Skip to main content

بررسی Quick Access Toolbar اتوکد سیویل 3D

Quick Access Toolbar in AutoCAD Civil 3D

نوار ابزار دسترسی سریع در نرم افزارهای ورتیکال محلی مناسب برای دسترسی سریع به پرکاربردترین ابزارها می باشد که می توانیم براحتی موارد دلخواه را از ریبون به آنه اضافه کنیم و در زمانی دیگر مورد یاد شده را حذف کنیم. در این درس دانش پژوهان با کارآیی های نوار QAT اتوکد سیویل تری دی آشنا می شوند و فرا می گیرند در صورت نیاز چگونه آن را شخصی سازی نمایند.

لینک کمکی ( official link ) – بررسی نوار ابزار دسترسی سریع سیویل (آموزش جامع اتوکد سیویل تری دی AutoCAD Civil 3D) درس 5

QAT (quick access toolbar) چیست؟

درست در سمت راست big A یا منوی application، نوار ابزار دسترسی سریع رو می تونیم مشاهده کنیم که من دوست دارم باختصار بهش QAT بگم و این اختصار برگفته از کلمات quick access toolbar هستش.
روی نوار ابزار دسترسی سریع بصورت پیش گزیده ابزارهای استانداردی مثل new، open، save، print و دو ابزار بسیار مفید AutoCAD یعنی undo و redo قرار داده شدن.
صرفنظر از اینکه دارید از چه ریبونی و از چه تبی استفاده می کنید نوار ابزاره دسترسی سریع همیشه در اختیارتون قرار داره، تو هر فضای کاری هم می تونین سریع بهش دسترسی داشته باشین،
و شاید چون همیشه بالای رابط کاربری هست و سریع بهتون ارائه میشه و در دسترستون قرار میگیره، تو هر نرم افزاری به یک همچین پُشته ای از ابزارها اومدن و گفتن quick access toolbar ، که اتوکد Civil 3d هم چون یک نرم افزاره Vertical هست، مطمئناً از این قاعده مستثنی نیستش. خب، می تونید سریع با quick access کار کنید.

افزودن ابزارهای ریبون اتوکد به نوار ابزار دسترسی سریع

یک خوبی دیگه که داره این هست که همیشه می تونید ابزارهای دلخواه تون رو به نوار ابزار دسترسی اضافه کنید،
فقط کافی هست روی اون ابزار مد نظر از نوار ریبون راست کلیک کنید
و این گزینه add to quick access toolbar رو انتخاب کنید.
می تونید هم با کلیک راست روی هر ابزاری از نوار ابزار دسترسی سریع و بعدش انتخاب گزینه remove from quick access toolbar اون ابزار یا آپشن رو از QAT حذف کنید.
خوبی این نوار ابزار دسترسی سریع این هست که بدون توجه به اینکه ریبون فعلیمون چی هست، می تونیم ابزارهای مورده نیازمون رو همیشه در دسترس داشته باشیم.

افزودن ابزارهای ریبون به نوار ابزار دسترسی سریع
گزینه های add to quick access toolbar و remove from quick access toolbar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0