بلاگ

راز یا (حدود یک راز)

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

راندا برن کتابی نوشته است با نام "راز" که برگرفته از فیلمی در همین زمینه با نام "راز" است. موضوع مقاله امروز طهاکو همین راز است.

کتابی که با 21 میلیون کپی در 44 زبان زنده دنیا می تواند هر شخصی را ثروتمند کند. پس آرزویی در مقوله اقتصادی بر راندا برن پوشیده نمی ماند.

بیان کلی کتاب یک جمله است:(هر آنچه که مصمم در رسیدن به آن باشید برایتان محقق می گردد.)

ولی آیا این راز محدودیت دارد یا بی نهایت است؟

عقل و منطق و شعور محدودیت را برای این راز قائل است. ساده ترین مثالی که با آن بتوان محدودیت این راز را به هر شخص مصری اثبات کرد این است که: ما در کودکی به مدرسه می رویم و اصول و فرامین بسیاری را یاد می گیریم تا بتوانیم آینده موفقی داشته باشیم. آیا حاضرید فرزند شما به مدرسه نرود و توانایی های راز را برای او بازگو کنید که بتواند انسان خوشبختی بشود. 

جواب هر شخصی خیر است. پس هر کسی میداند راز محدودیت دارد.

بعنوان یک مقوله روانشناسی امید بهترین محرکه حرکت است تا جایی که همه از دین اسلام به یاد داریم که به خدا توکل کنیم و حرکت کنیم تا شامل برکت شویم. ولی راز با اسم شومش برای هر شخصی احساسی فراهم می کند که بلی صرفاً امید داشتن کفایت می کند و راز رسیدن به هر چیزی هم همین است و بس.

ادامه مطلب: راز یا (حدود یک راز)

10 کلمه ای که در نوشتن پروفایل یا رزومه کاری نباید مورد استفاده قرار بگیرند

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

راز نوشتن یک روزمه یا پروفایل خوب جهت استفاده در سایت های استخدامی شبیه سایت معروف لینکدین چیست؟

پاسخ این سؤال به ساده ترین شکل ممکن این است که با نوشتن "یک پروفایل بد" نداشته باشیم.

طریقه نوشتن یک پروفایل یا رزومه عالی چیزی هست که در این مقاله آموزش داده می شود. در این مطلب از طهاکو و برای این ساعت از انتشارات دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو قصد داریم به شما آمورش دهیم چگونه خود را در پروفایل یا رزومه کاری خود معرفی نکنید، و با انجام این کار ساده یک پروفایل یا رزومه عالی داشته باشید.

با تکیه بر این نکته مهم و کلیدی که ما باید بجای "منحصر بفرد نشان دادن" خود اقدام به ارائه توضیحات برای "برجسته نشان دادن" خود نماییم. باید بدانیم که با تعریف دادن از خودمان هرگز نمی توانیم موقعیت شغلی ای که در ذهن می پرورانیم را بدست بگیریم. باید بدانید برای استخدام نیازی به اینکه شبیه افراد دیگری ولو یک متخصص حرفه ای بودن مؤثر واقع نمی شود و باید خودتان باشید.

ما در یک آزمون استخدامی طهاکو لیست بلند بالایی از واژگانی که نباید در فیلدهای استخدامی یا رزومه کاری ارسالی ذکر میشد را مورد بررسی قرار دادیم و بعد از ترکیب برخی از این واژگان رایج ترین آنها را انتخاب کرده و برای کمک به نوشتن یک رزومه یا پروفایل عالی در اختیار شما قرار میدهیم.

آنها عبارتند از:

ادامه مطلب: 10 کلمه ای که در نوشتن پروفایل یا رزومه کاری نباید مورد استفاده قرار بگیرند

راهنمایی! من چطوری می تونم شغلی خارج از تجارب رشته تخصصیم اختیار کنم؟

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

هر ماه مدیران طهاکو پاسخگوی پاره ای از سؤالات مطرح شده کاربران دنبال کننده شبکه های اجتماعی دپارتمان هستند. در این مقاله پاسخ برخی مدیران پیرامون سؤالات مطرح شده را بررسی خواهیم کرد.

سؤال. چطوری می تونم در کاری بجز رشته تخصصی خودم مشغول بکار بشم؟ بنظر میرسه اکثر کارها نیاز به تجربه کاری دارند و من شخصاً کسی هستم که نمی تونم بدون تجربه مشغول بکاری بشم.

-میترا س

درسته ما در کشاقوس و دمادم هزاره یا سده بیست و دوم میلادی هستیم و شغل های گوناگون بسته به تجربه های متفاوت تعریف شده اند. و اگر شما شخصی هستید که بسته به تخصص رشته تحصیلی خود احساس می کنید باید وارد صنعت جدیدتری بشوید مسلماً توضیحات سؤالتون صحیح است و وارد شدن به تخصص جدیدتر رو میشه یک جهش بزرگ همراه با مشکلات عدیده یاد کرد.

اولین حرکت و گامی که باید بردارید اینه که ارتباط بین رشته تخصصی خودتون رو با نقش هایی که در انتظارتونه بسنجید و بالطبع بفهمید که رشته تخصصی شما با نقش های صنعتی جدید چه ارتباطی می تونن داشته باشن. مطمئناً شما کاربران دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو توانایی های نرم افزاری متفاوتی رو در رزومه خود مشاهده می کنید و می تونید از مهارت هایی که در تمامی صنعت ها می تونن مشترک باشن استفاده خوبی رو ببرید. بعنوان مثال؛ اگر شما کسی هستید که مهارت های استادی دوره جامع آموزش ملزومات نرم افزار اکسل EXCEl 2016 رو با همراهی استاد این درس سرکار خانم غفاره طاهری کسب کردید و رشته تحصیلی شما مهندسی کامپیوتر است باید متوجه افق کاری بزرگ پیش روی خود از جمله صنایع نفت ایران باشید. یک کاربر اکسل می تواند مهندس برق، کامپیوتر، مکانیک یا هر رشته تخصصی دیگری شبیه به حسابداری و ... باشد. این کاربر علاوه بر اینکه می تواند در رشته تخصصی خود از توابع این نرم افزار استفاده نماید بلکه با اندک آشنایی با صنایع جدیدتر حتی می تواند افق پیش روی زمینه کاری خود را گسترش دهد و به سطوح عالی تر شغلی متناسب با روحیات و نیازهای خود دست پیدا کند. بعنوان مثالی دیگر؛ اگر شما تجربه پیشخدمتی را دارید بدون شک با مهارت های فروش آشنایی دارید و می توانید در زمینه فروش فرد موفقی باشید. شما در زمان پیشخدمت بودنتان مهارتهایی متناسب با خدمات مورد نیاز مشتریان کسب نموده اید و در واقع مهارت های استادی پیشخدمتی را کسب کردید و این تسلط می تواند در امر فروش با توجه به آشنایی با علایق مشتریان بسیار مورد اهمیت قرار گیرد و شما را فروشنده بسیار خوبی کند.

ادامه مطلب: راهنمایی! من چطوری می تونم شغلی خارج از تجارب رشته تخصصیم اختیار کنم؟

اسپیس ایکس

وب سایت توسعه دهنده: http://www.spacex.com

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

در این مقاله آخرین تحولات شرکت بزرگ اسپیس ایکس را بررسی می کنیم و با مانیتور لحظه ای آخرین رویدادهای این شرکت شما را با جدید ترین محصولات اسپیس ایکس آشنا می کنیم.

بیت کوین

نسخه نرم افزار مورد بحث: بیت کوین
وب سایت توسعه دهنده: https://btc.com

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

پول معمولی و رایج در دست ما به پشتوانه ذخیره طلایی که در بانک های مرکزی تعریف شده است چاپ شده و با امنیت مورد نظر خود در اختیارمان قرار گرفته است. ولی با سر کار آمدن دستگاه های چاپ پیشرفته این خطر گریبانگیر ماست که بزودی هر شخصی می تواند پول رایج را چاپ کند و بطور غیرقانونی میزان هنگفتی پول بدون پشتوانه وارد سیستم تجاری هر کشوری کند. حتی برخی از سران قدرت کشورهای غربی براحتی در سالهای اخیر پول بدون پشتوانه ای را برای خرید اجناس مورد نیاز تجارت خود چاپ کرده اند و این سیل ویرانگر می تواند توسط هر شخص دیگری هم تعریف شود.

بیت کوین در اول کار یک نرم افزار محسوب می شود که می توانیم آن را دانلود و بر روی کامپیوتر شخصی خود آن را نصب نماییم. یک نرم افزار رایگان که آن را از سایت https://btc.com دانلود و بالطبع نصب می نماییم و با این عملکرد خود می توانیم بر روی قیمت این ارز تاثیر بگذاریم. بیت کوین شبکه ای اشتراکی محسوب می شود که تاریخچه تبادلات آن بر روی سیستم عامل های مختلفی ثبت شده و در نتیجه متعلق به شخص یا کمپانی خاصی نیست و هر شخص فعالی در این شبکه می تواند بر روی قیمت تمام شده هر بین کوین تأثیر گذار باشد. بیت کوین چاپ نمی شود بلکه یک ارز دیجیتال است و توسط کامپیوترهایی که در سرتاسر دنیا در حال حل معادلات ریاضی هستند تولید می شود. این ارز دیجیتال اولین ارز رمز پایه شناخته می شود.

 برنامه نویسی با نام ساتوشی ناکاموتو ایده ای داشت مبنی بر اینکه پول را با سرعت بالا بدون نیاز به پشتوانه طلا تولید و و با هزینه کم جابجا کند و اکنون شاهد این هستیم که ایده او جامه عمل پوشیده است.

ادامه مطلب: بیت کوین

بلاک چین

پلتفروم مورد بحث: بلاک چین
وب سایت توسعه دهنده: https://blockchain.info

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

شاید بتوان در کنار دیوار چین اینبار بتوان بلوک چین را پدیده ای جهانی برشمرد. در واقع بلاک چین یک پایگاه داده محسوب می شود و هرآنچه به این پایگاه داده بعنوان رکورد اضافه می شود با عنوان یک بلاک جدید نامگذاری می شود. این پایگاه داده بصورت اشتراکی و شبیه به تورنت عمل می کند و دیتاسنتر خاصی برای ذخیره سازی آن وجود ندارد بلکه می توان حافظه کامپیوتر های موجود در جهان را محل ذخیره سازی آن تلقی کرد.

بلاک چین چیست؟

حالا این سؤال پیش می آید که بلاک هایی که در این رکوردهای دیتابیس ذخیره می شوند حاوی چه اطلاعاتی هتسند؟ پاسخ پول هست.

اگر شما بخواهید با مدیریت طهاکو داد و ستد کنید ناگریز هستیم برای این استفاده از این نوع عملکرد یک بلاک ایجاد کنیم و جزئیات دادوستد خود را بعنوان دیتا به آن بدهیم. این بلاک در گروهی ایجاد می شود که تمام نوع داد و ستدهای نظیر ما را شامل می شود و بالطبع افراد زیادی را شامل می شود. یک صفحه گسترده اکسل را تصور کنید؛ می توان هر سلول را یک بلاک نامید و هر بلاک هم بالطبع در سطر یا ستون خاصی تعریف شده است. منظور از گروه یا رکورد همین سطر و ستون هست و منظور از بلاک هم که گفتیم همین سلول ورک شیت اکسل است. پس بلاک داد و ستد شما با طهاکو سلولی در یک سطر یا ستونی شد که انواع داد و ستدهای نظیر هم در همان ستون هست. حالا همه افراد دادوستدهای نظیر می توانند نظر دهند که آیا بلاک ما قانونی و مشروع هست یا خیر.

 قضیه جالب شد! چرا؟ چونکه یکسری انسان کنجکاو تعریف شده که نظارت می کنند آیا شما پول دادوستد را به طهاکو بدهید یا خیر...

ادامه مطلب: بلاک چین

اوپن سورس یا متن بازها

پلتفروم مورد بحث: OSI

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

باید بدانیم که واژه متن باز یا اوپن سورس انقلاب شگفت انگیزی را در تحول دنیای فناوری قلم زد و پیدایش این اصطلاح سرآمد شروع اطلاعات بسیار گسترده ای در سالهای اخیر است.

نت اسکیپ در تقریبی از بیست سال پیش تحت تأثیر مقاله ای قرار گرفت و کدسورس های اصلی مرورگر وب اختصاصی خود یعنی Netscape Communicator را به رایگان در اختیار علاقمندان این فن قرار داد. او در حالی که شرکتش شرایط نامناسبی داشت این کار را انجام داد و در بازخوردی بعد از چند روز از گروه بزرگی از توسعه دهندگان با یک سؤال روبرو شد و اینکه اسمه عملکرد اسکیپ برای این ارائه رایگان در این شرایط چیست؟ پاسخ Open Source به معنای متن باز و رایگان بود که باعث تأسیس پایه های سازمان OSI یا پیشگامان متن باز شد و مؤسس خوش سلیقه و زرنگ آن با نام بروس پرنز استانداردی تعریف کرد که برگرفته از تعاملی بود که چندی پیش نت اسکیپ برای اولین بار از آن طریق کدهای خود را منتشر کرده بود.

 از این پل بود که لینوکس بعنوان اولین پروژه متن باز شناخته شد و آغازگر یکی از پیچیده ترین تحول های تاریخ فناوری شد. و هم اکنون همین اندروید یا مرورگر سافاری گوشی های اپل نمونه هایی هستند که با تلاش بسیار بصورت رایگان در اختیار خیل عظیمی از افراد قرار می گیرد که حتی به متن باز بودن این اپلیکیشن ها هم فکر نمی کنند. بنظر رایگان هستند ولی در واقع می توان واژه آزاد را مناسب تر دید.

ادامه مطلب: اوپن سورس یا متن بازها

به کار غیر حضوری یا آزاد کاری نه بگویید!

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

روز اولی که در ذهن ایده کار غیر حضوری یا آفلاین را می پرورانید بنظر میرسد که دارید مزایای بسیاری را به خود مرتبط می سازید. پیش خود از توانایی انتخاب ساعات کاری سخن می گویید و اینکه نیاز به حضور در شرکت را ندارید از مزایای خوب میدانید ولی بسیار زود متوجه می شوید که در باتلاق بی بازگشتی فرو می روید که رهایی از آن بدلیل تنظیم سرمایه ها برای شروع چنین منشی شاید هرگز بازگشت پذیر نباشد.

مشاغل مرتبط با کامپیوتر بشدت دارای انتخاب کار آفلاین هستند. کاری که در آن مشتری را هرگز نمی بینید و ارتباطات در آن هیچ رنگ و بویی ندارد. باید بدانیم معایبی که در این ساعت از طهاکو در حال بررسی آنها هستیم در طولانی مدت نمود می کنند و بسیار خطرناک می باشند.

شما با یک کانکشن ضعیف می توانید در منزل خود شروع به همچین کاری نمایید و بسیاری از مدیران شرکت ها چون چنین عملکردی برای آنها بسیار سودآور است تمایل به استخدام چنین افرادی را دارند. یکی از چهره های بارز این نوع کار ممتد مارتین دو وولف است که یه گفته ایشان حدود پنج سال چنین عملکردی را داشته است. ایشان می گوید:"ر این مدت و مخصوصا زمانی که یک سال به‌طور کامل دورکار بودم، بسیار آسیب دیدم و احساس می‌کردم مانند یک جعبه‌ سیاه مبهم از دیگران دور شده‌ام." 

در زیل به اختصار به مانیتور معایب چنین عملکردی می پردازیم تا شاید متوجه شوید چرا می بایست به کار آفلاین و دورکاری "نه" بگویید:

ادامه مطلب: به کار غیر حضوری یا آزاد کاری نه بگویید!

آلفابت

نسخه نرم افزار مورد بحث: آلفابت
پلتفروم مورد بحث: گوگل
وب سایت توسعه دهنده: https://abc.xyz
سال انتشار: 2015

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

تأسیس آلفابت

آلفابت در 10 اوت سال 2015 در کالیفرنیا مستقر شد و بعنوان فکر مسلط شرکت گوگل در قالب یک شرکت مادر کار خود را آغاز کرد. استنباط به این شکل است که گوگل می تواند زیرمجموعه این شرکت محسوب شود. دیگز زیرشاخه های این شرکت مادر می تواند یوتیوب، گوگل مپس و اندروید قلمداد گردد.

مؤسسان و مدیران آلفابت

 مؤسسان این شرکت بزرگ لری پیچ و سرگئی برین هستند، پس مالکان اصلی گوگل این افزاد قلمداد می شوند. لری پیچ طی پستی در اولین عملکرد خود ساندر پیچای را بر صندلی مدیر عاملی نشاند و بدین وسیله او جایگزین سرگئی برین شد.

دامنه اولیه آلفابت

اولین مشکل این نامگذاری زمانی آغاز شد که شرکت BMW ادعای مالکیت دامنه https://www.alphabet.com را می کرد. نهایتاً لری پیچ https://abc.xyz را بعنوان دامنه شرکت مادر خود انتخاب کرد.

دامنه جدید این شرکت

این شرکت در اقدام بعدی خود دامنه abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com را خریداری نمود.

ادامه مطلب: آلفابت

آفیس 2019

نسخه نرم افزار مورد بحث: 2019
پلتفروم مورد بحث: office
وب سایت توسعه دهنده: https://www.microsoft.com
سال انتشار: 2018

امتیاز کاربران

rating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکوrating_star بلاگ - طهاکو

طبق اخبار منتشر شده توسط شرکت بزرگ مایکروسافت، قرار است در نیمه دوم سال 2018 میلادی نسخه همراه شده با تگ 2019 از بسته آفیس برای استفاده عموم منتشر شود.

انتشار نسخه جدید اینبار با عبارت آپدیت همراه شده است، بدان معنی که پلتفروم جدید تمامی ویژگی های نسخه قبل را دارا بوده و صرفاً با ارائه ویژگی های منحصر بفردی در حال عرضه است. استنباط چنین است که نباید منتظر تغییرات بزرگی در این نسخه از آفیس هم باشیم چرا که بنظر می رسد این نرم افزارهای آفیس تکامل یافته اند و به حالته پایداری از بهره برداری رسیده اند.

طبق آخرین اخبار این نسخه از آفیس صرفاً جهت کار در سیستم عامل ویندوز 10 برنامه ریزی شده است. اینبار مایکروسافت میداند که طرفداران زیادی پیدا کرده است و یادآور شده که اگر مایل به خرید آفیس 365 نیستید باید ویندوز 10 را بعنوان سیستم عامل ویندوزی خود در نظر بگیرید. شاید این شرکت بزرگ درصدد باشد با این عملکرد خیل عظیم کاربران این بسته نرم افزاری را که در حال استفاده از نسخه های قدیمی ویندوز هستند را به کار با ویندوز 10 تشویق کند.

در رونمایی جدید خبری از اکسس دیده نشده است و نرم افزارهایی که مورد آپدیت قرار گرفته اند، اکسل، ورد،أوت لوک و پاورپوینت بوده و ورژن اکسچنج سرور، شیرپوینت و اسکایپ سازمانی هم دیده شده است.

 بنظر می رسد مایکروسافت با انتشار آفیس 2019 قصد دارد صاحبان کسب و کار را وادار به استفاده از سرویس های کلاد خود نماید قبل از اینکه گوگل با پلتفروهای مشابه آفیس خود سهم بازار این غول بزرگ را برباید.

بنظر اینبار ردموندی ها در حال ارائه نسخه پایدارتری هستند و چرخه اصلی عمر آفیس 2019 را برابر با 5 سال و سپس تقریباً دو سال پشتیبانی گسترده دریافت خواهند کرد.

طبق اخبار پیشنمایش آفیس 2019 در اوایل سال 2018 در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

ادامه مطلب: آفیس 2019

 طهاکو در آپارات طهاکو در یوتیوب طهاکو در لینکدین