Skip to main content

حذف پس زمینه تصاویر از طریق پاورپوینت

Removing the background from pictures

ابزار remove background مایکروسافت پاورپوینت این قابلیت را به کاربرانش میدهد که بتوانند پس زمینه تصاویر افزوده شده به اسلایدها را حذف نمایند. در این درس نحوه کار با این ابزار کارآمد بصورت عملی آموزش داده شده است.

لینک کمکی (official link) – حذف بک گراند عکس با Remove Background

کار با تصاویر در ارائه های پاورپوینت

حالا که شما میدانید که چطور میشود لایه بندی اشیاء را در اسلایدهای ارائه پاورپوینت خود تغییر دهید و آنها را سفارشی کنید، شما میتوانید شروع به انجام دادن برخی ازچیزهای واقعاً جالب دیگر هم بکنید تا بتوانید یک اسلاید شسته‌رفته و تمیز را داشته باشید. احتمالاً شما با وضعیتی شبیه به این اسلاید که بخواهید عکسها و تصاویر خود را بصورت یکجا در یک اسلاید قرار دهید برخورد کرده باشید.

من برمیگردم به اسلاید تصاویر مدیران اداره‌ام؛ که اگر یادتان باشد ما در آموزشهای قبلی آنرا سفارشی کردیم و به همین صورت هم، در فایلهای تمرینی شما قابل مشاهده است.

اگر دقت کنید این عکس کمی نسبت به بقیه متفاوتتر به نظر میرسد.

بقیه عکسها یک پسزمینه تمیز و سفید دارند که این پسزمینه خیلی هم برای اسلاید ما خوب بنظر میرسد، درحالی که این یک کمی زمینه خاکستری دارد و وقتی کنار بقیه قرار میگیرد خیلی به چشم می‌آید، بنابراین پسزمینه این تصویر آنطور که باید و شاید حرفه‌ای و آراسته به نظر نمیرسد. با این حال نرم افزار قوی مایکروسافت پاورپوینت ابزاری در خود دارد که آن ابزار در زمینه پاک کردن حتی این پسزمینه هم میتواند به ما کمک کند.

تنظیم پس زمینه تصاویر در اسلایدها

قرار است یک پسزمینه شفاف برای این عکس تنظیم کنیم که این تصویر من هم بشود شبیه بقیه تصاویر ما. بنابراین حتی اگر پسزمینه این اسلاید هم سفید نباشد، اینجا در پاورپوینت ابزاری داریم که با آن میتوانیم پسزمینه این تصویر را هم رنگ پسزمینه اسلاید کنیم.

من میخواهم روی تصویر کلیک کنم تا به حالت انتخاب شده در بیاید و سپس می‌آیم و در نوار ریبون روی سربرگ format کلیک میکنم.

در سمت چپ نوار ابزار روی آیکون ابزار remove background کلیک میکنم تا وارد محیط سفارشی این ابزار شوم.

همانطور که میبینید الان در تبی هستیم که اسم آن دقیقاً background REMOVAL است.

بلافاصله بخشهایی از تصویر شما باقی میماند و بخشهایی از آن به خودش رنگ بنفش میگیرد. نواحی بنفش رنگ آن مواردی است که نرم افزار پاورپوینت فکر میکند که شما میخواهید شفاف شود، در واقع اینها قسمتهایی هستند که قرار است اگر شما اوکی بدهید از تصویرتان، حذف شوند.

اولین چیزی که شما باید انجام دهید این است که به نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت بگویید که میخواهید چه نواحی‌ای برای شما باقی بماند وشما برای اینکار باید با اطمینان در راستا طول و عرض تصویر، این نقاط ِ خاکستری رنگ را حرکت دهید تا آن قسمتی از تصویر که اصرار به باقی ماندن آنرا دارید داخل این مستطیل قرار بگیرد، البته دقت کنید که تا میتوانید این مستطیل را کوچک کنید تا نرم افزار بهتر منظور شما را بفهمد.

این اضافه کردن نواحی مورد نیازی که اصرار به باقی ماندن آنها داریم، بعضی چیزهای تصویر را نگه میدارد، ولی کافی نیست؛ چون میبینیم که بیشتر قسمتهای تصویر که میخواهیم باقی بمانند، الان رنگ بنفش به خودشان گرفتند. ما میتوانیم به نرم افزار پاورپوینت بگوییم که چه چیزهایی را نگه دارد وچه چیزهایی را حذف کند.

در سمت چپ صفحه نمایش من آیکون mark areas to keep را، انتخاب میکنم.

انتخاب کردن این ابزار به معنی مارک کردن نواحی‌ای برای نگه داشتن است.

حالا من میتوانم یک خط مستقیم به سمت پایین بکشم و به نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت بگویم که چه قسمتهایی از عکس را نیاز دارم که باقی بماند. دقیقاً می‌آیم و روی نواحی‌ای که میخواهیم باقی بمانند و الان به رنگ بنفش باقی ماندند، خط میکشیم.

بعد از اینکه روی قسمتهای بنفش رنگی که میخواهیم باقی بمانند خط کشیدیم، بیشتر نواحی‌ای که قرار بود نمایش داده نشوند و رنگ بنفش داشتند شروع به ظاهرشدن میکنند و اگر دقت کنید دیگر به رنگ بنفش نیستند و من میتوانم به ترسیم، درست در قسمتهایی که هنوز بنفش هستند و میخواهم نمایان شوند، ادامه بدهم تا وقتی برسد که هرچیزی را که میخواهم در این عکس نشان داده شود. این ممکن است بیش ازچند کلیک نخواسته باشد، اما بهتر است با دقت این کار را ادامه دهید، چون اینکار ممکن است وقت ببرد ولی ارزش این را دارد که بتوانید تأثیرات و نتایج خوبی را به اسلاید اضافه کنید و این واقعاً اسلاید شما را وارد سطح بهتری از نمایش میکند. به نظرمیرسد تصویری که من بعد از کلیک نمایان کردم همان چیزی است که به آن نیاز دارم و الان آنرا میبینید.

بنابراین من میخواهم روی آیکون keep changes به معنی نگهداری تغییرات درقسمت بالا کلیک کنم و حالا تصویر من خیلی بهتر، آراسته‌تر و حرفه‌ای‌تر بنظر میرسد،

حذف پس زمینه تصاویر در اسلایدها با ابزار remove background

اجازه دهید یکبار دیگر اینکار را تکرار کنم.

من میخواهم یک اسلاید جدید ایجاد کنم.

میدانید که دو راه برای اضافه کردن یک اسلاید جدید پیشرو ما است؛ یا میتوانم آخر پنل اسلایدها راست کلیک کنم و گزینه new slide را انتخاب کنم و یا اینکه وقتی آخر پانل اسلایدها یک کلیک چپ کردم، از سربرگ Home روی آیکونnew slide کلیک کنم و گزینه title only را انتخاب کنم.

خب؛ من با روش دوم اینکار را انجام میدهم.

این یک اسلاید با فضانگهدار عنوان به من میدهد.

عنوان اسلاید را all done,time for smoothies، تایپ میکنم و میخواهم یک تصویر هم به آن اضافه کنم.

روی سربرگ insert کلیک میکنم و سپس گزینه pictures را انتخاب میکنم.

کادر محاوره‌ای insert pictures برای من باز میشود. حالا پوشه assets را از داخل فایلهای تمرینی جستجو میکنم و از داخل آن یک عکس خوب از مخلوط چند اسموتی را انتخاب میکنم.

خوب میدانید که اسموتی یک نوشیدنی مقوی است. میخواهم تصویر را در این اسلاید درج کنم، پس روی آن کلیک میکنم و روی دکمه Insert کلیک میکنم و حالا شاید آنچه که واقعاً میخواهم از این تصویر روی اسلاید باقی بماند، اسموتی زرد مایل به نارنجی، درست همین جلویی، باشد.

من فکر میکنم این، رنگ خوبی به اسلاید من اضافه میکند و میتواند اگر به تنهایی از آن استفاده شود، بنظر کاربران ارائه پاورپوینت من جالب بنظر برسد.

من نمیخواهم این دو لیوان بالایی را داشته باشم.

پس اجازه دهید تا آنها را حذف کنیم.

پس در حالی که تصویر را انتخاب کردم می‌آیم و روی آیکون remove background کلیک میکنم.

دوباره، نرم افزار مایکروسافت پاورپوینت میخواهد تصمیم بگیرد که چه چیزی را من میخواهم نگه دارم و چه چیزی را میخواهم حذف کنم، به همین خاطر میبینید که بعضی از قسمتها اتوماتیک به رنگ بنفش درآمدند و بعضی قسمتها هنوز روشن ماندند.

بنابراین من میخواهم ازاین نقاط بالت خاکستری استفاده کنم و با استفاده از جابجا کردن آنها مطمئن شوم که کل این اسموتی را که میخواهم برای من باقی بماند داخل این مستطیل قرار گرفته و اینطوری بیایم و لیوان اسموتی جلویی را مشخص کنم. اینکار بزرگی را برای من انجام میدهد و ضمناً می‌آید و اینبار اسموتیهای اضافی که من نمیخواهم را بیرون از مستطیل تشخیص میدهد.

بنابراین ایندفعه بجای انتخاب گزینه marking areas to keep باید گزینه mark areas to remove را انتخاب کنم.

تا آن قسمتهای اضافی را که مربوط به این اسموتیِ مدِ نظر من نیست را بنفش کند و این به معنی این است که آن قسمتهای بنفش بعد از اوکی دادن نهایی من حذف خواهند شد.

همانطور که میبینید اینجا یک انعکاس نور از لیوان اسموتیهایی که نمیخواهم، در این تصویر باقی بمانند وجود دارد. بنابراین من میخواهم روی آن یک خط بکشم و به نرم‌افزار پاورپوینت بگویم که این یک ذره را هم نمیخواهم.

حالا من میتوانم با کلیک کردن گزینه keep changes تغییرات را نگه دارم و حالا ما یک نمایش خیلی عالی از این اسموتی خیلی شفاف را داریم.

جمع بندی

من میتوانم تصویر را تغییر اندازه دهم و آنرا کمی بزرگ کنم، موقعیت آنرا روی صفحه تغییر دهم و حالا خوب به نظر میرسد. آموزش چگونگی حذف پسزمینه از تصویر در ارائه پاورپوینت شما گام بزرگی است که سطح ارائه شما را خیلی راحت بالا ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0