بیت کوین

bitcoin بیت کوین - طهاکو
نسخه نرم افزار مورد بحث: بیت کوین
وب سایت توسعه دهنده: https://btc.com

امتیاز کاربران

rating_star بیت کوین - طهاکوrating_star بیت کوین - طهاکوrating_star بیت کوین - طهاکوrating_star بیت کوین - طهاکوrating_star بیت کوین - طهاکو
 

پول معمولی و رایج در دست ما به پشتوانه ذخیره طلایی که در بانک های مرکزی تعریف شده است چاپ شده و با امنیت مورد نظر خود در اختیارمان قرار گرفته است. ولی با سر کار آمدن دستگاه های چاپ پیشرفته این خطر گریبانگیر ماست که بزودی هر شخصی می تواند پول رایج را چاپ کند و بطور غیرقانونی میزان هنگفتی پول بدون پشتوانه وارد سیستم تجاری هر کشوری کند. حتی برخی از سران قدرت کشورهای غربی براحتی در سالهای اخیر پول بدون پشتوانه ای را برای خرید اجناس مورد نیاز تجارت خود چاپ کرده اند و این سیل ویرانگر می تواند توسط هر شخص دیگری هم تعریف شود.

بیت کوین در اول کار یک نرم افزار محسوب می شود که می توانیم آن را دانلود و بر روی کامپیوتر شخصی خود آن را نصب نماییم. یک نرم افزار رایگان که آن را از سایت https://btc.com دانلود و بالطبع نصب می نماییم و با این عملکرد خود می توانیم بر روی قیمت این ارز تاثیر بگذاریم. بیت کوین شبکه ای اشتراکی محسوب می شود که تاریخچه تبادلات آن بر روی سیستم عامل های مختلفی ثبت شده و در نتیجه متعلق به شخص یا کمپانی خاصی نیست و هر شخص فعالی در این شبکه می تواند بر روی قیمت تمام شده هر بین کوین تأثیر گذار باشد. بیت کوین چاپ نمی شود بلکه یک ارز دیجیتال است و توسط کامپیوترهایی که در سرتاسر دنیا در حال حل معادلات ریاضی هستند تولید می شود. این ارز دیجیتال اولین ارز رمز پایه شناخته می شود.

 برنامه نویسی با نام ساتوشی ناکاموتو ایده ای داشت مبنی بر اینکه پول را با سرعت بالا بدون نیاز به پشتوانه طلا تولید و و با هزینه کم جابجا کند و اکنون شاهد این هستیم که ایده او جامه عمل پوشیده است.

 

 با این نرم افزار توسط کامپیوترهای میزبان یک بیت کوین طبق قوانین مختص خود تولید و یا استخراج و در اصطلاح ماین می شود. و این ارز در بلاک چین ذخیره می شود و توسط تمام کامپیوترهای رکورد تبادل ارز مورد نظر مشاهده می شود. شما می توانید با ایجاد بلاک در دیتابیس بلاک چین اقدام به انجام تجارت نمایید. شما در این شبکه با یک رمز بلندبالا می توانید به مقدار بیت کویین های خود دسترسی داشته باشید. و تنها سندی که شما را صاحب این مقدار بیت کویین می داند همین رمز بلند بالا هست.

هر بیت کوین شبیه یک هزار تومانی به ارز های کوچکتری هم تبدیل می شود و کوچک‌ترین واحد قابل تقسیم بیت کوین معادل ۰/۰۰۰۰۰۰۰۰۱ است که به افتخار بنیان‌گذار این ارز به آن یک ساتوشی می‌گویند. پروتکل این ارز اجازه نمی دهد که شما بیشتر از 21 میلیون بیت کوین توسط ماینرها ایجاد شود. 

پس در بیت کوین و ارزهای دیجیتال پشتوانه ما فرمول های ریاضی هست در حالی که پشتوانه هزارتومانی در دست ما همان مقدار طلایی هست که در بانک مرکزی وجود دارد.

نرم افزار بیت کوین یک نرم افزار اوپن سورس یا متن باز است و هرکسی می تواند صحت عملکرد آن را بررسی کند. در واقع این نرم افزار برگرفته از یک فرمول ریاضی پیچیده است.

گفته می شود با بیت کوین می توان کالاهای مورد نیاز خود را براحتی بصورت مجازی خریداری کرد ولی جالب اینجاست مقدار بیت کوین موجود در حساب شما با یک آدرس مختص شما برای همه قابل رؤیت است ولی صرفاً آدرس و نه نام شما. پس هیچ کس نمیداند شما چقدر بیت کوین دارید ولی از طریق آدرستان می فهمد که فلان آدرس که مشخص نیست متعلق به چه شخصی هست چقدر بیت کوین دارد و همین باعث محرمانه بودن حساب شما می شود.

بیت کوین مرکزی بعنوان ارائه دهنده ندارد نرم افزارش کاملاً اوپن سور هست و بصورت اشتراکی کنترل می شود. راه اندازی حساب بیت کوین بر خلاف دیگر بانک ها بسیار ساده است و سریع انجام می شود و هزینه ای هم در بر ندارد. همانطور که گفته شد به حریم خصوصی احترام می گذارد و توسط یک آدرس موجودی شما را مشخص می کند؛ آدرسی که توسط رمزی که فقط شما در اختیار دارید محافظت می شود. از طریق بلاک چین مشخص می شود که این ارز دارای پشتوانه است و قابل دخل و تصرف توسط هیچ شخصی نیست چرا که تاریخچه تباادلات در آن در هر کامپیوتری درج شده است. هزینه انتقالات بسیار ناچیز است و بسیار سریع عمل می کند. و در صورتی که اشتباه انتقال داده شد هرگز قابل برگشت نخواهد بود.

100000 کارکتر مجاز باقی مانده برای تایپ پیام


مبینا سرلک
خیلی تو اینترنت دنبال این که آیا ما ایرانی ها هم می تونیم ماینینگ کنیم گشتم ولی چیزی عایدم نشد.
کلاً شعارای تبلیغاتی دیدم و روش هایی که ترجمه یکسری مقالات قدیمی یه.
واقعاً واقعاً منم خواهش میکنم یک آموزش استخراج بیت کوین بسازید ببینیم این دریای پولی که در محدوده سنی ما ایجاد شده چیزی ازش نصیب ما هم میشه یا خیر
فردا بچه هامون صداشون در میاداااااا

مینا گلمحمدی
من یکدفعه اومدم با کامپیوتر گیم داداشم یکی از این استخراج های بیت کوین رو امتحان کنم متوجه شدم خیلی از برنامه های استخراج که آموزششون تو نت هست و بنظر جدید هم هستن منسوخ شدن و دیگه کار نمیدن.
اینا خیلی دران حساب شده پیش میرن.
کاش طهاکو یک آموزش استخراج هم تهیه می کرد ما هم از این استخراشون استفاده می کردیم.

طهاکو در آپارات طهاکو در یوتیوب طهاکو در لینکدین