Skip to main content

کاهش چین و چروک‌های عکس‌ها با ابزارهای healing brush فتوشاپ

Reduce wrinkles with a Healing Brush

در آموزه ویدئویی حاضر عکاسان با فرآیند حذف چین و چروک‌های عکس‌های پرتره با بکارگیری ابزارهای healing brush و spot healing brush آشنا می‌شوند. اینکار برای ایجاد اثرات غیرمخرب بر روی سورس اصلی عکس، در یک لایه جدید انجام می‌شود و در نهایت عکاسان فرا می‌گیرند چگونه تأثیرات چروک حذف شده را با تنظیم opacity کاهش دهند.

لینک کمکی (official link) – استفاده از ابزار healing brush فتوشاپ برای کاهش چین و چروک پوست در عکس – درس 14

کاهش چین و چروک پوست با استفاده از Layer فتوشاپ

در این ویدئوی آموزشی می‌خواهیم نحوه کاهش چین و چروکهای صورت در عکسهای فتوشاپ را بررسی کنیم. از آنجایی که ما تأکید بر فرآیند کم کردن چین و چروک ها داریم، و این با طبیعت صورت اشخاص در تداخل است و می‌تواند بعداً بحث برانگیز شود، ما برای انجام اینکار از یک لایه جدید مجزا استفاده می‌کنیم تا بعداً اگر تأثیر آن شدید بود، بیاییم و opacity آن را کم کنیم تا از تأثیر آن در عکس بکاهیم.
با این تفاسیر از پایین پانل layer، یک لایه جدید با کلیک روی آیکن new layer می‌سازم، اسم آنرا می‌گذارم reduce wrinkles به معنی لایه کاهنده چین و چروکها.

استفاده از ابزار spot healing brush یا healing brush

حالا، هم می‌توانیم از ابزارک spot healing brush استفاده کنیم و هم از ابزارک healing brush.
اگر آمدیم و healing brush را انتخاب کردیم، یادتان باشد باید نقطه‌ای را هم بعنوان نمونه و مرجع انتخاب کنیم تا اصلاح اطلاعات مد نظر از سورس یاد شده گرفته شود.
اما spot healing brush، دیگر نیازی به انتخاب نمونه ندارد و فتوشاپ خودش نمونه را هوشمندانه برای نقاطی که روی آنها می‌کشید در نظر می‌گیرد و شما صرفاً کافی است شروع به کشیدن کنید.
چون ما در یک لایه دیگر داریم کار می‌کنیم باید آپشن sample all layers را فعال کنیم تا نمونه گیری از تمام لایه‌ها گرفته شود.
و بعد می‌توانیم روی چین و چروکهایی که می‌خواهیم از صورت کاراکتر عکس حذف کنیم به این شکل کلیک و درگ کنیم. فتوشاپ الان دارد سعی می‌کند که چین و چروکها را کاملاً از بین ببرد. اشکالی هم ندارد چون تأثیرات آن در یک لایه مستقل ضبط و ذخیره می‌شود و به سورس اصلی تصویر خدشه‌ای وارد نخواهد شد. بعدها که این چین و چروکها را از بین بردیم، می‌توانیم برویم سراغ آپشنِ opacity و opacity این لایه را کاهش بدهیم، تا با این سناریو صرفاً بخشی از چین و چروکها که در تصویر اصلی بود را ظاهر کنم، منظور گرفتن اطلاعات دقیقاً از لایه بکگراندی هست که در زیر لایه جدید ما واقع شده است.
پس من آزاد هستم که پیش بروم و به روال اخیر، به این شکل هر قدر که خواستم، این چین و چروکها را حذف کنم.
بد نیست، یک مقدار هم روی پیشانی کار کنیم. معمولاً ترجیح می‌دهم که برای حذف چروکها، قلمهای کوتاه، کوتاه، روی پیشانی بکشم، نه اینکه با یکبار کشیدن سعی کنم بخش زیادی را پوشش بدهم.
یک مقدار بالاتر پیشانی کاراکتر می‌آیم.

تنظیمات opacity از پانل layers فتوشاپ

وقتی که کار ما در حذف و اصلاح چین و چروک های صورت کارکتر تمام شد، برمی‌گردیم به پانل layers و opacity لایه جدیدی که برای ما فعلاً در حالت سکلت است را کاهش می‌دهیم تا بخشی از جزئیات اولیه را به ما بدهد و در واقع چین و چرکها را کمی به ما برگرداند.
من نمی‌خواهم روتوش کردن و حذف چروکها معلوم باشد و این موضوعی است که شاید یکی از زن و شوهر تصویر خواهان این حد از روتوش نباشند! بنظر شما کدام یکی ممکن است اعتراض کند؟ این موضوع را بهتر است در کسب و کارتان متوجه بشوید.
فقط آن خطوط شدیدی که بخاطر شدت زیاد نورپردازی در صحنه ایجاد شدند را حذف می‌کنیم. این هم از یک روش سریع برای کاهش تأثیر ظاهر چین و چروکها و در واقع نرم کردن آنها، در عکسهای فتوشاپ، که این موضوع را توانستیم در این آموزه ویدئویی با هم بررسی کنیم. برویم سراغ ویدئوی بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0