آلفابت

Alphabet آلفابت - طهاکو
نسخه نرم افزار مورد بحث: آلفابت
پلتفروم مورد بحث: گوگل
وب سایت توسعه دهنده: https://abc.xyz
سال انتشار: 2015

امتیاز کاربران

rating_star آلفابت - طهاکوrating_star آلفابت - طهاکوrating_star آلفابت - طهاکوrating_star آلفابت - طهاکوrating_star آلفابت - طهاکو
 

تأسیس آلفابت

آلفابت در 10 اوت سال 2015 در کالیفرنیا مستقر شد و بعنوان فکر مسلط شرکت گوگل در قالب یک شرکت مادر کار خود را آغاز کرد. استنباط به این شکل است که گوگل می تواند زیرمجموعه این شرکت محسوب شود. دیگز زیرشاخه های این شرکت مادر می تواند یوتیوب، گوگل مپس و اندروید قلمداد گردد.

مؤسسان و مدیران آلفابت

 مؤسسان این شرکت بزرگ لری پیچ و سرگئی برین هستند، پس مالکان اصلی گوگل این افزاد قلمداد می شوند. لری پیچ طی پستی در اولین عملکرد خود ساندر پیچای را بر صندلی مدیر عاملی نشاند و بدین وسیله او جایگزین سرگئی برین شد.

دامنه اولیه آلفابت

اولین مشکل این نامگذاری زمانی آغاز شد که شرکت BMW ادعای مالکیت دامنه https://www.alphabet.com را می کرد. نهایتاً لری پیچ https://abc.xyz را بعنوان دامنه شرکت مادر خود انتخاب کرد.

دامنه جدید این شرکت

این شرکت در اقدام بعدی خود دامنه abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com را خریداری نمود.

 

شروع بکار آلفابت بطور رسمی

در بیستم مرداد ماه 1394 لری پیچ شروع بکار شرکت آلفابت را به سهامداران خود اعلام نمود و بطور رسمی آغاز بکار کرد.

مرام نامه جدید گوگل دز قالب شرکت جدید آلفابت

مرام نامه یک دهه ای گوگل با عنوان "شرور نباشید" حذف شد و عبارت "کارکنان آلفابت و شرکت های تابعه آن باید کار درست را انجام دهند، از قوانین پیروی کنند، به کار خود افتخار نمایند و با یکدیگر با احترام رفتار نمایند." جایگزین شد.

سهام شرکت آلفابت

با این حرکت شرکت آلفابت جدید که سهام شرکت گوگل زیرشاخه ای از آن می بود در سه ماهه اول همان سال یک جهش 10 درصدی را تجریه کرد. ولی به گزارش موسسه تحقیقاتی Pacific Crest اگر گوگل را کنار بگذاریم شرکت آلفابت سالانه 1.5 میلیارد دلار زیان می دهد. ولی با این عملکرد کمپانی آلفابت جایگاه با ارزش ترین شرکت دنیا را برای دو روز از کمپانی اپل ربود.

 لری پیچ حالا در اظهارنظرهای اولیه خود بیان کرد که شرکتی در دنیا نظیر آلفابت وجود ندارد.

آینده آلفابت از دیدگاه طهاکو

آلفابت تمرکز بر دنیای پر درآمد پزشکی و سلامت را در برنامه های کاری خود قرار داد. در کل هزینه های گزاف برای خودروهای بدون راننده هم هدف دیگر این شرکت مادر در سال های اخیر بوده است. شاید رؤیای لری پیچ رقابت با BMW بوده است. باید منتظر باشیم تا در آینده ببینیم آیا لری پیچ به آرزوی خود دست پیدا می کند یا خیر؟ با یک بررسی میدانی توسط طهاکو متوجه شدیم همه تولیدات جدید گوگل همچون هوش مصنوعی، گوگل مپس، اندروید استنشیال و پروژه های بزرگ سلامت برای تعمین نیازهای خودرو بدون سرنشین آلفابت طراحی شده اند.

100000 کارکتر مجاز باقی مانده برای تایپ پیام


مبینا سرلک
این روزا هر کی بفکر جیب خودشه. یک شرکت خدماتی کوچیک تو ایران که به هزار روش حقوق اداره کاری رو به کارگرش نمیرسونه و از این لحاظ سود میکنه
یک شرکتم مثله همین آلفابت مادر گوگل که با عرضه یک سری محصولات مدرن دنیای ما رو تغییر داده و با درآمدش همیشه در صدر اولین های دنیا هستش

مینا گلمحمدی
اینا خیلی بزرگ شدن و برای فرار از مالیات هی میان و شرکت مادر میسازن.
واقعاً اینهمه تنوع در ایجاد شرکت های مادر چیه. خب ی دلیلی داره. تو ایران خودمون هم من بارها شرکت های بزرگی رو دیدم که بعد از پیشرفت اقدام به ساخت شرکت های مادر و هرمی می کنن.
البته از لحاظ مدیریتی خیلی پیشرفت می کنن

طهاکو در آپارات طهاکو در یوتیوب طهاکو در لینکدین