اطلاعات پیش نیاز دوره آموزشی متلب

دوره ویدیویی متناسب با این آموزش: آموزش جامع متلب Mathworks MATLAB
سطح آموزش این درس: مقدماتی
کد درس: MM 00.02
زمان فیلم آموزشی درس: 02 دقیقه و 27 ثانیه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

درس دوم از سرفصل آموزشی صفرآموزش جامع متلب از 55 فیلم دوره

این درس: (خلاصه)

در این ویدئو مدرس پیشنیازهایی که قبل از شروع دوره جامع متلب باید از آنها آگاهی داشته باشید را شرح داده است و بیان می کند که حتی المقدور باید از اطلاعات دانشگاهی ابتدایی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید.

جهت دریافت آخرین آپدیت از این آموزش ویدئویی و دسترسی به امکان دانلود فایل های پروژه و مشاهده سایر فیلم های این دوره، پیشنهاد می شود در طهاکو ثبت نام نمایید و شبکه های اجتماعی طهاکو را پیگیری نمایید.

ما در این دوره در بدو شروع به آموزش مقدمات برنامه متلب می پردازیم. از آنجایی که زبان برنامه نویسی متلب خود به تنهایی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا هست، بنابراین برای فهم موضوعاتی که ما اینجا مطرح می کنیم نیازی به آموزش جداگانه زبان برنامه نویسی کامپیوتر ندارید. به نظر ما هر آنچه که شما باید بدانید یک آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی کامپیوترو مفاهیم اصلی آن هست.

ما در این دوره موضوعات محاسباتی از جمله تخصیص یک متغییر و دستکاری آنها، انواع حلقه ها و دستورات شرطی را بررسی می کنیم.

در این دوره آموزشی دستورات کنترلی از جمله Pause و break و همچنین انواع استدلالات و دستورات را مورد بررسی قرار می دهیم.

برای یاداوری هر یک از این مفاهیم به شما پیشنهاد می کنم سری به اصول برنامه نویسی مقدماتی که در سایت ما یعنی طهاکو دات آی آر قرار دارد بزنید.

ولی اگر می بینید که بیشتر یا همه مفاهیم ارائه شده در اینجا را متوجه می شوید دیگر مشکلی در طول این دوره نخواهید داشت. پیشنیاز دیگر متلب انگیزه شما برای ادامه دادن این دوره هست. متلب یک زبان برنامه نویسی خاص و فنی برای دستکاری انواع ماترس ها بحساب می آید.

متلب در واقع یک ازمایشگاه ماتریس هست و نام متلب هم برگرفته از 3 حرفه اوله کلماته matrix و laboratory می باشد.

اپلیکیشن های موجود در این نرم افزار خیلی زیاد و متنوع هستند؛ از تجزیه و تحلیل داده های مالی گرفته تا پردازش تصویر.

به عنوان هدف این دوره به نظر ما زیاد روی اپلیکیشن ها متمرکز نشوید، در عوض بیشتر با تجزیه و تحلیل داده های مالی ای برای خلاصه کردن آمار مثل: حد وسط -میانگین و آزمون t آشنا خواهید شد؛ اگر شما به طوره دقیق نمی دانید حد وسط چی هست، یکی ازبهترین منابع در واقع همین نرم افزار متلب می باشد.

زمانی که ما در آموزه های پیشرو از یک فرمانی استفاده می کنم شما می توانید جزئیات آن فرمان، که اصلا چی هست یا کجا استفاده می شود را با تایپ اسم آن فرمان در help متوجه بشوید.

زمانی که شما با متلب اشنا تر بشوید، متوجه می شوید که متلب به طرز غیر قابل انکاری یک نرم افزار آماری مفید هست. پس با ما همراه باشید تا در کنار همدیگر آموزش برنامه نویسی متلب را شروع کنیم.

متلب, matlab

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts