Skip to main content

کار با آپشنهای محیط Backstage view یک فایل ارائه

Working with file options using Backstage view

شاید شما بعنوان یک کاربر نرم افزار پاورپوینت بارها از محیط Backstage view دیدن کرده باشید و از ابزارهای آن بصورت ناخودآگاه استفاده کرده باشید. در این درس شما بصورت کامل با ابزارهای این محیط و کاربردهای ان در حین طراحی ارائه پاورپوینت آشنایی کامل پیدا میکنید.

لینک کمکی (official link) – بررسی کامل ابزارهای محیط Backstage view ارائه پاورپوینت

محیط Backstage view پاورپوینت

هرموقع، اگر تصمیم به باز کردن یک ارائه، و یا قصد رفتن از یک ارئه به ارائه دیگری را داشتید، در نگاه اول، به نظر میرسد که شما باید نرم‌افزار مایکروسافت پاورپوینت را ببندید و مجدداً آنرا باز کنید. درصورتی که اینطور نیست. یک اصطلاحی در تمام نرم‌افزارهایِ مایکروسافت با نام Backstage و به معنی پشت پرده وجود دارد که همه چیزها و تنظیماتی که شما میتوانید با یک فایل انجام بدهید را، میتوانید در آنجا ببینید و از آنها استفاده کنید.
برای رفتن به پنجره Backstage یا به اصطلاح پشت پرده، روی منو File در نوار ابزار ریبون کلیک میکنید.
به پنجره‌ای که مایکروسافت آفیس به آن نما Backstage، یا کلی‌تر بگویم به آن Backstage View میگوید وارد میشوید.

امکانات پانل سمت چپ محیط Backstage view نرم افزارهای آفیس

از پنل سمت چپ این پنجره میتوانید با کلیک کردن،گزینه، new یک فایل جدید مایکروسافت پاورپوینت ایجاد کنید، گزینه Open فایلهای موجود را باز میکند، گزینه‌های save as و save فایلی را که درحال کارکردن روی آن هستید را ذخیره میکند، یا از فایل شما چاپ یا print میگیرد.
شما همچنین میتوانید با گزینه share فایل خود را به اشتراک بگذارید و یا از آن خروجی یا export بگیرید، و ما در ویدئوهای بعدی آموزش مایکروسافت پاورپوینت همه اینها را به شما آموزش میدهیم، و همچنین شما میتوانید با انتخاب گزینه close از این پنجره خارج شوید.

سربرگ Info در PowerPoint

در حال حاضر ما یک سربرگ Info داریم، و این تب انواع اطلاعات دسته‌بندی شده و چیزهای درخور توجهی را پیرامونِ ارائه شما نشان میدهد. ما قصد داریم الان همه گزینه‌های موجود در سربرگ Info را که شما میتوانید از آنها استفاده کنید را به شما معرفی کنیم، و اما سمت راست، حالا میرویم به سمت راست صفحه نمایش تا به Properties یا همان ویژگیها نگاهی بیندازیم. Properties یا ویژگیهای فایل؛ به ما همه اطلاعات مفید دسته‌بندی شده را، مثل: اندازه فایل، تعداد اسلایدها، عنوان چه چیزی است، و زمانی را که طول کشیده تا ما این فایل را ایجاد کردیم، در اینجا به شما میگوید.
به هرحال، میتوانم روی گزینه Show All Properties در قسمت پایین سمت راست صفحه نمایش کلیک کنم، و اطلاعات بیشتری را کسب کنم. این اطلاعات اینجا به ما اطلاعاتی شبیه اینکه چه تعداد کلمات در ارائه بکار رفته، یا اگر کلیپ چند رسانه‌ای داشته باشیم از اینجا تعداد کلیپهای چند رسانه‌ای را میبینیم.
اگر هر گونه توضیحات یا نظرات مفیدی وجود داشته باشد در قسمتِ کامنت قابلِ مشاهده‌ هست دارد، از چه الگوای استفاده شده، و هر وضعیتی، از جمله برخی از تاریخهای مربوط به آخرین تغییر، و سایر اطلاعات مفید دیگر را به ما میدهد.
همچنین اگر بخواهم پوشه واقعی فایل ارائه خود را ببینم، میتوانم روی Open File Location یا مکان فایل باز شده کلیک کنم.

بازگشت به محیط ارائه پاورپوینت

حالا در هر زمانی، در هر نقطه‌ای که باشید میتوانید برای برگشت به ارائه و ادامه کار کردن روی آن، روی پیکان سمت چپ بالا صفحه نمایش کلیک کنید، و برمیگردید به محیط ارائه که میتوانید از آنجا به کار خود ادامه بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0