Skip to main content

ترازبندی اشیاء در اسلاید با کمک راهنماها یا guide

Aligning objects using guides

در این درس دانش پژوهان با نحوه ترازبندی، تنظیم و یکپارچه سازی چندین تصویر در اسلایدهای ارائه پاورپوینت با بکارگیری خطوط راهنما آشنا میشوند.

لینک کمکی (official link) – ترازبندی همزمان تصاویر با guides

ترازبندی اشیاء در اسلاید ارائه پاورپوینت

یک اسلاید پاورپوینت اگر چه به نظر در نگاه اول کوچک و جمع و جور بنظر میرسد ولی در واقعیت، میدان بزرگی برای پر کردن است. پر کردن با هر تعداد مطلب یا تصویر مد نظری، و یک چیز که میتواند ارائه را خوب به نظر مخاطب جلا بدهد و کاربر را به ارائه شما علاقه‌مند کند، وقتی است که همه چیز موجود در اسلاید نسبت به همدیگر کاملاً روی یک خط باشند. شما میتوانید این کار را با استفاده ازخطوط راهنما یا guides ها انجام دهید و اسلاید خود را سفارشی کنید، که به طور خودکار یکسری خطوط راهنما زمانی که یک آبجکت مثلاً یک تصویر یا یک کادر محاوره‌ای متن در مرکز اسلاید یا در فاصله مساوی نسبت به بقیه آبجکتها قرار بگیرد، برای م به نمایش درمی‌آید. اجازه دهید با هم نحوه عملکرد این ویژگی را بررسی کنیم.

ایجاد و تخصیص تصویر به اسلاید جدید

من میخواهم یک اسلاید جدید زیر اسلاید Executive Team ایجاد کنم.

بالطبع شماره این اسلاید جدید من 15 خواهد شد.

میخواهم یک اسلاید خالی یا از نوع blank ایجاد کنم.

پس از مسیر تب Home و بخش slides بر روی گزینه new slide کلیک میکنم و گزینه blank را انتخاب میکنم.

روشن کردن نقاط راهنما یا guides در پاورپوینت

اولین چیزی که ما نیاز داریم تا قبل ازاینکه شروع به اضافه کردن تصویر کنیم و قابلیت خطوط راهنما پاورپوینت را بررسی کنیم، این است که، باید مطمئن شویم که این نقاط راهنما یا guides ها روشن باشند.

من اینکار را با، کلیک کردن روی سربرگ View از نوار ریبون و کلیک کردن روی پیکان موجود در سمت راست پایین دسته بندی show درست زیر Guides آنرا انجام میدهم.

کادر محاوره‌ای  با عنوان Grid and Guides برای من باز میشود که تعداد گزینه‌های بیشتری را برای شبکه بندی یا امر Grid و خطوط راهنما یا همان Guides نشان میدهد.

من باید مطمئن شوم که گزینه display smart guides when shapes are aligned تیک خورده باشد و تیک خوردن این گزینه به معنی نمایش نقاط راهنما برای تراز بندی، وقتی که شکل نیاز به ترازبندی دارد.

و کلیک میکنم روی ok تا از این کادرمحاوره‌ای خارج شوم و حالامیخواهم تعدادی عکس قرار بدهم.

افزودن تصویر به اسلاید به روش درآگ و درآپ

من میخواهم این کار که الان چند تا عکس میخواهم اضافه کنم را کمی متفاوتتر از آخرین دفعه که آمدم و یک تصویر را اضافه کردم؛ انجام دهم؛ چون قصد من این است که در طول ویدئوهای آموزشی، شما را با اکثر قابلیتهای پاورپوینت آشنا کنم.

اینبار، میخواهم پنجره جستجو یا file explorer را در محیط سیستم عامل باز کنم و تصویر خود را مستقیماً drag and drop کنم، اینطوری بگویم که الان به اصطلاح میخواهم تصویر را بکشم و در اسلاید رها کنم.

من میخواهم به پوشه Assets در فایلهای تمرینی بروم و چند تا از عکسهای مورد نظر خود را شاید از مدیران اداره خود را انتخاب کنم.

پس من قصد دارم چهارعکس انتخاب کنم.

من میتوانم یک تصویر را بگیرم، و آنرا درست درگ کنم روی اسلاید و همانجا دکمه چپ ماوس را رها کنم.

من میتوانم این کار را برای هر تصویر که میخواهم اضاف کنم انجام بدهم.

شما متوجه شدید که من گویی فقط یک عکس الان در اسلاید دارم.

به هر حال، اگر من این تصاویر را بعد از اینکه با ماوس روی آنها کلیک کنم و بدون اینکه ماوس را رها کنم بیایم و آنها را به اطراف حرکت بدهم.

میتوانیم ببینیم که درواقع چهارتاعکس داریم.

تغییر اندازه و ترازبندی تصاویر به کمک خطوط راهنما در اسلاید ارائه پاورپوینت

در حال حاضر، اینها خیلی کوچک هستند. من میخواهم اینها را بزرگتر کنم و حتی اینها به فاصله مشخصی از هم روی اسلاید خود بگذارم تا تصاویر مدیران مجزا از هم بنظر بیایند.

بنابراین اولین چیزی که باید انجام بدهم، این است که یکی از نقاط گوشه تصاویر را بگیرم و خیلی راحت آنها را بکشم تا به اندازه‌ای که میخواهم تصویر من بزرگ شود.

اجازه دهید دومی را هم، هم اندازه اولی کنم. واقعاً چطوری میشود اینجا دو تا تصویر را از نظر ارتفاعی روی یک خط قرار داد؟

اگر من کلیک کنم روی تصویر، و آنرا درگ کنم، این خط که در بالا تصویر نمایان میشود به من میگوید که خط بالا تصویر با سطح بالایی تصویر دیگر دقیقاً در یک راستا قرار دارند.

و اگر من با ماوس تصویر ر drag and drop کنم، این خط پایین شکل به من ترازبندی شکل را از پایین میگوید.

میخواهم این کار را برای هر یک ازتصاویر انجام دهم.

حالا من چهار تا عکس یک اندازه از لحاظ ارتفاعی دارم؛ و میشود گفت همه آنها الان همراستا هستند.

اما اجازه دهید در استپ دوم بیایم و مطمئن شویم که فضا بین آنها هم یکی است.

من میخواهم این تصویر من، کمی به سمت چپ برود. حالا شما متوجه این شدید که این خطها به من میگویند که فضا بین این تصویر تا تصویر سمت راستی آن با فاصله آخرین تصویر سمت راست و کناری آن مساوی هستند.

این وسطی چطور؟

این فاصله با تصویر بعدی مساوی نیست. بنابراین من میخواهم کمی این تصویر را حرکت دهم و حالا من میبینم که همه فاصله‌های عرضی بین تصاویر بعد از دیدن این فلشهای راهنما مساوی هستند.

وقتی همه آنها به طور مساوی ازهم فاصله دارند، من میتوانم همه را انتخاب کنم و چند تمیز کاری دیگر برای تنظیم دقیقتر تصاویر نسبت به هم؛ میتوانم انجام دهم.

تنظیم همزمان چند تصویر در اسلاید

برای انتخاب همه تصاویر، من کلید Shift را از روی کیبورد فشارمیدهم و آنرا نگه میدارم و همه تصاویر را با کلیک روی آنها انتخاب میکنم.

زمانی که همه تصاویر بحالت انتخاب درآمدند، من میتوانم گوشه یکی از تصاویر را بگیرم و برای بزرگتر شدن یکباره تمام تصاویر، به سمت بیرون اسلاید درآگ کنم یا برای کوچکتر شدن بیکباره تمام تصاویر به سمت داخل اسلاید درآگ کنم.

حالا به یاد داشته باشید که، آنها به طور مساوی ازهم فاصله دارند. بنابراین، تا وقتی که روی اسلاید خوب نمایش داده شوند خیلی هم مهم نیست که چقدربزرگ شدند.

با انتخاب همه آنها، همچنین میتوانم آنها را هر جای اسلاید حرکت دهم.

بنابراین من میتوانم آنها و موقعیت آنها را در جای واقعی‌ای که بنظر من مناسب می‌آید و میخواهم که همه آنها آنجا قرار بگیرند، بگذارم.

اسلاید به طور واقعی شروع به شکل گرفتن کرده. اجازه دهید در ادامه این دوره آموزشی ببینیم چه چیز دیگری تا آخر این ارائه پاورپوینت میتوانیم انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0