پیش از مشاهده دوره اتوکد مکانیکال چه چیزهایی باید بدانید

دوره ویدیویی متناسب با این آموزش: آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical
سطح آموزش این درس: مقدماتی
کد درس: AM 00.02
زمان فیلم آموزشی درس: 3 دقیقه و 10 ثانیه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

درس دوم از سرفصل آموزشی صفرآموزش جامع اتوکد مکانیکال از 96 فیلم دوره

این درس: (خلاصه)

در این ویدئوی آموزشی، تمامی پیشنیازهای شروع آموزش جامع اتوکد مکانیکال طهاکو مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این ویدئو مروری مختصر بر فرمت های موجود در نقشه های اتوکدمکانیکال شده است تا با این مرور دانش پژوهان برای ورود به دوره آمادگی لازم را کسب نمایند.

جهت دریافت آخرین آپدیت از این آموزش ویدئویی و دسترسی به امکان دانلود فایل های پروژه و مشاهده سایر فیلم های این دوره، پیشنهاد می شود در طهاکو ثبت نام نمایید و شبکه های اجتماعی طهاکو را پیگیری نمایید.

آنچه را که قبل از شروع آموزش دیدن با این دوره جامع اتوکد مکانیکال و بالطبع شروع بکار با اصل نرم افزار باید بدانید چه چیزهایی هستند؟

اینطور شروع کنیم، اولین چیزی را که باید بدانید و آن اصل را رعایت کنید، این هست که شما باید آخرین نسخه از نرم افزار اتوکد مکانیکال را استفاده کنید. نرم افزاری که توسط شرکت و تیم قوی اتودسک عرضه شده است و آخرین ورژن این نرم افزار از طریق یک ارتباط اینترنتی قوی قابل دانلود و بهرهبرداری می باشد. احتمال دارد که از نسخه های قدیمی تر استفاده کنید و الان آن نسخه ها را بر روی سیستم کامپیوتر شخصیتان نصب داشته باشید! اگر از نسخه اورجینال استفاده می کنید میتوانید با داشتن حق اشتراک یا احتمالاً لایسنس دائمی آن را ارتقاء بدهید به آخرین نسخه ریلیز شده.

این بستگی به نوعه لایسنس شما دارد. لازم هست با نمایندگی فروش محصول یا reseller آن، این مهم را چک کنید. بخش مهمتر در ورژن حال حاضر اتوکد مکانیکال که ما قرار هست در طول این دوره از آن استفاده کنیم این واقعیت هست که این نسخه بطوره دیفالت از فرمته فایله DWG استفاده می کند. اگه بخواهیم نقشه ربات تصویر زیر را بطوره دستی با فرمت DWG و از طریقه آپشن Save As ذخیره کنیم، ابتدا به منوی Application ای که با آیکنه حرفه A بزرگ درنظر گرفته شده، میرویم و Save As را میزنیم و بعد Drawing را از منویی که ظاهر میشود انتخاب می کنیم 

AM 00 02 What you should know before watching this course 1

و با اینکار اتفاقی که میافتد این هست که طراحی بصورت فایل دیفالت و پیشفرض با فرمت DWG ذخیره میشود.

و همانطور که از بخشه file of type می بینید این طراحی و نقشه حالا با یک فرمته DWG برای اتوکد مکانیکال و آن هم با ورژنه حاله حاضر آماده ذخیره کردن میگردد.

AM 00 02 What you should know before watching this course

همونطور که در تصوی فوق هم می بینید وقتی روی منوی کشویی file of type کلیک میکنیم، فرمت نقشههای قبلی مربوط به نسخه هایه قدیمی تر مثله 2017 هم قابل دسترسی هستند. پس وقتی دارید از نسخههای مختلف اتوکد مکانیکال استفاده میکنید حواستان به این موضوع باشد! چرا که در این نسخه آخرین فرمت فایل DWG فرمته DWG متناسب با ورژن نسخه حال حاضر اتوکد مکانیکال هست. پس اگر از نسخه های قدیمی اتوکد مکانیکال استفاده میکنید از این موضوع آگاهی داشته باشید که شما نمیتوانید فرمت فایل پیشفرض نسخه حال حاضر را باز کنید و از روی آن اطلاعات سند طراحی تان را برای شروع بکار مشاهده کنید. پس بیایید با این پیشزمینه ها کار با اتوکد مکانیکال را شروع کنیم. فعلاً کادرهای محاوره ای باز شده را ببندید و بهتر هست که سریع تر وارد پروسه آموزشی این دوره اتوکد مکانیکال بشوید.

AutoCAD Mechanical, اتوکد مکانیکال

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts