Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
  1. اسماعیل عالی پور
  2. Film
  3. یکشنبه, 08 دی 1398
  4.  اشتراک
این فیلم تراژدی آزادی را برای انسان هایی بارمغان می آورد که در زندگی جز مشقت و سختی چیزی به چشم ندیده اند.
شخصیت اصلی این فیلم دختری به نام آنا هست که حتی در ادامه فیلم بسته به شرایط جدید روزگار اسم این شخص هم به آنا اِم تحریف می شود.
داستان غم انگیزی از دختری باهوش و یا ضریب هوشی بالاست که مجبور به تسلیم شدن است و در ادامه فیلم یکبار شاهرگ دست خود را هم با چاقو می زند تا از ادامه زندگی ننگ بار خود جلوگیری کند.
داستان در تسلیم شدن و کوتاه آمدن ادامه پیدا پمی کند بصورتی که این زن مجبور به پذیرش علاقه دو مرد و یک زن می شود.
هر تراژدی غم انگیزی پیرامون پذیرش ناگواری ها در حین کمال قدرت برای آنا اتفاق می افتد تا اینکه زنی در فیلم پدیدار می شود که او هم قبلاً تسلیم تراژدی سخت روزگار بوده است ولی اینبار پیری و سرپا ماندن و دوام آوردن او را به منصب قدرت رسانده بود. زنی که میداند باید زندگی کردن را به آنا تقدیم کند.
در ادامه شخصیت اصلی داستان با پیشنهادهایی از جوانب مختلف روبرو می شود ولی چیزی که او را به زندگی باز می گرداند تصمیم او در ادامه زندگی در یکی از جزایر زیبای هاوایی است. اینجاست که شخصیت اصلی داستان با تصمیم و اراده می فهمد که تنها کسی که می تواند به او در ساختن زندگی آرامی که در ذهن می پرورداند کمک کند، کسی جز خودش نیست.
او تصمیم می گیرد از قدرت ذهن و توان ظاهری خود استفاده کند تا با سوء استفاده از مناسک قدرت به آرامش برسد. در ادامه می بینیم که آنا کسی است که خودش به داد خودش می رسد و تجارب او از این زندگی مشقت بار آنقدر بدردش می خورد که در انتهای فیلم برای اینکه کسی در آینده نخواهد از او سوء استفاده کند اقدام به تهدید پیرزن برای حذف پرونده کاری او می کند و زمانی که با زدن کلید دلیت پیرزن پرونده آنا را حذف می کند، متوجه موفقیت بزرگ آنا بعنوان یک رهبر بزرگ می شویم.
تراژدی غم بار این داستان ماجرای زنی جوان است که با زندگی آنقدر سروکله میزند تا به موقعیتی برسد که خودش می فهمد تنها کسی که به دادش می تواند برسد خودش است نه کسی دیگر، نه دو مردی که به او عشق می ورزند و نه زنی که به اون علاقه مند است و نه پیرزنی با تجربه که قصد کمک به آنا را دارد.
تصمیم طهاکو در نتیجه گیری فیلم این بود که آنا و نه آنا اِم، تقدیرش شکست است تا اینکه خودش بخواهد شکست رهایش کند.
اگر دقت کنیم داستان برای زنی جوان و ضعیف تعریف شده است، زنی که مجبور به قبول سیاست های دو دولت قدرتمند دنیاست. شخصی که درگیر هر نوع تحریف و محدودیتی هست. شخصی که در فیلم نقش یک مانکن را بازی می کند و نه از نعمت پدر و مادر برخوردار است و نه خواهر و برادر، تا اینکه خودش تصمیم به تغییر می گیرد. و نهایتاً هم پیروز داستان زنی است که تصمیم گیرنده است. کارگردان و نویسنده این فیلم زنی در نهایت ضعف و ناتوانی را ترسیم کرده اند تا به مردم جهان بفهمانند شما که در این حد محدودیت ندارید، شاید اگر در فلاکت زندگی می کنید مقصر اصلی داستان زندگی تان خودتان هستید.
ما در طهاکو برای ترسیم این سناریو زیبا در قالب فیلم آنا از کارگردان و نویسنده و دست اندرکاران این پیام ارزشمند تشکرمیکنیم.
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts