Skip to main content

نحوه ایجاد جداول In memory

In memory tables

جداول in memory به ما کمک میکند که دیتا و اطلاعات خود را در حافظه ذخیره کنیم. در این فیلم بصورت عملی با نحوه ایجاد این جدوال آشنایی پیدا می کنیم.

لینک کمکی (official link) – نحوه ایجاد جداول درون حافظه (In memory)

ایجاد in memory tables

مایکروسافت sql server یک ویژگی جدیدی دارد  که در سال 2014 راه اندازی و in-memory table نامگذاری شد. جداول در درجه اول به جای اینکه روی هارد دیسک قرار بگیرند، روی حافظه قرار گرفتند و این میتواند افزایش عملکرد قابل توجهی را برای اکثر جداولی که خیلی زیاد استفاده میشوند، داشته باشد.

من برخی کدها را برای ایجاد یک in-memory table استفاده میکنم. شما باید به فایل تمرینی خود بروید و همه آنها را در پنجره new query کپی پاست کنید.

از اینکه پایگاه داده شما طهاکودمو است مطمئن شوید و قبل از اینکه که کد را اجرا کنیم، نگاهی به آن می‌اندازیم. در خط اول و دوم ما یک filegroup جدید ایجاد کردیم و باید مشخص کنیم که file group شامل memory-optimized data که منظور داده‌های بهینه در حافظه است، میباشد.

در خط 5 و6 و 7؛ ما یک فایل را به file group اضافه میکنیم.

من فایل را در یک مسیر خاص، مسیری که پیش فرض برای مرتب کردن فایلهای داده در sql server است، قرار میدهم. اگر شما فایل را در یک دایرکتوری متفاوت یا یک درایو متفاوت نصب کرده باشید، ممکن است مسیر روی کامپیوتر شما کمی متفاوت باشد.

و سپس خط ده از طریق خط 14، جدول را ایجاد میکند که مشابه با ایجاد جدولهای دیگر است.

فقط در پایان، اضافه میکنم که عبارت با حافظه بهینه سازی شده برابر است.

دقت کنید که جدول یک  primary keyیا کلید اصلی را ایجاد میکند، که آنهم درخواستی است برای یک memory-optimized table.  و باید یک primary key داشته باشد.

من میخواهم پیش بروم و آنرا اجرا کنم.

وقتی که آنرا اجرا میکنم، پیغامی این پایین میزند: Commands completed successfully. یعنی دستورات با موفقیت انجام شد. خیلی خوب است.

لیست جداول را باز میکنم و روی رفرش کلیک میکنم و یک جدولی را میبینم که تولید شده است.

ویژگی های جداول in memory

اگر من روی آن کلیک راست کنم و به properties در پایین بروم، یکی از ویژگیهای properties را memory-optimized میبینم که روی true تنظیم شده و این به منزله این است که عملیات من با موفقیت انجام شده و یک جدول با حافظه بهینه ایجاد کردم و این یک ویژگی جدید در sql server بوجود آمد.

آن به ما اجازه میدهد که جداولی را که میخواهیم را برای چندین بار ایجاد کنیم. که آنها در حافظه قرار میگیرند. اگر ما تغییراتی را در آنها به وجود بیاوریم، داده در نهایت بر روی دیسک نوشته میشود، بنابراین شما داده‌ای را از دست نمیدهید و ما واقعاً خیلی از مزیتهای یک اجرا را نمیبینیم. بنابراین این یک مزیت در زمانی که ما داده را از جدول میخوانیم، است. بنابراین اگر شما یک جدولی که تعداد دفعات خواندن آن بالا است را داشته باشید، ممکن است که شما درست کردن حافظه بهینه را یک مزیت عملکرد برای جدول ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0