Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
  1. اسماعیل عالی پور
  2. Book
  3. یکشنبه, 08 دی 1398
  4.  اشتراک
این کتاب بی شک خشت بنای ادبیات سینمایی خواهد شد.
صفحه 177
پاسخ عباس کیارستمی به سؤال (آیا شما آدم تنهایی هستید؟)
ممکن است تنها باشم اما درد تنهایی ندارم. به اشتراک گذاشتن شوق از دیدن صحنه ای می تواند به انسان احساس رضایت و دلگرمی بدهد، اما این روزها تنها بودن چندان بد نیست. می توانم سریع تر در خیابان قدم بزنم. وقتی از تنهایی می گویم، منظورم بدون همدم بودن نیست. نوعی شیوه زندگی است. یکی از شعرهای من این است: (ماه تنهاست،خورشید تنهاست، مرد تنهاست، زن تنهاست، زوج تنهاست.) عشق غذای انسان است. می تواند همه چیز را سرعت و زندگی ببخشد. می تواند زیبا باشد، حتی مستی آور. اما عشق در خود نیروی مخربی دارد. شور داشتن یعنی آسیب را به جان خریدن. با عشق به مقصد خود زودتر می رسی، اما احتمال اینکه در جاده خاکی بیفتی هم هست. مثل استرویدی است که برخی از ورزشکاران از آن استفاده می کنند. وقتی که خودشان را به مدد آن قوی می کنند، امکان زمین خوردن را هم زیاد کرده اند.
دلدادگی با خودش ناملایماتی همراه دارد. خوشبختی اغلب غمی دراز مدت به دنبال دارد. می گویند وقتی که زن و مردی به هم گرایش دارند و دست یکدیگر را گرفته اند مثل دست دادن دو کشتی گیر است قبل از ورود به تشک. خودت را باید برای مواجهه عنقریب آماده کنی، و سپس خود را به ماجراهای عشق می سپاری. من نه خود را از عشق مأیوس می بینم و نه امیدم را به آن از دست داده ام. پیری به من نشان داده است که چگونه نسبت به این چیزها واقع بین باشم. همینطور که سن بالا می رود محتاط تر می شویم. وقتی جوان تر بودم داستان چیز دیگری بود. می گویند: جگر عشق نداری سفر عشق مرو / که در این راه بسی خون جگر باید خورد.
کیارستمی به چشمان از حدقه بیرون زده مصاحبه کننده چشم می دوزد.
متوجه شدم که حلقه طلا به انگشت داری. امیدوارم که هنوز برای دویدن آماده باشی، پایت سست نشود، که به خودت اجازه دخی نیروی عشق در تو بدمد. حافظ می گوید، ایمان به خدا را زنی زیبا می تواند بلغزاند. خیام خوانده ای؟ هوش و شور او را تحسین می کنم. نغزگویی و دقتش برایم نمونه است. اشعار او مثل سیلی بر صورت می خورد. مرثیه ای است پیوسته و زیبا برای زندگی در حضور مطلق مرگ، که ما را به بازبینی وضعیت انسانی دعوت می کند. به گفته خیام، زندگی چنان می گذرد که هر لحظه آن مهم است. هدف ما لذت بردن از هر لحظه است، به کمال زندگی کردن. حتی یک آن را برای لذت بردن نباید از دست داد. برای همین است که خیام از شراب و لذت مستی می گوید.
در عین حال آیا کسی هست که عشق را بدون پرداخت خسارتی از سر گذرانده باشد؟ لذت حقیقی را تنها می توان با قلبی شکستهش و تحمل زجر و دشواری به دست آورد. لذت واقعی را نمی توان در دیسکوتک به دست آورد. خیام به ما می گوید که ما نمی توانیم قدر زندگی را بدانیم مگر آنکه با مرگ روبرو شویم و راه همزیستی با مرگ را پیدا کنیم. اشعار او، بدون تعارف اما با دست افشانی، ما را با میرایی خودمان رودررو می کند.
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است

پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts