Skip to main content

نحوه اضافه کردن و حذف اسلایدها

Adding and removing slides

در این ویدیو آموزشی نحوه ایجاد یک اسلاید جدید با استفاده از Layout های موجود مورد بررسی قرار گرفته است و در ادامه عنوان، متن و تصویر به اسلاید اضافه شده است. سپس از اسلاید ایجاد شده یک کپی میگیریم و اقدام به ویرایش آن میکنیم و در نهایت اقدام به انتخاب چندین اسلاید و حذف آنها مینماییم.

لینک کمکی (official link) – آموزش طریقه افزودن، حذف کردن، ویرایش، کپی گرفتن و اعمال تغییرات در اسلایدهای ارائه پاورپوینت

افزودن اسلاید به ارائه پاورپوینت

چند راه برای اضافه کردن اسلایدها در پاورپوینت وجود دارد. قبلاً ما یکی از این راهها را به شما نشان دادیم که آن انتخاب گزینه new slide از سربرگ Home در نوار ribbon. و هرکدام ازچیدمانی بسته به نوع محتوای مد نظر را که نیاز داریم انتخاب میکنیم و با این کار اسلاید جدید را برای ادامه کار بوجود می‌آوریم.
شما میتوانید همچنین برای اضافه کردن اسلاید با انتخاب گزینه new slide بدون اینکه چیدمان اسلاید را انتخاب کنید، یک اسلاید اضافه کنید. چیدمان اسلاید ایجاد شده براساس چیدمان انتخاب شده جاری است. اگر شما بخواهید از میانبر صفحه کلید استفاده کنید میتوانید به فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+M به سرعت یک اسلاید جدید ایجاد کنید. آخرین راهی که میتوانید یک اسلاید اضافه کنید با، راست کلیک کردن دریک ناحیه از پنل slide ها و انتخاب گزینه New Slide است.

ایجاد اسلاید با layout دلخواه

هنگامی که یک اسلاید را انتخاب میکنیم باید چیدمان یا طراحی یا layout آنرا به سرعت تعیین کنیم. اگر یادتان باشد، در ویدئوهای آموزشی قبلی در مورد این ویژگی پاورپوینت توضیح دادیم.
برای اینکار با انتخاب مطمئن گزینه Layout از سربرگ Home در نوار Ribbon چیدمان مورد نظر را انتخاب میکنیم.
من میخواهم یک اسلاید با طرح محتویات و عنوان داشته باشم، برای اینکار باید گزینه Content with caption را انتخاب کنم.

افزودن عنوان، متن و عکس به اسلاید

اجازه بدهید من یک عکس اضافه کنم.
ما باید محتوا فضانگه‌دارها را پر کنیم، که در این فضا نگه دارها میتوانم یک عنوان و یک کمی هم متن اضافه کنم.
من میخواهم در فضانگهدار عنوان کلیک کنم و یک عنوان اضافه کنم.
پس کافی است خیلی راحت روی click to add a title کلیک کنم.
عنوان را میخواهم با شروع توضیحاتی در مورد “ویژگی اتاقها” تایپ کنم. پس حالا اجازه بدهید، یک مقدار جزئیات در مورد اتاقهای هتل تایپ کنم.
من میخواهم بروم در پوشه فایلهای تمرینی، پوشه Assets را باز میکنم، در این پوشه، پوشه‌ای به نام Featured Guest Rooms وجود دارد. حالا یک سند به اسم Featured Guest Rooms دارم و الان با دابل کلیک آنرا باز میکنم، همانطورکه میبینید پاراگراف اول این سند ویژگیهای اتاقهای برجسته مهمان را توضیح داده، میخواهم این پاراگراف را در ارائه بگذارم.
این پاراگراف را انتخاب میکنم، روی متن انتخابی راست کلیک میکنم، و گزینه Copy را از منو باز شده انتخاب میکنم. من برمیگردم به فایل ارائه، و حالامیخواهم متنی را که کپی کردم بگذارم در این فضانگهدار محتوا.
از اینجا، در این فضانگه دار میخواهم راست کلیک کنم، و حالا گزینه‌های pasteرا میبینم. یا به طور سادهتر یک منو برای عمل past برای من باز میشود. من میتوانم گزینه use the destination theme، به معنی اینکه از تم مقصد استفاده کنم، یا گزینه keep the source formatting به معنی نگهداری قالب بندی مبدأ، pictureبه معنی قرار دادن یک عکس، یا گزینه keep the text only به معنی فقط متن را قرار بده، را انتخاب کنم.
من میتوانم شناور ماوس را روی هر کدام از گزینه‌ها حرکت بدهم، و تغییرات را ببینم و بهترین گزینه را انتخاب کنم.
حالا من متنی را اینجا دارم.
اجازه بدهید یک عکس اضافه کنم. در فضانگهدار سمت راست، میتوانم متن اضافه کنم، و همچنین میتوانم محتوا دیگری را اضافه کنم.
برای مثال، اگر من شناور ماوس را روی این آیکونها حرکت بدهم، میبینم که میتوانم یک جدول، نمودار، یک ویدئو گرافیکی SmartArt، یک تصویر آنلاین، و یا یک عکس معین از روی کامپیوتر شخصی، در اینجا قرار بدهم.
من میخواهم آیکون Pictures را انتخاب کنم. برای من یک کادر محاوره‌ای جستجو یا به اصطلاح Browse dialog، باز میشود، در این کادر محاوره‌ای پوشه Assets را از پوشه فایلهای تمرینی باز میکنم. و تصویر اتاق با نام Piccadillyرا انتخاب میکنم، دکمه Insert را کلیک میکنم، و حالا عکس برای من آورده شد در اسلاید.
هر موقع که بخواهم، میتوانم به متن، متنی که در کادر سمت چپ اضافه کردم برگردم و اگر دوست داشتم متن اضافه‌تری را وارد این قسمت کنم.

Duplicate کردن و ویرایش اسلاید

حالا که ویژگیهای یک اتاق را دارم، من میتوانم ویژگیهای اتاقهای دیگر را ایجاد کنم. ممکن است برای ایجاد یک اسلاید وقت زیادی صرف شود، و نمیخواهم اینکار زمانبر را برای ایجاد یک اسلاید دیگر، بارها و بارها برای هر اتاق انجام بدهم.
من میخواهم روی این اسلاید راست کلیک کنم و گزینه Duplicate بمعنی “یک نسخه از اسلاید را کپی بگیر”، را انتخاب کنم. که این دستور دقیقاً یک کپی از اسلاید را ایجاد میکند.
حالا در پنل اسلاید، روی اسلایدی که ایجاد شد کلیک میکنم تا در سمت راست صفحه نمایش ظاهر شود و بتوانم چیزهای دیگر به آن اضافه کنم.
و اینرا بگویم که از همینجا میتوانم چندین اسلاید دیگر هم اضافه کنم.
کاری که من میخواهم انجام بدهم این است که همه این متنها را در اینجا تغییر بدهم.
من برمیگردم به فایل word که ویژگیهای اتاقها در آن نوشته شده بود، حالا پاراگراف دوم را که ویژگیهای اتاق Cambridge است را انتخاب میکنم، و با راست کلیک کردن روی متن و انتخاب گزینه Copy، برمیگردم به نرم افزار قوی مایکروسافت PowerPoint و روند کار قبلی را تکرار میکنم. اما اینبار میخواهم، متنهای مجود در فضانگهدار محتوا را پاک کنم، آنها را انتخاب میکنم و راست کلیک میکنم از منو باز شده گزینه keep text only، را انتخاب میکنم، تا متن جدید جایگزین شود. ما نیاز داریم که تصویر را هم تغییر بدهیم. اگر روی عکس راست کلیک کنم، نرم افزار قوی مایکروسافت پاورپوینت یک منو برای من باز میکند.
از این منو گزینه Change Picture، را انتخاب میکنم.
این دستور یک تصویر جدید را بسیار آسان جایگزین تصویر فعلی میکند. یک کادر برای من باز میشود به اسم Insert Picture، از این کادر گزینه from a file را انتخاب میکنم. به کادر محاوره‌ای Insert Picture آورده میشوم، حالا فایل تصویر Cambridge را انتخاب میکنم، و دکمه Insert را دوباره کلیک میکنم.
همانطور که میبینید تصویر عوض میشود، و حالا من دو تا اسلاید متفاوت دارم که دومی براساس اسلاید اول ایجاد شده.
شما حتی میتوانید چندین اسلاید از این اسلایدها را با استفاده از ابزارduplicate به معنی تکراری، کپی بگیرید.

انتخاب و حذف چندین اسلاید بطور همزمان

من میخواهم اسلاید اتاق اول را از پنل اسلایدها انتخاب کنم، و کلید Shift کیبورد را نگه دارم و بعد اسلاید اتاق دوم را هم انتخاب کنم، حالا دو تا اسلاید را همزمان در حال انتخاب دارم. حالا روی اسلایدها راست کلیک میکنم و گزینه Duplicate Slide را دوباره انتخاب میکنم.
اینبار، به من دو تا اسلاید را همزمان بصورت کپی شده، میدهد. این دستور ایجاد چند اسلاید تکراری از ویژگیهای هر اتاق را خیلی آسان میکند حالا که ما یک اسلاید اضافه یا تکراری داریم و نیازی به آن نداریم، اجازه بدهید به من تا حذف کردن اسلاید را به شما نشان بدهم. آسانترین راه برای حذف اسلاید این است که، اسلاید را انتخاب میکنم و بعد دکمهDelete کیبورد را فشار بدهم. همچنین شما میتوانید با راست کلیک کردن ماوس روی اسلاید، و انتخاب گزینه Delete Slide، اسلایدتان را حذف کنید.
درنهایت، شما میتوانید چندین اسلاید را با نگه داشتن کلید Shift کیبورد انتخاب کنید، و شما میتوانید با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه Delete Slide، یافشار دادن کلید Delete کیبورد، آنها را حذف کنید.
برای deselect کردن و یا به اصلاح از انتخاب خارج کردن اسلایدها، به سادگی روی یک جای دیگر از صفحه نمایش کلیک میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0