Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
 1. اسماعیل عالی پور
 2. experiences
 3. دوشنبه, 16 دی 1398
 4.  اشتراک
روز اولی که در ذهن ایده کار غیر حضوری یا آفلاین را می پرورانید بنظر میرسد که دارید مزایای بسیاری را به خود مرتبط می سازید. پیش خود از توانایی انتخاب ساعات کاری سخن می گویید و اینکه نیاز به حضور در شرکت را ندارید از مزایای خوب میدانید ولی بسیار زود متوجه می شوید که در باتلاق بی بازگشتی فرو می روید که رهایی از آن بدلیل تنظیم سرمایه ها برای شروع چنین منشی شاید هرگز بازگشت پذیر نباشد.

مشاغل مرتبط با کامپیوتر بشدت دارای انتخاب کار آفلاین هستند. کاری که در آن مشتری را هرگز نمی بینید و ارتباطات در آن هیچ رنگ و بویی ندارد. باید بدانیم معایبی که در این ساعت از طهاکو در حال بررسی آنها هستیم در طولانی مدت نمود می کنند و بسیار خطرناک می باشند.

شما با یک کانکشن ضعیف می توانید در منزل خود شروع به همچین کاری نمایید و بسیاری از مدیران شرکت ها چون چنین عملکردی برای آنها بسیار سودآور است تمایل به استخدام چنین افرادی را دارند. یکی از چهره های بارز این نوع کار ممتد مارتین دو وولف است که یه گفته ایشان حدود پنج سال چنین عملکردی را داشته است. ایشان می گوید:"ر این مدت و مخصوصا زمانی که یک سال به‌طور کامل دورکار بودم، بسیار آسیب دیدم و احساس می‌کردم مانند یک جعبه‌ سیاه مبهم از دیگران دور شده‌ام."

در زیل به اختصار به مانیتور معایب چنین عملکردی می پردازیم تا شاید متوجه شوید چرا می بایست به کار آفلاین و دورکاری "نه" بگویید:الف. عدم امکان ایجاد ارتباط چهره ای و صدایی با افراد
وقتی شما تصمیم به کار آفلاین کردید تمام ارتباط شما یک مانیتور 15 اینچی یا کمی بالا و پایین تر می شود که تمام صحبت های شما را مختص به یکسری شبکه های اجتماعی دلچسب می کند. در مقاله حساسیت خطرناک کاربران نِت به اطلاعیه ها بررسی کردیم که چگونه می توان ارتباطات حاکم بر شبکه های اجتماعی را خطرناک دانست. شما پروژه ای را بصورت آفلاین دریافت می کنید، بصورت آفلاین تحویل می دهید و بصورت آنلاین رفع اشکال می کنید. این چنین عملکردی برای مدیران یک شرکت می تواند مناسب بنظر رسد چرا که بسیاری از هزینه ها را از دوش خود وا میرهانند ولیکن فرد شاغل بعد از مدتی احساس می کند که تمام ارتباطات او با دنیای اطرافش قطع شده است. وقتی افراد دورهمی به بحث و انتقال اطلاعات مینشینند اطلاعات مفیدی را رد و بدل می کنند. همین که فرد در محیط کار خود حضور داشته باشد انگیزه ای بی نهایت به او میدهد و فرد احساس می کند عضوی از جامعه است و خودبخود روند انجام پروژه هم برخلاف فکر مسلط مدیران سریع تر خواهد شد.

اینکه در حین کار بتوانیم بعد از چند ساعت کار با همکاران خود چای میل کنیم و گپی مختصر پیرامون روش های بهبود عملکرد بزنیم خیلی مفید تر از زمانی هست که در منزل پست کامپیوتر بنشینیم و یک کار مفرط و خسته کننده را ساعت ها تکرار کنیم. شاید صحبت هایی که در محل کار زده می شود در نگاهی بیهوده بنظر برسند ولی اگر تجربه کار آفلاین را داشته باشید متوجه می شوید بسیار روحیه برانگیز هم خواهند بود.

