پرسش پاسخ و تجارب اکتسابی کسب و کارها

در این بخش سوالات مربوط به نرم افزارهایی که آموزش مرتبط با آنها در طهاکو منتشر شده و یا در دست انتشار است، بررسی و پاسخ داده می شود و صاحبان کسب و کارها تجارب ارزشمند حاصل از اشتغال روزمره خود را با دیگران باشتراک می گذارند.
  1. مینا گلمحمدی
  2. وردپرس
  3. پنج شنبه, 16 فروردين 1397
  4.  اشتراک
سلام؛ با عرض تبریک سال نو خدمت مدرسین و هیأت علمی دپارتمان طهاکو
جسارتاً امکانش هست برای من تفاوت منطقی بین دسته بندی یا مجموعه ها و تگ ها رو توضیح بدید؟
سپاسگزارم
نظر
بنده هم فرا رسید سال جدید رو به شما تبریک عرض می کنم.
سال 97 رو تبریک میگم
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح
پاسخ صحیح Pending Moderation
پاسخ شما به منطقی ترین شکل ممکن در آموزه ای با نام "بررسی تخصصی وجه تمایز بین دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس" در دوره جامع آموزش ملزومات وردپرس 4.9 WordPress بیان شده است و تصویر ضمیمه رو هم بنده از این دوره بی نظیر حضورتون اتچ کردم.
بذارید من هم پاسخ شما رو با همون مثال بدم:
وقتی شما میخاید لوازم پوشیدنی تون رو توی یک کمد مرتب کنید میاید و از ویژگی "دسته بندی" کردن استفاده می کنید. یعنی کفش ها رو جدا، پیراهن ها رو جدا، بلوزها رو جدا، چکمه ها، شلوراها، لباس های رسمی و یا تیشرت ها رو جدا جدا مرتب می کنید. به این میگن دسته بندی کردن.
ولی اگه بخاید لباس های با مارک ایران رو جدا کنید و یا اگه بخاید لباس های از جنس کتان رو برای شستشو جدا کنید میاید و از ویژگی "تگ" بندی کردن استفاده می کنید.
اگر بخاید محصولات سایت تون رو در بخش های کامپیوتر، لب تاب، موبایل یا تبلت مرتب کنید بالطبع از ویژگی دسته بندی استفاده کردید ولی اگر بخاید بر حسب تولید کننده مرتب کنید اونوقت نمیشه برای همه تولید کنندگان یک دسته بندی مجزا در نظر بگیرید و اونوقته که میاید و از ویژگی "تگ" بندی استفاده می کنید. همینطور شاید بخاید محصولات هر دسته بندی رو بر اساس جنس یا وزن هم مجزا کنید و اونوقته که می تونید محتوای موجود در یک دسته بندی رو براحتی با تگ های متناسب با وزن و جنس هم مجزا کنید.
بکارگیری تگ ها وقتی بوجود آمد که طراحان سایت دسته بندی های اصلی زیادی داشتند و سعی می کردند سایت خود را بیشتر بسمت ساده بودن سوق دهند و همچنین استفاده از دسته بندی های فرعی را لازم دانستند. در واقع وقتی شما محتوای یک دسته بندی را مشاهده می کنید باید بدانید که می توانید محتوا را به کمک تگ ها فیلتر کنید.
بنظر من تا ویدئوی آموزشی این درس رو نبینید به طریقه بکارگیری این دو ویژگی پی نخواهید برد.
پیوست
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. وردپرس
  3. # لینک

این پست دارای پاسخ است اما شما مجوز مشاهده ندارید