Leaders are readers محلی برای فهم دلیل ظهور رهبران.

فروتنی یعنی شنونده حقایق جدید برای تغییر عقاید قدیمی بودن و این موضوع آرامش بخش است؛ کنجکاوی یعنی فعال باشیم و پذیرنده اطلاعاتی باشیم که با جهان بینی کهنه ما مغایرت دارند و این موضوع هیجان انگیز است. با مطالعه، تفحص در زندگی های قبلی با فیلم دیدن و جهانگردی، فروتن و کنجکاو می شویم یعنی زندگی آرامش بخش و هیجان انگیزی را شروع می کنیم. readers افرادی هستند که در وهله اول اهل مطالعه بوده و همچنین علاقمند به تماشای فیلم های ارزشمند تاریخ و جویای کسب تجربه از مکان های دیدنی دنیا هستند. با این تفاسیر دسته بندی Leaders are readers طهاکو به سه بخش Book،Film و Trip تقسیم می شود.
  1. اسماعیل عالی پور
  2. Film
  3. دوشنبه, 04 فروردين 1399
  4.  اشتراک
رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
فیلم سینمایی انگل با نام مستعار parasite محصول سال 2019 کره به کارگردانی "بونگ جون هو" یکی از فیلم های آموزشی می باشد که مزیت های زندگی در سخت ترین شرایط را به هر خانواده ای نشان دهد و بالعکس نحوه برخورد مناسب اشراف با طبقه فقیر جامعه را نیز به ما یادآور می شود.
در این فیلم خانواده ای در فقر مطلق تعریف شده است که تا لحظه حاضر به سختی ولی در آرامش و در کنار یکدیگر زندگی کرده اند و اکنون در موقعیتی قرار گرفته اند که می توانند یک زندگی مرفه تر را برای خود تشکیل دهند ولی از راه نوکری برای اشرافگریان. اولین سؤال از اینجا شروع می شود که آیا خانواده ای متمدن ولی فقیر می تواند با اینکه در کنار اشرافیت نوکری کند کنار بیایند؟ اگر از واژه نوکری استفاده نکنیم می بایست از این عبارت استفاده کنیم که آیا خدمتگذاری می تواند با شروع لطمه زدن به دیگران شروع شود؛ آیا می توان با بیکار کردن گروهی نیازمند به هر طریقی اقدام به شروع کاری نمود؟
در این فیلم تمامی این مباحث بررسی می شود و نهایتاً این ایده که بهترین زندگی می تواند ادامه دادن یک مسیر سخت ولی درست باشد به ذهن بیننده میرسد. یعنی اگر چه ما خانواده ای فقیر هستیم و شرایط مناسبی نداریم ولی می بایست به روش درست و با تلاش و کوشش بهترین منسب را برای خود و خانواده خود تعریف کنیم؛ چرا که در غیر اینصورت، خوشی های حاصله می توانند زمینه ساز فروپاشی و از بین بردن خانواده ها شود، درست همان اتفاقی که در این فیلم برای خانواده فقیر ولی متمدن افتاد.
اگر چه پیام فیلم بیشتر به سمت این موضوع می رود که می بایست از مسیر درست پیشرفت کرد، ولی به مرفهین جامعه هم پیام انسانیت و شرف را یادآور می شود. خانواده غنی نباید هر شخص دیگری را به دید تمسخر بنگرد. اینکه اگر شخصی بوی خاصی با خود بهمراه دارد دلیل بر عدم رعایت نظافت نیست، بلکه دلیلش می تواند شرایط موجود زندگی قالب شده بر او باشد. شخصی که برای حفظ آبروی خود در زیرزمینی در پایین ترین نقطه شهر زندگی می کند، یا باالاجبار در محیط های عمومی همچون مترو پا می گذارد شاید همیشه ناخاسته بوی موجود در این مکان های عمومی را با خود به یدک بکشد و این دلیل تمسخر اشرافیت به این افراد نمی شود. همانطور که مشخصاً در داستان این فیلم متوجه می شویم مدرسین و خدمه ای که کارهای فراتر از توان خانواده اشرافگرا را انجام می دهند همان قشر ضعیف جامعه هستند. فیلم فریاد میزند در حین رعایت اصول و خط قرمزها احترام به توان اشخاص باید همیشه در متن زندگی رعایت شود.
در این فیلم خانواده ضعیف بدلیل انتخاب مسیر غیر صحیح فرومی پاشد و همچنین خانواده غنی نیز به دلیل عدم توجه به ارزش ها نابود می شود.
دیدن این فیلم برخی ارزش ها را به انسان یادآور می کند و از انسان ها می خواهد که هر چه بیشتر احترام نسبت به همدیگر را بها دهند تا درگیر فروپاشی بنیاد خانواده نشوند.
فیلم در خانه ای ضبط می شود که شامل یک زیرزمین مخفی هست که معرف قشر فقیر می باشد و طبقات بالایی که محل زندگی اشراف گرایان است. پارادوکس این انتخاب چالشی بزرگ در ذهن بیننده برای درک تفاوت های موجود در جامعه می باشد.
نام انگل برای این فیلم یک انتقاد اجتماعی بحساب می آید که بهتر است با یادآور می شود باید با این مسئله جنگید تا اینکه از آن به هر روشی فرار کرد.
البته اگر فیلم را مشاهده کنید با تکه سنگی مواجه می شوید که نماد شانس برای برخی مردمان هست ولی استنباط می شود آنچه که شانس دائمی و نه گذرا بوجود می آورد تلاش و پشتکار در مسیر صحیح می باشد.
پیوست
نظر
هنوز نظری قرار داده نشده است


پاسخی یافت نشد
اولین نفر باشید!

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts