Skip to main content

طریقه اضافه کردن تصویر و clip art به اسلایدها

Adding pictures and clip art

در این آموزش بصورت جامع نحوه اضافه کردن تصویر به اسلایدهای ارائه پاورپوینت چه بصورت لوکال و چه بصورت آنلاین آموزش داده شده است. در این درس علاوه بر مباحث یاد شده نحوه جانمایی، تغییر اندازه و استفاده از تصاویر بعنوان بکگراند اسلایدها نیز آموزش داده شده است.

لینک کمکی (official link) – افزودن تصویر به اسلاید ارائه پاورپوینت

طریقه اضافه کردن آبجکت بصری به اسلاید

تاکنون ما چند تصویر با استفاده از فضانگه دارهای محتوا به ارائه پاورپوینت اضافه کردیم.

آنها تغییرات زیادی را میتوانند ایجاد کنند. تصاویر بخش جدایی ناپذیری از یک ارائه پاورپوینت هستند.

تصاویر میتوانند به صحبتهای شما قدرت و نیرو بدهند، و اضافه کردن تصاویر رنگی و ایجاد آپشنهای بصری زیبا بیشتر از آنچه که نیاز دارید میتواند به کاربران شما بیشتر از یک متن ساده در دریافت مفاهیم مد نظر، به شما کمک کند.

خوب میدانید که اضافه کردن بهره بصری و رنگ برای بیان مطلب لازم است.

نرم افزار قوی مایکروسافت پاورپوینت اضافه کردن تصاویر را درست وقتی که دارید از فضانگه دارهای محتوا استفاده میکنید را خیلی آسان کرده است. اما وقتی شما فضانگه دار ندارید و هنوز تصمیم دارید یک تصویر را به ارائه اضافه کنید، چطور میتوانید اینکار را انجام دهید؟

اجازه بدهید برویم بالا به سمت اسلاید عنوان، درست روی اینکه در قسمت عنوانش نوشته شده.London hotels

از آنجایی که اولین اسلاید را که مخاطب شما میبیند، باید جالبتر به نظر برسد، من میخواهم تغییرات کوچکی برای جالب به نظر رسیدن اسلاید انجام بدهم، و اینرا بگویم که ما یک لوگوداریم، پس اجازه دهید برای اسلاید اول، آنرا اینجا بگذارم.

قرار دادن تصویر در اسلاید

آسانترین راه برای قرار دادن یک تصویر در اسلاید، این است که باید سربرگ را به سربرگ Insert از نوار ریبون تغییر بدهید و آیکون Pictures را انتخاب کنید.

از کادر محاوره‌ایInsert Pictures  که باز میشود، باید برای جستجو تصویر به آدرس Exercise files پوشه Assets بروم و لوگو را پیدا کنم.

عکس لوگو لندن را با نام landon_logo.png انتخاب میکنم و دکمه insert را کلیک میکنم، همانطور که میبینید روی عنوان من قرار گرفت، درست در وسط اسلاید. هیچ فضانگه داری برای تصویر ندارم. پس بنابراین میتوانم آنرا هر جا که بخواهم بگذارم.

جابجا کردن تصویر اسلاید با کمک خطوط راهنما

من میتوانم با ماوس روی تصویر کلیک کنم و درحالی که دکمه چپ ماوس را نگه داشته‌ام، تصویر را به هر جا دیگری از این  اسلاید درآگ کنم.

درواقع شما متوجه برخی از راهنماهای ظاهر شده در اطراف تصویر، منظور همین خطهای نقطه چین، شدید. این راهنماها و خطوطی که در حین درآگ تصویر مشاهده میشوند، زمانی ظاهر میشود که من بخواهم تصویر را درست در وسط تمام عناصر طراحی موجود در این اسلاید قرار بدهم.

میتوانم دکمه ماوس را رها کنم و میبینید که تصویر درست همانجایی که تا آخرین بار آنرا درآگ کردم، باقی میماند.

تغییر ابعاد تصویر موجود در اسلاید

من همچنین میتوانم با کلیک کردن و درگ کردن روی هر نقطه موربی از تصویرم، تصویر را بزرگتر و کوچکتر کنم.

من میتوانم تصویر را به کوچکترین حالت یا بزرگترین حالت نسبت به عناصر دیگر موجود در اسلاید تبدیل کنم.

توجه داشته باشید که با استفاده از این 4 نقطه بیرونی که در نقاط متقاطع تصویر من الان آنها را میبینید، میتوانیم تصویر را بزرگتر یا کوچکتر کنیم.

اگر شما هر کدام از این نقاط میانی را انتخاب کنید و بخواهید برای تغییر سایز تصویر از آنها استفاده کنید، میبینید که بصورت اُریب اندازه تصویر شما تغییر میکند.

اینکار جمع کردن یا فشرده کردن و باز کردن یا کش آوردن تصویر را انجام میدهد.

ریست کردن تصاویر اسلایدهای ارائه پاورپوینت

اگر من به آن اندازه‌ای که دوست داشتم نرسیدم و نتوانستم، به اندازه‌ای که میخواهم تصویر را بزرگ و کوچک کنم برسم، من میتوانم آنرا reset کنم یا به اندازه واقعی خودش آنرا برگردانم.

وقتی که روی تصویری که اضافه کردیم کلیک کنیم و به حالت انتخاب شده دربیاد، یک سربرگ جدید روی نوار ریبون ظاهر میشود، به اسم Picture tools.

من میتوانم از این سربرگ آیکون Reset Picture را از دسته adjust انتخاب کنم.

اگر من روی پیکان کوچک کنار این گزینه کلیک کنم، دو گزینه برای من وجود دارد reset picture و reset picture and size.

گزینه اول به معنی این است که تصویر را به همان حالتی که من اولین بار داخل اسلاید گذاشتم و ویرایشهایی از قبیل حاشیه گذاشتن متن روی تصویر و هر اقدام دیگری که در پاورپوینت میشود روی یک عکس انجام داد، میبرد.

و گزینه دوم هم تصویر را به ویژگی اولیه و خام میبرد، و هم اندازه تصویر را به حالت اولیه میبرد.

در واقع گزینه دوم علاوه بر اینکه کار reset picture را انجام میدهد اندازه اولیه تصویر را هم به ما برمیگرداند.

لوگو من کلمه Landon Hotel، را از قبل داخل خود دارد.

پس بنظر می‌آید این عنوان، دیگر اضافه و تکراری است. من نیازی به دو تا کلمه ندارم، پس تنها کاری که اول میخواهم انجام بدهم این است که، کلمه Landon Hotel را که الان برای عنوان است را حذف کنم و سپس فضانگه دارعنوان هم با استفاده از کلیک کردن روی فضانگه دار و فشاردادن کلید delete روی کیبورد حذف کنم.

حالا من میتوانم تصویر را پایینتر بیاورم و حتی میتوانم آنرا بزرگتر کنم تا آن در جهت طول وعرض کش بیاورد و دقیقاً آنرا هر جا اسلاید که میخواهم تراز کنم.

الان این بسیارعالی به نظر میرسد.

افزودن background به اسلاید

بیایید مجدد برای یک اسلاید دیگر اینکار را تکرار کنیم.

داخل پانل اسلایدها، اسلاید Arrival Info را انتخاب میکنم.

این یکی ازاسلایدهایی بود که اوایل آموزش پاورپوینت ایجاد کردیم.

همانطور که میبینید سمت چپ اسلاید خوب بنظر میرسد، اما سمت راست آن یک ناحیه سفید بزرگ است و فضانگه دار هم ندارد.

ما میتوانیم یک تصویراینجا بگذاریم، اما باز هم فضا سفید دارد. من میخواهم یک عکسی اینجا بگذارم که همه فضاهای خالی سفید را پر کند.

من میتوانم از ابزار background یا پشت صحنه برای پرکردن فضا استفاده کنم.

حالا تنها کاری که کافی است انجام دهم این است که سربرگ را به سربرگ Design از نوار ریبون تغییر میدهم.

از اینجا از دسته customize، روی آیکون Format Background کلیک میکنم.

یک پانل طراحی به اسم FORMAT BACKGROUND در سمت راست صفحه نمایش باز میشود.

تعدادی انتخاب دارم. من میتوانم فضا را با انتخاب گزینه solid fill به معنی تصویر ثابت، با استفاده از رنگبندیهایی که موجود است، مثل همین چیزی که الان میبینیم پر کنم.

گزینه بعدی gradient fill است به معنی تصویری همراه با نقاط کمکی برای تغییر اندازه.

یا در اینجا هم گزینه pattern fill به معنی یک الگو پرکردن را میبینیم.

حالا میخواهم گزینه solid fill را انتخاب کنم و شما میتوانید یک پالت رنگ با انتخاب گزینه color هم درست در اینجا ببینید.

و اگر دقت کنید متوجه میشوید که این پالت با رنگ پیشفرض سفید الان پر شده است.

اگر خواسته باشم میتوانیم ازاین پالت رنگ را تغییر بدهم، اما برای من جالب است که اینجا را با یک تصویر یا طرح پر کنم. یعنی گزینه picture or texture fill را انتخاب میکنم.

بلافاصله فضا سفید اسلاید من با طرح پیش فرض نرم افزار قوی مایکروسافت پاورپوینت پر میشود.

این گزینه به من نشان میدهد که این ناحیه را با تصویر هم میشود پر کرد. خب مشخص است، چون این معلوم است که یک تصویر است.

میخواهم یک عکس از یک فایل اینجا قرار بدهم.

پس روی گزینه FILE کلیک میکنم و مثل قبلاً پوشه Assets را باز میکنم.

دقت کنید چون چند لحظه پیش از همین مسیر یک تصویر را برای ارائه پاورپوینت سفارشی کردم، مجدد بعد از کلیک روی گزینه FILE در همین مسیر قرار میگیرم.

من میخواهم نمایش آیکونها را در این محیط ویندوزی تغییر بدهم. پس میدانید باید، روی آیکون Views از بالا سمت راست کادر محاوره‌ای کلیک کنم و گزینه Medium icon را انتخاب کنم و با اینکار من آیکن نمایش تصاویر را تغییر دادم تا تصاویر خود را ببینم.

ما یک عکس خوب که بزرگ به نظر میرسد برای پر کردن فضا اسلاید را انتخاب میکنیم و روی دکمه insert کلیک میکنیم.

بلافاصله عکسی با رنگ بندی پر جنب و جوش و زنده خودش فضا اسلاید را پر میکند.

استفاده از تصاویر آنلاین برای بک گراند اسلایدها

بیایید یکبار دیگر اینکار را با یک اسلاید دست نخورده انجام دهیم.

اینجا من اسلایدی با عنوان Marketing and Social Media را برای رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی دارم.

بیایید دوباره اینکار را انجام بدهیم، اما اینبار برای یک تصویر online میخواهم اینکار را انجام بدهم.

من هنوز در سربرگ Design از نوار ریبون هستم و همچنان داخل پنل Format Background، اما اگر این پانل برای من باز نبود، میتوانم با کلیک کردن روی آیکون Format Background از سربرگ Design آنرا باز کنم.

یکبار دیگر، گزینه picture or texture fill را انتخاب میکنم، اما اینبار از قسمت insert a  picture from دکمه online  را انتخاب میکنم.

توجه کنید که الان فضا اسلاید من با یک طرح یا بافت پیشفرض پر شد.

حالا که روی دکمه online کلیک کردم، این کادر برای جستجو تصویر برای من باز شده، و اگر دقت کنید میبینید که پاورپوینت آمده و ابزار جستجوگر تصاویر BING را که این هم جزء داراییهای مایکروسافت محسوب میشود را فراخونی کرد.

از قسمت Bing image search هرچیزی را که بخواهم تایپ میکنم.

من داخل این کادر کلمه social را تایپ میکنم، چون این اسلاید در مورد همه چیز است و کلمه اجتماع یا همان social بنظر مناسب میرسد و روی آیکون ذره‌بین برای اجرای جستجو آنلاین در BING کلیک میکنم.

من یک  کادر زرد رنگ در مورد وجود برخی از لایسنسها و مجوزهای خاص در مورد تصاویر افراد عادی را در این پایین  میبینم.

من میخواهم روی علامت ضربدر این جعبه کلیک میکنم، چون نمیخواهم اینچنین نتایجی را داشته باشم و میبینید که این کادر برای ما محو شد و از آن خارج شدیم و حالا میتوانم با اسکرول ماوس، لیست تصاویر جستجو شده را پایین بیاورم و خیلی راحت نتایج جستجو BING در مورد کلمه social را ببینم. من اگر میخواستم تصاویر موجود دیگه که به طریقی عمومی محسوب میشوند و ممکن است با تگ social در اینترنت گسترش پیدا کرده باشند و الان هم میخواستیم جستجوگر BING آنها را برای ما پیدا کند و از آنها استفاده کنیم را داشته باشم، میتوانستیم روی آن کادر محاوره‌ای زرد رنگ چند لحظه پیش کلیک کنیم.

به هر حال من قصد دارم یکی از این تصاویر را که میبینم انتخاب کنم و روی دکمه Insert کلیک میکنم.

قرار است کل فضا اسلاید را این تصویر پر کند و میبینید همانطور هم شد.

حالا این عنوان Marketing and  Social Media بمعنی بازاریابی و رسانه اجتماعی نسبت به عکس کوچکتر است و خواندن آن هم سختتر شده است و درحقیقت، حتی مطمئن نیستم که این عنوان را هنوز با وجود این تصویر نیاز داشته باشم.

بنابراین میخواهم آنرا حذف کنم، درست مثل همان کاری که با اسلاید Title یا عنوان انجام دادیم هم برای حذف این گزینه اعمال میکنیم.

همچنین میخواهم این فضانگه دار را خیلی کم به سمت پایین حرکت بدهم که با توجه به موقعیت این تصویر پس زمینه برای من کمی بهتر قابل خواندن باشد.

تغییر طرح اسلاید (Layout)

خب؛ فقط یک چیز دیگر میخواهم انجام بدهم.

طرح پیشفرض این اسلاید به شکلی است که یک خط در اطراف اسلاید، درست بالا عنوان وجود دارد. هر چند ما از شر متن فضانگه دار عنوان خلاص شدیم، اما از شر این خط هنوز خلاص نشدیم. بنابراین اجازه بدهید که حالا طرح layout اسلاید را تغییر بدهم.

اولین چیزی که میخواهم انجام بدهم بستن پنل Format Background است، من با کلیک کردن روی علامت ضربدر در سمت راست این پنل آن را میبندم.

سپس سربرگ را به سربرگ Home در نوار ریبون تغییر میدهم و گزینه Layout را انتخاب میکنم و از منو باز شده، طرح یا گزینه blank را انتخاب میکنم.

این طرح Layout جدید یعنی blank که بدون هیچ فضا نگهداری در پاورپوینت سفارشی شده، خط افقی را حذف کرد و میبینید که این تصویر آنلاین و بعد هم انتخاب Layout جدید یعنی blank اسلاید را جلای واقعی داده.

حالا، ما رنگهای زیادی داریم. گرافیکهای ثابت را هم اینجا در این یک اسلاید داریم و ما همچنین الان لوگو زیبایی هم در ارائه پاورپوینت خود درست در این اسلاید داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0