Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
  1. اسماعیل عالی پور
  2. experiences
  3. دوشنبه, 16 دی 1398
  4.  اشتراک
راز نوشتن یک روزمه یا پروفایل خوب جهت استفاده در سایت های استخدامی شبیه سایت معروف لینکدین چیست؟

پاسخ این سؤال به ساده ترین شکل ممکن این است که با نوشتن "یک پروفایل بد" نداشته باشیم.

طریقه نوشتن یک پروفایل یا رزومه عالی چیزی هست که در این مقاله آموزش داده می شود. در این مطلب از طهاکو و برای این ساعت از انتشارات دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو قصد داریم به شما آمورش دهیم چگونه خود را در پروفایل یا رزومه کاری خود معرفی نکنید، و با انجام این کار ساده یک پروفایل یا رزومه عالی داشته باشید.

با تکیه بر این نکته مهم و کلیدی که ما باید بجای "منحصر بفرد نشان دادن" خود اقدام به ارائه توضیحات برای "برجسته نشان دادن" خود نماییم. باید بدانیم که با تعریف دادن از خودمان هرگز نمی توانیم موقعیت شغلی ای که در ذهن می پرورانیم را بدست بگیریم. باید بدانید برای استخدام نیازی به اینکه شبیه افراد دیگری ولو یک متخصص حرفه ای بودن مؤثر واقع نمی شود و باید خودتان باشید.

ما در یک آزمون استخدامی طهاکو لیست بلند بالایی از واژگانی که نباید در فیلدهای استخدامی یا رزومه کاری ارسالی ذکر میشد را مورد بررسی قرار دادیم و بعد از ترکیب برخی از این واژگان رایج ترین آنها را انتخاب کرده و برای کمک به نوشتن یک رزومه یا پروفایل عالی در اختیار شما قرار میدهیم.

آنها عبارتند از:متخصص
با تجربه
سرپرست
استادکار
پرشور
کارشناس
با انگیزه
خلاق
استراتژیک
موفق
از این کلمات و واژگان برای توصیف خود در حین تایپ پروفایل یا رزومه کاری خود استفاده نکنید، چرا که شما در دریایی از همانند شدن با دیگران و افراد شاخص تر غرق می شوید. حتی اگر ربات تعبیه شده در سایت استخدامی یا نرم افزار مورد استفاده جهت تهیه رزومه کاری در قسمت خلاصه فعالیت ها، شما را یک فرد "متخصص، با تجربه، سرپرست، استادکار، پرشور، کارشناس، با انگیزه، خلاق، استراتژیک یا موفق" نام برد سعی کنید به هر روشی شده زمان بگذارید و این واژگان را از پروفایل کاری خود حذف کنید.

هر آنچه که باید در پروفایل یا رزومه قرار بگیرد

پس با همه این تفاسیر چه چیزی را باید در پروفایل خود اعمال نمایید؟

به ساده ترین شکل ممکن باید بگوییم: خودتان را. هر شخصی یک سابقه کاری منحصر بفرد دارد - آیا در مورد شما هم همینطور است؟

این دقیقاً به چه معنایی است؟ یعنی بیاید و صادقانه از تجارب حرفه های اخیر بنویسید و حتی خلاصه این تجارب ارزشمند را در فیلد های مربوط به "خلاصه فعالیت" سفارشی کنید. ممکن هست شما در شغل اژدادی خود فعالیت داشته اید و حتی از 2 سالگی مشغول به ضبط تجارب پدری خود بوده اید و الان اگر 40 سال سن داشته باشید برای هر شخصی شما یک تجلی از توانایی های بهمراه تجارب باورنکردنی هستید که هرگز امکان کسب آنها برای خیلی از افراد دیگر وجود نداشته باشد. اجازه بدید با صداقت همه دنیا از تجارب شخصی و توانایی هایتان باخبر شوند.

موفقیت های حرفه های قبلی که در آنها نقش داشته اید را با دیگران باشتراک بگذارید و بگذارید افراد بجای اینکه صرفاً شما را یک متخصص یا استادکار بدانند با توانایی ها و موفقیت های همراه با این توانایی ها آشنا شوند. آیا شما که در حال خواندن این مقاله از طهاکو هستید در انتخابات ریاست جمهوری یا شوراهای محله یا مجلس خود نقش مهمی داشته اید؟ و آیا شما یک مبارز انتخاباتی موفق بوده اید و در نهایت نامزد شما آرا را بسمت خود جذب کرد و قبول شد؟ آیا در سال های اخیر برای فروش محصولات خود روش های فروش جدیدی را راه اندازی کردید و به نتایج بسیار خوبی هم رسیدید و توانستید محصولات خود را تماماً بفروش برسانید؟ آیا شما مدیر بخشی بوده اید که با ابداع روش ها و ترفندهایی خاص نهایتاً به تعامل بیشتر میان کارکنان انجامیده اید؟

طهاکو می خواهد این ها را باشتراک بگذارید! این دستاوردها را به گوش دیگران برسانید.

در نهایت نترس باشید و از علایق محیط خارج از کار خود هم بنویسید. اگر شش مرتبه در مسابقات دوی ماراتون مقام اول را گرفته اید بهتر است این را هم بگوش دیگران برسانید و اجازه دهید دیگران با توانایی های مثبت شما آشنا شوند. اگر داوطلب یک سازمان خیریه مثل هلال اهمر هستید آن را هم در رزومه یا پروفایل خود قرار دهید. اگر شما یکی از ناجیان اصلاح زباله های ناشی از ازدیاد مصرف غذاهای خوراکی هستید، در قرار دادن این علاقه به رزومه و پروفایل خود اضافه نمایید.

همه این مطالبی که حضورتان ارائه شد نویسنده این مطلب را به یاد Oscar Wilde می اندازد که می گفت:"Be Yourself. Everyone Else Is Already Taken.". به این معنی که"خودت باش. چرا که دیگر شخصیت ها قبلاً رزو شده اند.". صداقت و ارائه خود واقعی وقتی وارد زندگی ما یا محتوای رزومه یا پروفایل کاری ما می شود، شک نکنید که همه چیز درست و صحیح ادامه پیدا خواهد کرد و شک و شبه ای در کار نخواهد بود.
پیوست
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts