Skip to main content

پالت Panorama در سیویل تری دی

Panorama

در حین کار با اتوکد سیویل تری دی پالتی با عنوان Panorama در اختیار ما قرار می‌گیرد که همچون یک نرم افزار صفحه گسترده می‌توانیم با استفاده از آن داده‌های موجود بر روی نقشه را ویرایش کنیم. در این درس کار با این پالت به دانش‌پژوهان آموزش داده می‌شود.

لینک کمکی ( official link ) – آشنایی با پالت Panorama در AutoCAD Civil 3D – درس 9

آشنایی با انواع پالت Panorama

قبلاً در مورد پالت tool space که مختص نرم افزار Civil 3D است، صحبت کردیم. و بد نیست بدانید که Civil 3D یک پالت دیگر به نام Panorama هم دارد. پالت Panorama در واقع شبیه یک جعبه مداد رنگی است که همه چیزی در آن پیدا می‌شود. اینجا هم در پالت Panorama شاهد پالتی خواهیم بود که در آن با یکسری داده و اطلاعات متنوع در حین کار با عملکردهای متفاوت روبرو هستیم، یعنی وقتی می‌آییم و یکی از این عملکردها را با فعال شدن آنها فراخوانی می‌کنیم، یک پالتی با نمایی از یکسری ابزارهای در قالب جدول‌هایی ویژوالی را خواهیم دید که برای ویرایش داده‌های مرتبط با آن عملکرد در اختیار ما قرار داده می‌شوند. همینطور که در حین کار و آشنایی با نرم افزار Civil 3D هستید، و عملکردهای متفاوتی را فراخوانی می‌کنید؛ با انواع پالت‌های Panorama کار می‌کنید و با آنها آشنا می‌شوید.

نمونه‌ای از یک پالت Panorama در سیویل تری دی

مثلاً اگر احیاناً در حین آشنایی با نرم افزار به Event Viewerای که در تب View و پانل Palettes واقع شده نگاهی بیندازید، خب می‌توانید ببینید Event Viewer بوسیله یک پالت Panorama نشان داده می‌شود و آن یک نمونه از همین پالت‌های Panorama است و یا وقتی با پروفایل‌ها در حین کار هستید، ممکن است بخواهید بیایید و این گزینه Profile Grid View را برای کار با آنها انتخاب کنید و بخواهید به شکل جدولی با Profile انتخابی کار کنید.
خب؛ اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که پالتی در قالب یکسری داده جدولی باز شده و این یکی از همان پالت‌های Panorama است،
که بصورت یک تب در اختیار ما قرار داده شده تا در قالب این تب بتوانیم با profile entities کار کنیم.
پس پالت Panorama تب‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند و در واقع خیلی متنوع است و با آن می‌توانیم داده‌های مرتبط با تب باز شد آنرا ببینیم و در حین کار مثل کار با یک نرم افزار صفحه گسترده داده‌های آنرا ویرایش کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0