Skip to main content

اطلاعات پیش نیاز دوره آموزشی متلب

What you need to know before start Matlab course

در این ویدئو مدرس پیشنیازهایی که قبل از شروع دوره جامع متلب باید از آنها آگاهی داشته باشید را شرح داده است و بیان می کند که حتی المقدور باید از اطلاعات دانشگاهی ابتدایی و آشنایی با زبان های برنامه نویسی آشنایی داشته باشید.

لینک کمکی ( official link ) – آشنایی با پیشنیازهای قبل از شروع بکار با نرم افزار متلب (آموزش جامع متلب Mathworks MATLAB) درس 2

آشنایی با مقدمات و پیشنیازهای نرم افزار متلب

ما در این دوره در بدو شروع به آموزش مقدمات برنامه متلب می پردازیم. از آنجایی که زبان برنامه نویسی متلب خود به تنهایی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا هست، بنابراین برای فهم موضوعاتی که ما اینجا مطرح می کنیم نیازی به آموزش جداگانه زبان برنامه نویسی کامپیوتر ندارید. به نظر ما هر آنچه که شما باید بدانید یک آشنایی مقدماتی با زبان برنامه نویسی کامپیوترو مفاهیم اصلی آن هست.
ما در این دوره موضوعات محاسباتی از جمله تخصیص یک متغییر و دستکاری آنها، انواع حلقه ها و دستورات شرطی را بررسی می کنیم.
در این دوره آموزشی دستورات کنترلی از جمله Pause و break و همچنین انواع استدلالات و دستورات را مورد بررسی قرار می دهیم.
برای یاداوری هر یک از این مفاهیم به شما پیشنهاد می کنم سری به اصول برنامه نویسی مقدماتی که در سایت ما یعنی طهاکو دات آی آر قرار دارد بزنید.
ولی اگر می بینید که بیشتر یا همه مفاهیم ارائه شده در اینجا را متوجه می شوید دیگر مشکلی در طول این دوره نخواهید داشت. پیشنیاز دیگر متلب انگیزه شما برای ادامه دادن این دوره هست. متلب یک زبان برنامه نویسی خاص و فنی برای دستکاری انواع ماترس ها بحساب می آید.
متلب در واقع یک ازمایشگاه ماتریس هست و نام متلب هم برگرفته از 3 حرفه اوله کلماته matrix و laboratory می باشد.
اپلیکیشن های موجود در این نرم افزار خیلی زیاد و متنوع هستند؛ از تجزیه و تحلیل داده های مالی گرفته تا پردازش تصویر.
به عنوان هدف این دوره به نظر ما زیاد روی اپلیکیشن ها متمرکز نشوید، در عوض بیشتر با تجزیه و تحلیل داده های مالی ای برای خلاصه کردن آمار مثل: حد وسط -میانگین و آزمون t آشنا خواهید شد؛ اگر شما به طوره دقیق نمی دانید حد وسط چی هست، یکی ازبهترین منابع در واقع همین نرم افزار متلب می باشد.
زمانی که ما در آموزه های پیشرو از یک فرمانی استفاده می کنم شما می توانید جزئیات آن فرمان، که اصلا چی هست یا کجا استفاده می شود را با تایپ اسم آن فرمان در help متوجه بشوید.
زمانی که شما با متلب اشنا تر بشوید، متوجه می شوید که متلب به طرز غیر قابل انکاری یک نرم افزار آماری مفید هست. پس با ما همراه باشید تا در کنار همدیگر آموزش برنامه نویسی متلب را شروع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0