Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
  1. اسماعیل عالی پور
  2. experiences
  3. دوشنبه, 16 دی 1398
  4.  اشتراک
سرنوشت حرفه یک مدیر به توانایی تصمیم گیری آن مدیر در شرکت و کمپانی خود بستگی دارد.

زمانی که اکثر مردم یک حرفه جدید را شروع می کنند ،بالطبع شاهد این هستیم که افراد و مدیران زمان زیادی از خود را صرف کارهای اجرایی می کنند اما، آنها بعنوان یک مدیر باید شروع به کسب تجربه و بالا بردن سطح حرفه خود کنند و این میسر نخواهد بود مگر اینکه مدیران تصمیم به کم کردن اجرایات کنند و بیشتر وقت و زمان خود را صرف تصمیم گیری پیرامون راه های بالا بردن سطح حرفه خود کنند.

در بالاترین سطوح کسب و کار حال حاضر در جهان شبیه C-suite مدیران همه پیشرفت و پیش روی خود را مدیون تصمیم گیری های قوی و بجا هستند. و به این اعتقاد دارند که تصمیم های بزرگ باعث می شود که رهبران هر سازمانی را بسمت تعالی و پیشرفت هدایت کنند و سازمان و شرکت بزرگی را ایجاد کنند،در حالی که مدیرانی که تصمیم گیری های ضعیفی را در کارنامه خود دارند باعث می شوند که یک سازمان فقیر و ضعیف بوجوود آید.

پس بنظر شما مدیران چگونه می توانند تصمیم های بزررگی را بگیرند؟ ما در طهاکو دوره هایی را تدارک دیده ایم که اصول تصمیم گیری و رهبری و مدیریت را بعنوان یک برند جهانی به متخصصین معرفی نماییم.و نهایتا چالشی را رای شما با طرح نمودن 9 سوال متفاوت ایجاد کرده ایم؛سوالاتتی که جواب آنها نیاز به تفکر عمیق و تصمیم گیری دارند و نیروی تصمیم گیری را در ما ایجاد خواهند کرد.

این نه سوال که شما قبل از شروع حرفه خود و شروع به تصمیم گیری باید از خود بپرسید عبارتند از:

1 - این تصمیم حال حاضر من چقدر بزرگ هست؟

و یک سوال تکمیل کننده که باید از خود بپرسید این هست که آیا من می توانم این تصمیم را در تصمیمات کوچکتری خرد کنم؟

یک وسواس برای اکثر مدیران این هست که من می توانم تمام مشکلات و تصمیم گیری ها را در غالب یک تصمیم گیری بزرگ حل کنم،خب گاهی اوقات این مورد صحیح هست و مدیران می توانند برای حل خیل بزرگی از مشکلات تصمیم بزرگی را در تصمیات کوچکتر دیگری خرد کنند.و چون تصمیمات کوچک نیاز به کار اجرایی کمتری دارند شما خیلی راحت با استفاده از این مهم که اول یک تصمیم کوچک را در زمان کمی به اجرا در بیاورم و بعد سراغ تصمیم بعدی کوچک بروم؛با این متد خواهید توانست یک تصمیم بزرگ را اعمال نمایید.

2- آیا واقعا این تصمیم باید اجرا شود؟

گاهی اوقات اجرای یک تصمیم بازگشت پذیر نیست ،مثلا شما بعنوان مدیر سازمان بیایید و خیل عظیمی از بهترین کارکنان خود را اخراج کنید،بالطبع ممکن هست کارکنان در جای دیگری مشغول بکار شوند و شما هرگز یا حداقل در یک زمان کم نتوانید کارکنان مناسبی را پیدا کنید و این دقیقا پایان حرفه شما خواهد بود.

و البته اکثر تصمیمات می توانند اجرا نشوند ،شما می توانید یک تصمیم معکوس بگیرید و بدون اینکه بخواهید چیزی را تغییر دهید به اجرای کارها با روال جدید دقت نمایید،و اگر دیدید همه چیز خوب پیش رفت پس نیازی نیست که در تصمیم خود پافشاری نمایید.

3 - تاوان یک تصمیم اشتباه چقدر هست؟ و اگر تصمیم شما درست بود چه مقدار سود عاید شما می شود؟

حتما شما بعنوان یک مدیر دوست ندارید تصمیمی بگیرید که برای شما هزینه های گزافی را وارد نماید، و این هزینه گزاف بخواهد به اندازه یک ذره شما را به هدفتان نزدیک کند.شما بعنوان مدیر باید هزینه کمی را صرف نمایید و بالطبع سود بسیاری را عاید حرفه خود کنید.پس همیشه این دو مهم را در نظر اشته باشید که هزینه های دقیق تصمیم گیری درست و هزینه های تصمیم گیری اشتباه چقدر خواهند بود.شما در حال شروع حرفه خود هستید و ریسک پذیری را پذیرفته اید نیاز به مبالغه در این امر نیست.

4- چقدر زمان طول می کشد تا تصمیم شما به اجرا در آید؟

یک تصمیم ساختگی نداشته باشید و مثلا بگویید من با زمان کمی این مهم را به اجرا در می آورم.شما کسی هستید که برای شروع حرفه هزینه های گزافی را متحمل شده اید.و بلند پروازی باعث شکست می شود.بیایید و دقیقا از خود بپرسید که من دقیقا تا چه زمانی می توانم این ایده و تصمیم را عملی کنم ؟ و آیا این زمان پاسخگوی هزینه های من هست؟

منظور ما در طهاکو این هست که شما با صرف زمان زیاد آیا می توانید موفق بشوید و آیا درست هست که اجرای یک کار را این همه به تعویق بیندازید؟ در طهاکو ما یک کار را به اندازه ای به تعویق می اندازیم که بتوانیم برای اجرای درست آن اطلاعات مورد نیازمان را کسب کنیم.با این کار همیشه تصمیمات مناسب تری را گرفته ایم.پس هر دلیلی برای هولد شدن تصمیمات یک مدیر وجود دارد ولی همیشه به رقبا و هزینه هایی که در حال پرداخت آنها هستید نگاهی داشته باشید.