ب. ایجاد اختلال در کیفیت انجام کارهای دیگر روزمره
وقتی کارفرما به شما یک وظیفه آفلاین و غیرحضوری محول نمود انتظار دارد بازخورد شما از عملکردتان را همواره ارزیابی نماید و این امری منطقی خواهد بود ولیکن او نمیداند چه زمانی برای ارتباط مناسب است و اگر دیر پاسخگو باشید ناراحتی های شغلی متعددی را ایجاد می نماید. ممکن است شما در حال خوردن ناهار باشید و مجبورید برای ادامه در شغل خود همواره پیام های مدیران را پاسخگو باشید و این امر باعث ایجاد تداخل در برخی از امور زندگی می شود. پس شما باید تمرکز خود را در انجام کارهای متعدد غیر حضوری بهم بزنید تا بتوانید بطور صحیح پاسخگوی مدیران باشید. اینکار باعث افت شدید بهروری فرد در کارش می شود. اگر قرار باشد شما کار خود را تا زمان مشخصی به کارفرما تحویل دهید و همزمان شغل ایجاب کند که در شبکه های اجتماعی پاسخگوی سه نفر یا بیشتر باشید بشدت در خود ایجاد استرس کرده اید و این امر باعث تزلزل در سلامت روح شما می شود.

بعضاً جمع های دوستانه ای در شبکه های اجتماعی وجود دارد که در زمان های بین کاری مثلاً از ساعت 12 تا 13 دوستان در آنها مزاح می کنند و احساسات خوبی را بهم منتقل می کنند ولیکن اگر برای شغل ما زمان تعریف نشده باشد هرگز نمی توانیم در این جمع ها شرکت نماییم و این امر باعث ایجاد گسیختگی بین ما و دوستانمان می شود.

ج. در این شغل کار مداوم و بی وقفه قایل تعریف است
وقتی ما شغل غیر حضوری را انتخاب می کنیم در واقع خود را به نتایج در زمان برنامه ریزی شده کارفرما متعهد نموده ایم و باید تا تاریخ مشخصی خروجی کار را تحویل دهیم. همچنین به قوانین کارفرما باید متعهد باشیم و در زمان مشخص با کیفیت مورد نظر کارفرما کار را تحویل دهیم. شما هر چند بطور تمام وقت هم کار کنید ولی کسی نیست که این امر را نظاره گر باشد و بهمین دلیل فقط خروجی مناسب نشانگر کارکرد شما است. ولی در صورتی که ما در شرکت بودیم همه می دیدند که دائم پشت کامپیوتر هستیم و این امر حتی از استرس ما هم کم می کرد.

وقتی ما در محیط کار با چندین تخصص مختلف همزمان در حال کار هستیم اطمینان پذیری از رسیدن به نتیجه را هم ارمغان کار خود می دانیم چرا که می توانیم در صورت بروز مشکلات از ایده های دیگران استفاده نماییم در صورتی که در کار آفلاین و غیرحضوری هرگز چنین اتفاقی نمی افتد و میل به اتمام پروژه گاهاً باعث شده وقتی نتوانیم مشکلی را حل کنیم و از مسیر انجام کار خارج شده و بعضاً به کرات کاری بی کیفیت را ارائه دهیم. و احیاناً هم کار خود را براحتی از دست بدهیم.

د. بالا رفتن توقعات افراد خانواده
وقتی همیشه در خانه هستید و دم دست اعضای خانواده اید و همیشه به چشم آنها میایید مسلماً توقعات آنها نسبت به زمانی که کار حضوری داشتید متفاوت تر خواهد بود. ممکن است از ورود کودکان کنجکاو به محل کار خود رنج ببرید و همچنین از امورات منزلی که به شما محول می شود هم آزرده شوید.

ه. احساس بده تنهایی کردن
هیچ وقت از اینکه احساس تلاطم نمی کنید و با دیگران در ارتباط نیستید لذت نخواهید برد. انسان موجودی اجتماعی است و اینکه همیشه و تنها بصورت غیرحضوری در پشت پرده های اتاقی برای جلوگیری از ورود نور نامناسب به محل کار تلاش می کنید ناراحت خواهید شد و این ناراحتی بسرعت بیشتر و بیشتر می شود. اینکه بخواهیم با شبکه های اجتماعی احساس تنهایی خود را برطرف نماییم کاری بس عبس است چرا که باعث ایجاد پوچی در موقعیت روحی فرد می شود.

و. عدم امکان انجام کار حضوری برای رفع مشکلات دور کاری و کار غیرحضوری
گاهاً از دید اول به نتیجه اشتباهی می رسید که بله باید برخی اوقات هم کارهای حضوری انجام دهم. ولی کارفرما برای بازدهی کار شما طوری برنامه ریزی کرده است که حضور شما در مکان های دیگر دسترسی به برخی منابع را از شما صلب می کند و بازدهی مناسبی را نخواهید داشت. پس صرفاً زمان خود را تلف کرده اید و با حضور در مکان های دیگر اجتماع صرفاً از کار خود عقب افتاده و ایجاد استرس بیشتری نموده اید. شما برای جبران منافات می بایست یک روز کامل را کار کنید و در گوشه ای بنشینید و حتماً آسیب می بینید.

ز. کاهش پیشرفت های شغلی
وقتی ما در بیرون از منزل با اشخاص با تخصص های متفاوت آشنا می شویم در واقع در حال کسب اطلاعات مناسب از آنها هستیم و به بیانی در حال دزدیدن تجارب آنها هستیم و این امکان می تواند در پیشرفت شخصی بسیار مؤثر باشد. ولی وقتی در خانه هستیم هرگز به سیل بزرگی که اجتماع را جابجا می کند پاسخ نداده ایم و با اولین ورود خود بعد از مدت ها غرق خواهیم شد.

وولف می‌گوید:‌ "زمانی که دورکاری می‌کردم فرزندانم کوچک بودند و می‌توانستم در خانه مراقب آن‌ها باشم. این فرصت خیلی خوبی برای من و همسرم بود تا بتوانیم با وجود بچه‌ها موقعیت شغلی خود را حفظ کنیم. همچنین نیازی نبود برای اینکه اوقات بیشتری را با فرزندانم سپری کنم مرخصی بگیرم و انعطاف پذیری ساعات کاری نعمت بزرگی برای من بود. دورکاری همچنین من را با افراد جدید و حرفه‌ای آشنا کرد که هرگز نمی‌توانستم در یک محیط کار عادی با آن‌ها آشنا شوم. بنابراین با اینکه هنوز هم طرفدار دورکاری هستم اما احساس می‌کنم این موضوع روی مغز و روابطم با اعضای خانواده تأثیر گذاشته است. به نظر من دورکاری برای مدت طولانی احساس انسان بودن را از فرد می‌گیرد."
پیوست
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
پاسخ صحیح Pending Moderation
سلام
من خودم الان 12 سال هست که برام توی یک شرکت بیمه رد می کنن و مشغول بکار هستم. قبل از اینکه وارد این کار جدیدم بشم از یک چاپخونه تو شیراز سفارش خدمات پس از چاپ رو میگرفتم و کارهایی از قبیل چسب زدن و بسته بندی رو انجام میدادم. یکمی که گذشت تو کارم خیلی ماهر شدم و با سرعتی که داشتم درآمد خوبی عایدم میشد. ولی الان که دارم این متن رو تایپ می کنم از او زمان که کار غیر حضوری داشتم بعنوان بدترین روزهای زندگیم یاد می کنم. تنها چیزی که از جوونیم تو اون چند سال کار غیر حضوری به یاد دارم یک خونه تاریک بود و یک خربار کاغذ و بوی بد چسب. واقعاً از دوستی که این مقاله رو نوشته تشکر می کنم. من به دنبال یک آموزش بودم که به سایت شما هدایت شدم و چون همیشه از خودم میپرسیدم که کارم تو اون سالها درست بوده یا خیر مقالتون رو خودندم و نتیجتاً منم میگم که باهاتون موافقم باید به کار غیر حضوری نه بگیم.
متشکرم
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. experiences
 3. # 1
پاسخ صحیح Pending Moderation
تازه ندیدین بعضی سایت ها دران آموزش میدن چطوری بریم سراغ کار غیر حضوری
واقعاً خیلی ها هستن که تو این نت میان مقالات و محصولات عجیب غریبی میدن که هیچ پشتوانه علمی نداره و باهاشون درآمدهای کلانی هم کسب می کنن.
یک آموزش بسازید و شعار به کار غیرحضوری نه بگید رو رواج بدید چون خیلی خانما رو دیدم که بعد از کار غیرحضوری دچار مشکلات روانی زیادی شدن.
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. experiences
 3. # 2
پاسخ صحیح Pending Moderation
من الان برای فرار از فرسایش شغلی یک سری کار غیرحضوری دارم که از این لحاظ من رو نجات داده.
ولی وقتی عصرها تو اتوبوس یا مترو دارم میرم خونه فک می کنم واقعاً زندگیم داره هدر میره.
عصر جدید دیگه ما رو کشت؛ کار کنیم اینطوری میشه کارم نکنیم که اونطوری میشه
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است
 1. بیش از یک ماه پیش
 2. experiences
 3. # 3


پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts