپیوتر، مکانیک یا هر رشته تخصصی دیگری شبیه به حسابداری و ... باشد. این کاربر علاوه بر اینکه می تواند در رشته تخصصی خود از توابع این نرم افزار استفاده نماید بلکه با اندک آشنایی با صنایع جدیدتر حتی می تواند افق پیش روی زمینه کاری خود را گسترش دهد و به سطوح عالی تر شغلی متناسب با روحیات و نیازهای خود دست پیدا کند. بعنوان مثالی دیگر؛ اگر شما تجربه پیشخدمتی را دارید بدون شک با مهارت های فروش آشنایی دارید و می توانید در زمینه فروش فرد موفقی باشید. شما در زمان پیشخدمت بودنتان مهارتهایی متناسب با خدمات مورد نیاز مشتریان کسب نموده اید و در واقع مهارت های استادی پیشخدمتی را کسب کردید و این تسلط می تواند در امر فروش با توجه به آشنایی با علایق مشتریان بسیار مورد اهمیت قرار گیرد و شما را فروشنده بسیار خوبی کند.

ادامه مطلب: راهنمایی! من چطوری می تونم شغلی خارج از تجارب رشته تخصصیم اختیار کنم؟

به کار غیر حضوری یا آزاد کاری نه بگویید!

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

روز اولی که در ذهن ایده کار غیر حضوری یا آفلاین را می پرورانید بنظر میرسد که دارید مزایای بسیاری را به خود مرتبط می سازید. پیش خود از توانایی انتخاب ساعات کاری سخن می گویید و اینکه نیاز به حضور در شرکت را ندارید از مزایای خوب میدانید ولی بسیار زود متوجه می شوید که در باتلاق بی بازگشتی فرو می روید که رهایی از آن بدلیل تنظیم سرمایه ها برای شروع چنین منشی شاید هرگز بازگشت پذیر نباشد.

مشاغل مرتبط با کامپیوتر بشدت دارای انتخاب کار آفلاین هستند. کاری که در آن مشتری را هرگز نمی بینید و ارتباطات در آن هیچ رنگ و بویی ندارد. باید بدانیم معایبی که در این ساعت از طهاکو در حال بررسی آنها هستیم در طولانی مدت نمود می کنند و بسیار خطرناک می باشند.

شما با یک کانکشن ضعیف می توانید در منزل خود شروع به همچین کاری نمایید و بسیاری از مدیران شرکت ها چون چنین عملکردی برای آنها بسیار سودآور است تمایل به استخدام چنین افرادی را دارند. یکی از چهره های بارز این نوع کار ممتد مارتین دو وولف است که یه گفته ایشان حدود پنج سال چنین عملکردی را داشته است. ایشان می گوید:"ر این مدت و مخصوصا زمانی که یک سال به‌طور کامل دورکار بودم، بسیار آسیب دیدم و احساس می‌کردم مانند یک جعبه‌ سیاه مبهم از دیگران دور شده‌ام." 

در زیل به اختصار به مانیتور معایب چنین عملکردی می پردازیم تا شاید متوجه شوید چرا می بایست به کار آفلاین و دورکاری "نه" بگویید:

ادامه مطلب: به کار غیر حضوری یا آزاد کاری نه بگویید!

حساسیت خطرناک کاربران نِت به اطلاعیه ها

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

برخی کاربران اینترنت که درآمد و امورات زندگی خود را بر اساس اینترنت و فضاهای مجازی تنظیم کرده اند و معاش خود را بدین منوال می گذرانند بمرور زمان دچار یک بیماری روانی و گنگی در کار با سیستم کامپیوتری متصل به اینترنت خود می شوند که در این مقاله و در این ساعت از طهاکو قصد داریم به بررسی اجمالی این پدیده شوم بپردازیم.

 یک کلاینت و کاربر اینترنتی با اهداف مشخصی در بازه ای مشخص از زمان تصمیم می گیرد که امورات اینترنتی خود را بررسی کند و در صورت مشاهده اطلاعیه هایی که نیاز به پاسخ داشته باشند اقدامات لازم را انجام دهد. مثلاً یک طراح سایت حتماً باید در ساعاتی از روز اینباکس ایمیل و یا پلتفروم های مورده نیازه بروزرسانی شده طراحان وب را مشاهده کند و بعد از با خبر شدن از آخرین اطلاعیه ها در پیش روی و پیشتیبانی کارکردهایِ خود اقدام به پاسخگویی و رفع ابهامات و نیازها نماید. این منطقی است که هرگز یک کاربر با سیل عظیمی از سوالات و اطلاعیه ها روبرو نمی شود و اگر اطلاعات لازم در زمینه کاری خود را داشته باشد نهایتاً بعد از یک الی سه ساعت باید بکار خود خاتمه دهد و به سراغ مقوله های حضوری و بازاریابی و یا حتی رسیدگی به امورات شرکت و ارگان مربوطه خود بپردازد.

ولی بکرات مشاهده شده است کاربران بسیاری هر چند در اولین زمان ممکن بر سر سیستم رایانه ای خود حاضر می شوند ولی تا ساعت ها پشت سیستم عامل می مانند و هرگز نتوانسته اند امورات خود را به سرانجام برسانند و نهایتاً بعد از ساعت ها کار، بدون داشتن رضایت از کار انجام شده خسته، سیستم رایانه ای را رها می کنند و کار های خود را بروز دیگری موکول می کنند.

حال بنظر شما چرا این کاربر با صلاحیت هرگز نمی تواند امورات خود را که در یک بررسی کلی اندک بنظر می رسند را در مدت زمان مورد نظر انجام دهد؟

پاسخ این سؤال بعد از بررسی دهها نفر از پرسنل در حال کار با نتایج شگفت انگیز و خطراناکی مواجه شد.

 ما با مشاهده این مشکل که بیان کننده این امر بود که "بنده علاوه بر اینکه از پشت سیستم رایانه ای تکان نمی خورم و دائم در حال کار کردن هستم ولی هرگز قادر به انجام کارهایم نیستم" شروع شد. در بررسی اولیه ما متوجه شدیم که حق با کاربر هست و او علاوه بر اینکه صبح زود سر کاره خود حاضر می شود و حتی نوشیدن یک لیوان آب را هم جزء کارهای ممتنع کننده کار مفید میداند؛ ولیکن همواره نمی تواند به امورات کوچک محول شده هم پاسخ مناسب دهد. این مشکل در میان کاربران و متخصصینی که حرفه ای تر بودند بصورت بارزتری مشاهده میشد و این دست از اشخاص بصورت ملموس تر قادر به انجام کارهای محوله نبودند.

 در ادامه بررسی مشاهده شد این کاربران خیلی از ذکاوت بالایی برخورداند و در کار مصمم تر می باشند ولی در نهایت خروجی بسیار ضعیف و در مواردی حتی ضعیف تر از یک کاربر حده متوسط را دارا می باشند. 

ادامه مطلب: حساسیت خطرناک کاربران نِت به اطلاعیه ها

آموزش آنلاین و سایت های ارائه دهنده برتر

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

با پدیدار شدن اینترنت و با روی کار آمدن تکنولوژ‌ی های جدید و بروز، فرآیند خسته کننده و قدیمی و یا در برخی موارد مقوله منسوخ شده یادگیری هم مورد تغییر و دگرگونی قرار گرفتند. استفاده از کتاب‌های الکترونیکی که در قالب فرمت های doc و یا pdf ارائه می شوند و همچنین مقالات آنلاین و یا منابع معتبری که در قالب مطالب ارزشمند و قابله تمایز وب‌سایت‌ها در دسترس کاربران و علاقمندان رشته های مهندسی متفاوت قرار گرفته اند نیز از جمله این تغییرات هستند که همه و همه در مقوله ارزشمند آموزش آنلاین می گنجد. این اهمیت برای شرکت گوگل نیز بسیار پررنگ تر شد تا جایی که شاهد کتابخانه مقالات و ژورنالهای ارزشمند اسکولار از این کمپانی و اولین وب سایت از لحاظ رنکینگ دنیا بودیم.

بی شک در هنگام بحث پیرامون آموزه های آنلاین به چندین پلتفروم آموزشی متفاوت برخورد می کنیم که نیاز به معرفی این پلتفروم ها یکی از مهم ترین مباحث در معرفی این نوع از ارائه دهندگان می باشد.

آموزش آنلاین رایگان:اولین نوع از ارائه دهندگان آموزش آنلاین، ارائه دهندگان رایگان این دست از آموزه ها هستند. این نوع از آموزه ها توسط مدرسین و اساتید و یا هر شخص دیگری تهیه و در وبگاه های ویدئویی یا در شبکه های اجتماعی با تگ یا هَشترِ "آموزشی" ارائه می شوند. از لحاظ استانداردهای ویدئویی آموزش آنلاین، این قبیل آموزه ها هیچ جایگاهی ندارند و هیچ یک از اصول و مقدمات یک ویدئوی آموزشی آنلاین در این ویدئوها سفارشی نشده است. صرفاً نتیجه تجارب شخصی برخی از افراد حرفه های تخصصی متفاوت می باشند که جهت کمک به پاره های از مشکلات تخصصی یا عمومی، آمده اند و از این روال ایده آل استفاده برنده اند و به رفع مشکل کاربران هدف خود پرداخته اند. به کرات دیده شده هر شخصی در کار حرفه ای خود با هر نمونه از سخت افزاری به مشکلات معمول و متداولی برخورد می کند، که در اولین جستجو با آموزه های آنلاین می تواند مشکل خود را برطرف نماید؛ ولی این سؤال پیش می آید اگر در همان حرفه، کاربر با مشکلات دیگری برخورد نماید، آیا باز هم می تواند با آموزه های مشابه به حل مشکل برآید. بی شک حل تمامی مشکلات یک حرفه صرفاً یا باید در یک دوره آموزشی کامل و بی نقص بگنجد و یا اینکه با تجربه یک شخص حرفه ای همراه شود. در کل علاوه بر کیفیت پایین و قدیمی بودن این دست از آموزه ها، در برخی موارد نیز با آموزه های غیر استاندارد از لحاظ محتوایی نیز برخورد می کنیم. بکرات در بنگاه های ویدئویی شاهد آموزشی بوده ایم و بدلیل مغایرت های سخت افزاری کامپیوتر مدرس با سخت افزار کامپیوتر خود هرگز موفق به مشاهده برخی از آپشن ها نشده ایم. یا در یک مثال بارزتر زمان های زیادی بوده است که ویدئویی دیده ایم ولی هرگز در نسخه مشابه موفق به بهره برداری از آن نشده ایم. تمامی اینها بدلیل عدم عامیت محتوایی و عدم استاندارد سازی آموزه با پلتفروم های نرم افزاری و سخت افزاری در این دست از آموزه ها می باشد و قرار هم نیست در "ویدئوهای آموزشی آنلاین رایگان" هرآنچه که نیاز ما بعنوان یک دانش پژوه می باشد، رفع گردد. نهایتاً می توان این مهم را یادآور شد این دست از آموزه ها بدلیل تمامی مشکلاتی که گفته شد حس مؤثر یک آموزش مفید را به کاربر منتقل نمی کند و باعث ایجاد نفرت از مقوله شیرین یادگیری می شود. بی شک هیچ مدرسی اطلاعات کلیدی خود را با کیفیت و عامیت محتوا منتقل نمی کند مگر اینکه این انتقال اطلاعات برای او سودآور باشد. و یا هیچ مدرسی برای انتقال اطلاعات بصورت رایگان علاقه ای به ارائه استانداردهای حتی معمولی را هم ندارد و صرفاً راه حل خلاصه و سریعی دیده می شود که بدلیل عدم پوشش مباحث به ضرر کاربر هم خواهد بود چرا که بسیاری از ویژگی های نرم افزارها بخصوص در حرفه های گسترش دهندگان وب و یا متخصصین شبکه، با یکسری فواید و معایب همراه هست که در این دست از ویدئوها بطور خلاصه و ناقص فواید ذکر شده و به معایب بدلیل اینکه وظیفه ای نبوده است، اشاره نشده.

ادامه مطلب: آموزش آنلاین و سایت های ارائه دهنده برتر

مدیر عامل یک شرکت چگونه تصمیم می گیرد؟

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

سرنوشت حرفه یک مدیر به توانایی تصمیم گیری آن مدیر در شرکت و کمپانی خود بستگی دارد.

زمانی که اکثر مردم یک حرفه جدید را شروع می کنند ،بالطبع شاهد این هستیم که افراد و مدیران زمان زیادی از خود را صرف کارهای اجرایی می کنند اما، آنها بعنوان یک مدیر باید شروع به کسب تجربه و بالا بردن سطح حرفه خود کنند و این میسر نخواهد بود مگر اینکه مدیران تصمیم به کم کردن اجرایات کنند و بیشتر وقت و زمان خود را صرف تصمیم گیری پیرامون راه های بالا بردن سطح حرفه خود کنند.

در بالاترین سطوح کسب و کار حال حاضر در جهان شبیه C-suite مدیران همه پیشرفت و پیش روی خود را مدیون تصمیم گیری های قوی و بجا هستند. و به این اعتقاد دارند که تصمیم های بزرگ باعث می شود که رهبران هر سازمانی را بسمت تعالی و پیشرفت هدایت کنند و سازمان و شرکت بزرگی را ایجاد کنند،در حالی که مدیرانی که تصمیم گیری های ضعیفی را در کارنامه خود دارند باعث می شوند که یک سازمان فقیر و ضعیف بوجوود آید.

پس بنظر شما مدیران چگونه می توانند تصمیم های بزررگی را بگیرند؟  ما در طهاکو دوره هایی را تدارک دیده ایم که اصول تصمیم گیری و رهبری و مدیریت را بعنوان یک برند جهانی به متخصصین معرفی نماییم.و نهایتا چالشی را رای شما با طرح نمودن 9 سوال متفاوت ایجاد کرده ایم؛سوالاتتی که جواب آنها نیاز به تفکر عمیق و تصمیم گیری دارند و نیروی تصمیم گیری را در ما ایجاد خواهند کرد.

این نه سوال که شما قبل از شروع حرفه خود و شروع به تصمیم گیری باید از خود بپرسید عبارتند از:

1 - این تصمیم حال حاضر من چقدر بزرگ هست؟ 

و یک سوال تکمیل کننده که باید از خود بپرسید این هست که آیا من می توانم این تصمیم را در تصمیمات کوچکتری خرد کنم؟

یک وسواس برای اکثر مدیران این هست که من می توانم تمام مشکلات و تصمیم گیری ها را در غالب یک تصمیم گیری بزرگ حل کنم،خب گاهی اوقات این مورد صحیح هست و مدیران می توانند برای حل خیل بزرگی از مشکلات تصمیم بزرگی را در تصمیات کوچکتر دیگری خرد کنند.و چون تصمیمات کوچک نیاز به کار اجرایی کمتری دارند شما خیلی راحت با استفاده از این مهم که اول یک تصمیم کوچک را در زمان کمی به اجرا در بیاورم و بعد سراغ تصمیم بعدی کوچک بروم؛با این متد خواهید توانست یک تصمیم بزرگ را اعمال نمایید.

2- آیا واقعا این تصمیم باید اجرا شود؟

گاهی اوقات اجرای یک تصمیم بازگشت پذیر نیست ،مثلا شما بعنوان مدیر سازمان بیایید و خیل عظیمی از بهترین کارکنان خود را اخراج کنید،بالطبع ممکن هست کارکنان در جای دیگری مشغول بکار شوند و شما هرگز یا حداقل در یک زمان کم نتوانید کارکنان مناسبی را پیدا کنید و این دقیقا پایان حرفه شما خواهد بود.

و البته اکثر تصمیمات می توانند اجرا نشوند ،شما می توانید یک تصمیم معکوس بگیرید و بدون اینکه بخواهید چیزی را تغییر دهید به اجرای کارها با روال جدید دقت نمایید،و اگر دیدید همه چیز خوب پیش رفت پس نیازی نیست که در تصمیم خود پافشاری نمایید.

3 - تاوان یک تصمیم اشتباه چقدر هست؟ و اگر تصمیم شما درست بود چه مقدار سود عاید شما می شود؟

حتما شما بعنوان یک مدیر دوست ندارید تصمیمی بگیرید که برای شما هزینه های گزافی را وارد نماید، و این هزینه گزاف بخواهد به اندازه یک ذره شما را به هدفتان نزدیک کند.شما بعنوان مدیر باید هزینه کمی را صرف نمایید و بالطبع سود بسیاری را عاید حرفه خود کنید.پس همیشه این دو مهم را در نظر اشته باشید که هزینه های دقیق تصمیم گیری درست و هزینه های تصمیم گیری اشتباه چقدر خواهند بود.شما در حال شروع حرفه خود هستید و ریسک پذیری را پذیرفته اید نیاز به مبالغه در این امر نیست.

4- چقدر زمان طول می کشد تا تصمیم شما به اجرا در آید؟

یک تصمیم ساختگی نداشته باشید و مثلا بگویید من با زمان کمی این مهم را به اجرا در می آورم.شما کسی هستید که برای شروع حرفه هزینه های گزافی را متحمل شده اید.و بلند پروازی باعث شکست می شود.بیایید و دقیقا از خود بپرسید که من دقیقا تا چه زمانی می توانم این ایده و تصمیم را عملی کنم ؟ و آیا این زمان پاسخگوی هزینه های من هست؟

منظور ما در طهاکو این هست که شما با صرف زمان زیاد آیا می توانید موفق بشوید و آیا درست هست که اجرای یک کار را این همه به تعویق بیندازید؟ در طهاکو ما یک کار را به اندازه ای به تعویق می اندازیم که بتوانیم برای اجرای درست آن اطلاعات مورد نیازمان را کسب کنیم.با این کار همیشه تصمیمات مناسب تری را گرفته ایم.پس هر دلیلی برای هولد شدن تصمیمات یک مدیر وجود دارد ولی همیشه به رقبا و هزینه هایی که در حال پرداخت آنها هستید نگاهی داشته باشید.

5 - چقدر زمان برای صبر کردن دارم؟ و ارزش تصمیم گیری در حال حاضر چیست؟

مرتبا به شما می گوییم که شما برای کسب درآمد وارد این حرفه شده اید  کسب درآمد مهمترین اصل هست.طبق سوال قبلی شما باید تصمیم بگیرید صبر کردن چه هزینه هایی دارد؟آیا واقعا ارزش دارد که ایده و تصمیم جدید را الان عملی کنم؟

اگر تصمیم گیری هزینه های زیادی را از شما کم می کند پس چرا که همین امروز دست بکار نشوید. اگر تصمیم شما آغازی برای بازدهی هزینه های کسب و کار هست یک لحظه هم لنگ نکنید.به این مهم در طهاکو همیشه تکیه شده است که در اجرای تصمیم ها هم عجله نکنید.

6 - تعصبات شخصی من که این تصمیم را تحت تاثیرر قرار می دهد کدامند؟

از این که افراد خوبی در کنار شما هستند خوشحال باشید ولی اینکه بخواهید با کم کاری و یکسری تعصبات خاص همه را بیکار کنید بترسید.همه ما یکسری تعصبات خاص داریم که ممکن هست در تصمیم گیری های ما تاثیر گذار باشند. بطور مثال شما خیلی مشتاق هستید که تاثیراتی که تصمیم گیری شما بر موقعیت شغلی تان دارد را مشاهده کنید و بخاطر همین تصمیماتی می گیرید که به نظر مناسب آینده نیست.پس خیلی مراقب تعصبات خود و تاثیر آن بر تصمیم گیری های خود باشید.

7 - چگونه می توانم برای تصمیات بهتر از تعصبات خودم بکاهم ؟

این مورد در رسیدن شما به هدفتان خیلی کمک می کند.پس دست روی دست نذارید تا کسی آنها را برای شما شناسایی کند.بعد از اینکه آنها را شناسایی کردید باید به دنبال راه هایی برای کاهش آنها باشید.اغلبا با برررسی تصور افراد از شما می توانیید این نقاط ضعف را پیدا کنید و با توجه به افکار مدیریتی خود راهی برای نجات از تعصبات خود را پیدا کنید.

8 - به چه افرادی برای اجرای تصمیم گیری نیاز دارم و چگونه آنها را در مسیر تصمیم گیری خود قرار دهم؟

بدون شک ایده شما تا بحال عملی نشده و کسی تجربه یک چنین کاری را تابحال نداشته است.پس قبل از اینکه بخواهید هر کاری بکنید باید اول یکسری اطلاعات در آن زمینه کسب کنید..

بله شما می توانید با افراد مختلف پیرامون تصمیم خود صحبت کنید ،و خود بازاریابی تصمیم جدید خود را انجام دهید.پس شما نیاز هست با بخش های فروش ،کالا ، بازاریابی و غیره برای گرفتن یک تسلط نسبی برر روی ایده خود صحبت کنید.کاری که ما هرگز در طهاکو فراموش نخواهیم کرد صحبت با افراد در مشاغل مختلف می باشد.

دقت کنید که صحبت با هر بخشی برای اجرای تصمیم های شما نیازمند اطلاعات خاصی هست پس مراقب باشید.برای اکثر افراد باید حقایق و سطح توانایی خود را بازگو کنید .و بعد افراد مختلف را بعد از اینکه علاقه و اعتماد آنها را جلب کردید وارد بازی تصمیم گیری های خود کنید.

9 - چه کسانی نیاز به تصمیم جدید من دارند و چگونه باید به آنها اطلاع دهم؟

توانایی شما در ارتباطات رابطه مستقیمی با تصمیم گیری های شما دارد .پس شما باید بدانید چه کسانی به ایده شما نیاز دارند و چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.آیا ایمیل کافی هست و آیا باید بصورت شخصی با آنها رابطه منطقی برقرار کنید؟

همبستگی تمام این نه تصمیم به همدیگر

این نه سوالی که در طهاکو امروز مطرح شد را از خود بپرسید که اینها ممکن هستن حتی ذره ای هم که شده در تصمیم شما تغییر ایجاد کنند.تصمیم خود را در تمامی این جنبه ها بررسی نمایید و کمی با خود کلنجار بروید.

نهایتا شما به عنوان یک مدیر حرفه جدید مشکلات کاری خود را با تصمیمات مناسب می توانید خیلی راحت حل کنید.بخصوص اگر که شما به پیشرفت های بالاتر هم توجه داشته باشید.این را فراموش نکنید که ساختار حرفه شما بر اساس تصمیمات شما شکل گرفته است.

یادگیری با طهاکو،بهترین راه توسعه مهارت ها

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

تیم تخصصی دپارتمان آموزشی طهاکو امروز برای معرفی وب سایت خود که یک راه جدید برای آموزش دیدن بصورت مجازی و آنلاین هست خیلی شگفت زده هستند.یک پلتفروم آنلاین آموزشی که به افراد حقیقی و حقوقی این اجازه رو میده که بصورت آنلاین و در بستر دنیای مجازی به آرمان ها و اهداف خودشون برسن.در طهاکو بستری را آماده کرده ایم که به هر شخصیتی کمک کنیم با هر نیاز و هر هدفی بتونه توانایی های خودش رو کشف و خیلی راحت اونها رو گسترش بده.درست در قالب بک تجربه داده محور ما این کار رو انجام میدهیم.

آموزش های طهاکو بر پایه و اساس پیشرفت های صنعتی آپدیت و برروز میشن که ما با ابزار ها و شبکه های موجود در شرکت فنی و مهندسی طراحان هفشجان آریانا این بستر را بهتر از همیشه برای استفاده هزاران نفر آماده کرده ایم که بتوانند در میلیون ها صفحه مورد نیاز خود در وب سایت طهاکو نیاز خود را برطرف نمایند.ما در اینجا با استفاده از ویدئو های آموزشی خود یک نمایش منحصر بفررد از تکامل شغل ها و حرفه های بروز دنیا را بنمایش خواهیم کشید،و اینکه چگونه شغل ها ، صنایع ، حرفه ها ، سازمان ها  و در کل مهارت ها در طول زمان و بخصوص در قرن حاضر دستخوش تغییرات اساسی شده اند.به همین دلیل ما توانسته ایم مهارت های مورد نیاز این دست مشاغل را شناسایی و در قالب دوره های آموزشی آنلاین به همگان ارائه دهیم .این ارائه توسط متخصصان ذبده ای صورت می گیرد که با تمام نیاز های جامعه کاری آشنا هستند چرا که خود همیشه در صنعت حضور داشته اند و انتخاب ما از میان افراد خبره انجام گرفته است.ما کاری انجام می دهیم که خارج از هر گونه حدس و گمان هست و دقیقا واقعیت را به کاربران ارائه می دهیم.

در حال حاضر فشار بر سازمان ها دقیقا انطباق آنها با نحوه تغییرات حال حاضر هست و ما در شرکت خود به این نتیجه رسیده ایم که این فشار هیچ وقت در این حد و اندازه نبوده است. مهارت هایی که تیم تخصصی طهاکو در حال تهیه آنهاست دقیقا مهارت هایی هستند که شما فردا به آنها نیاز پیدا خواهید کرد و ما توانسته ایم این مهم را کشف نماییم.در واقع  اگر چه امروز  حس می کنید که شاید به اندازه ای که ما می گوییم به فناوری و بروز بودن اطلاعات سافتری نیاز ندارید ولی مطمئنا در 5 سال آینده نیاز شما به مدرن بودن یکی از نیازهای ماندگار حیاتی خواهد بود.و ما مشاغلی را بررسی کرده ایم که ممکن هست در پنج سال آینده بوجود آیند و نیاز شما در حال حاضر یادگیری مهاررت برای وارد شدن به این دست از مشاغل می باشد.

 در طهاکو برای مقابله با این چالش ها ما 3 پایه اصلی برای مردم ایران تعریف کرده ایم :

  • کلاس های با محتوای جهانی : کتابخانه طهاکو در حال شکل گیری هست و بزودی بیش از 1000 آموزش آنلاین توسط کارشناسان ما تهیه و طیف گسترده ای از مشاغل را پوشش خواهند داد.مشاغلی از کسب و کارهای خلاقانه و فنی و مهندسی. از مهارت ها و اصول برنامه نویسی تا مهارت های نرم افزاری پیشرفته موجود.ما در دپارتمان طهاکو هر هفته 12 آموزش مختلف را بروزرسانی و آپدیت می کنیم و هر ماه آموزش های جدیدی را بعنوان مسیر جدید آموزشی بصورت تخصصی انتخاب می نماییم.تا شاید بتوانیم شما را در مسیر پیشرفت دنیای مدرن قرار دهیم.دوره های ما در مرحله نهایی قرار هست به زبان های مختلف در اختیار عموم جهان قرار بگیرند.
  • اطلاعات شخصی:ما بسته به نیاز روز آموزش هایمان را گسترش می دهیم . ما نیازهای شخصی افراد را بررسی کرده ایم و متوجه این موضوع هستیم که چه آموزش هایی را جامعه مهندسی و زنده ایران برای پیشرفت خود نیاز دارند.سازمان ها می توانند از آموزش های دپارتمان آموزشی طهاکو برای بروز نگه داشتن متخصصین خود استفاده نمایند.ما با تجزیه و تحلیل کوئیز ها و نظر سنجی های هر دوره می توانیم متوجه شویم که مردم دقیقا به چه بخشی از آموزش ها نیاز دارند و بالطبع برای رفع نیازهای شخصی آنها برنامه ریزی خواهیم کرد.
  • راحتی دسترسی در هر زمان ، درهر مکان:این که شما بدانید به چه دوره آموزشی نیاز دارید مهم نیست اینکه بتوانید در هر زمانی و در هر موقعیتی به آموزش های مد نظ خود دسترسی داشته باشید امری متفاوت  و حیاتی قلمداد می شود .و به همین دلیل آموزش های دپارتمان طهاکو بشکلی برنامه ریزی شده اند که شما بتوانید در هر زمان و هر مکانی با حجم فوق العاده پایین از طریق هر دستگاهی و با کیفیت فوق العاده ای آموزش مد نظر خود را پیگیری نمایید.در سیستم مدیریت یکپارچه طهاکو می توانید بسته به نیاز خود آموزشی که فکر می کنید به شما کمک می کند را جستجو و همیشه به آن دسترسی پیدا کنید.

این برای ما ارزشمند هست که بتوانیم به صورت حرفه ای در امر یادگیری جامعه بصورت حرفه ای و تخصصی اقدام نماییم. طرح آموزشی طهاکو نه تنها برای اشخاص حقیقی و خاص و عمومی طرح ریزی شده است بلکه پلتفروم آموزشی برای شرکت ها ، مشاوران ، سازمان ها و دانشگاه ها خواهد بود.قصد ما ارائه تجربه مدیران قدرتمند شرکت به ایران عزیز می باشد.

در طول تجربه کاری طهاکو بارها و بارها مدیران مختلف از اینکه این پروژه یک پروژه بزرگ در تاریخ آموزش ایران هست یاد کرده اند .و همیشه ما به آنها یادآور شده ایم که مردم طبق بررسی های طهاکو دنیای جدید را نمی خواهند مگر با محتوا و تجربه آموزشی با کیفیت. و ما همیشه گفته ایم که مردم ایران شایسته کیفیت می باشند.

در اعلام اخیر برخی از سازمان های طرف قرارداد طهاکو اعلام شد که فضای آنلاین برای کارکنان عهر سازمانی یک فضای راحت و بدون دغدغه می باشد لذا تاثیر آوزش ها آنلاین طهاکو بر چنین افرادی که در سازمان ها  و شرکت های مشاوره ای کار می کنند می تواند چندین برابر مثبت تر از دیگر روال های آموزشی باشد.

در بررسی های طهاکو مشخص شد روال آموزشی هر دوره آموزشی موجود در طهاکو توانسته است برای اکثر مدیران مفید واقع شود چرا که ما درصدد بوده ایم که یک مدل جدید و بروز آموزشی را با کیفیت هر چقدر تمام تر به تمامی سطوح کاربری بخصوص مدیران ارشد ارائه نماییم.

ما پیام های متعددی را دریافت کرده ایم که بله دوره های آموزشی طهاکو واقعا برای منمفید بوده اند چرا که ما تمام متد های آموزش سرد دیگر رقبا را بررسی کرده ایم و درصدد ایجاد یکسری قابلیت های جدید و بروز برای بالا بردن کیفیت بوده ایم.

یکی از کاربران طهاکو به این مهم اشاره داشته ات که قدرت ارتباطات موجود در شرکت ما بصورت فوق العاده ای توانسته است امر مهم یادگیری را جذاب تر از همیشه کند و کاربران جدید او توانسته اند تجربه جدید از یادگیری را با میل بیشتر از همیشه تجربه کنند.

همه می دانیم که بلوک هایی برای برخی از آموزش های خاص و بروز معرفی شده است بلوک هایی نظیر هزینه های سرسام آور ،عدم وجود کیفیت ،عدم وجود تمامیت بر مباحث آموزشی و غیره و غیره که سدی برای پیشرفت ایران عزیزمان می باشند.ما مفتخریم که همه این موانع را بررسی کرده و پلتفروم و مدرنیزه ای را در قالب وب سایت طهاکو طراحی کرده ایم که بتواند تمام نیاز های جامعه را برطرف نماید.

و حالا شما و سازمان تان با طهاکو در راه زندگی بهتر با کسب و کار های مدرن آشنا خواهید شد و پیش از پیش به این مهارت های کلیدی دست خواهید یافت.

اینها تنها اولین قدم متخصصان طهاکو در امر ارائه ویدئوهای آ»وزشی آنلاین هست . ما بیش از پیش در حال صرف سرمایه های شرکت فنی و مهندسی طراحان هفشجان آریانا برای تعالی نقطه قوت آموزه های مهندسی و بروز خود هستیم و بر این امیدیم که با صرف هزینه های گزاف کیفیت را برای هر ایرانی به ارمغان بیاوریم. 

کد تخفیف محصول مرداد 98: PSB

56% تخفیف خرید آنلاین:آموزش جامع فتوشاپ، مبانی