5 - چقدر زمان برای صبر کردن دارم؟ و ارزش تصمیم گیری در حال حاضر چیست؟

مرتبا به شما می گوییم که شما برای کسب درآمد وارد این حرفه شده اید کسب درآمد مهمترین اصل هست.طبق سوال قبلی شما باید تصمیم بگیرید صبر کردن چه هزینه هایی دارد؟آیا واقعا ارزش دارد که ایده و تصمیم جدید را الان عملی کنم؟

اگر تصمیم گیری هزینه های زیادی را از شما کم می کند پس چرا که همین امروز دست بکار نشوید. اگر تصمیم شما آغازی برای بازدهی هزینه های کسب و کار هست یک لحظه هم لنگ نکنید.به این مهم در طهاکو همیشه تکیه شده است که در اجرای تصمیم ها هم عجله نکنید.

6 - تعصبات شخصی من که این تصمیم را تحت تاثیرر قرار می دهد کدامند؟

از این که افراد خوبی در کنار شما هستند خوشحال باشید ولی اینکه بخواهید با کم کاری و یکسری تعصبات خاص همه را بیکار کنید بترسید.همه ما یکسری تعصبات خاص داریم که ممکن هست در تصمیم گیری های ما تاثیر گذار باشند. بطور مثال شما خیلی مشتاق هستید که تاثیراتی که تصمیم گیری شما بر موقعیت شغلی تان دارد را مشاهده کنید و بخاطر همین تصمیماتی می گیرید که به نظر مناسب آینده نیست.پس خیلی مراقب تعصبات خود و تاثیر آن بر تصمیم گیری های خود باشید.

7 - چگونه می توانم برای تصمیات بهتر از تعصبات خودم بکاهم ؟

این مورد در رسیدن شما به هدفتان خیلی کمک می کند.پس دست روی دست نذارید تا کسی آنها را برای شما شناسایی کند.بعد از اینکه آنها را شناسایی کردید باید به دنبال راه هایی برای کاهش آنها باشید.اغلبا با برررسی تصور افراد از شما می توانیید این نقاط ضعف را پیدا کنید و با توجه به افکار مدیریتی خود راهی برای نجات از تعصبات خود را پیدا کنید.

8 - به چه افرادی برای اجرای تصمیم گیری نیاز دارم و چگونه آنها را در مسیر تصمیم گیری خود قرار دهم؟

بدون شک ایده شما تا بحال عملی نشده و کسی تجربه یک چنین کاری را تابحال نداشته است.پس قبل از اینکه بخواهید هر کاری بکنید باید اول یکسری اطلاعات در آن زمینه کسب کنید..

بله شما می توانید با افراد مختلف پیرامون تصمیم خود صحبت کنید ،و خود بازاریابی تصمیم جدید خود را انجام دهید.پس شما نیاز هست با بخش های فروش ،کالا ، بازاریابی و غیره برای گرفتن یک تسلط نسبی برر روی ایده خود صحبت کنید.کاری که ما هرگز در طهاکو فراموش نخواهیم کرد صحبت با افراد در مشاغل مختلف می باشد.

دقت کنید که صحبت با هر بخشی برای اجرای تصمیم های شما نیازمند اطلاعات خاصی هست پس مراقب باشید.برای اکثر افراد باید حقایق و سطح توانایی خود را بازگو کنید .و بعد افراد مختلف را بعد از اینکه علاقه و اعتماد آنها را جلب کردید وارد بازی تصمیم گیری های خود کنید.

9 - چه کسانی نیاز به تصمیم جدید من دارند و چگونه باید به آنها اطلاع دهم؟

توانایی شما در ارتباطات رابطه مستقیمی با تصمیم گیری های شما دارد .پس شما باید بدانید چه کسانی به ایده شما نیاز دارند و چگونه می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.آیا ایمیل کافی هست و آیا باید بصورت شخصی با آنها رابطه منطقی برقرار کنید؟

همبستگی تمام این نه تصمیم به همدیگر

این نه سوالی که در طهاکو امروز مطرح شد را از خود بپرسید که اینها ممکن هستن حتی ذره ای هم که شده در تصمیم شما تغییر ایجاد کنند.تصمیم خود را در تمامی این جنبه ها بررسی نمایید و کمی با خود کلنجار بروید.

نهایتا شما به عنوان یک مدیر حرفه جدید مشکلات کاری خود را با تصمیمات مناسب می توانید خیلی راحت حل کنید.بخصوص اگر که شما به پیشرفت های بالاتر هم توجه داشته باشید.این را فراموش نکنید که ساختار حرفه شما بر اساس تصمیمات شما شکل گرفته است.
پیوست
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
بکرات دیدم تعصبات مدیران می تونه بر روی یک پروژه تأثیر منفی بذاره.
تعصبات انواع متفاوتی داره که هر کدومش می تونه خطرناک واقع بشه.
مثلاً من مدیری رو دیدم که بخاطر یک حرف چندین نفر رو اخراج کرد که نکنه فردا در تاریخ پشت سرش بد بگن.
وقتی مقام مدیریتی پیش میاد باید هر تعصبی زیر پا گذاشته بشه حتی اگه عملکردتون باعث از بین رفتن شخصیت بشه
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
  1. بیش از یک ماه پیش
  2. experiences
  3. # 1


پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts