طریقه استفاده از Formula bar در نرم افزار اکسل

درس پنجم از سرفصل آموزشی اولآموزش جامع اکسل از 85 فیلم دوره

در این آموزش دانش پژوهان با نوار فرمول (Formula Bar) در ورک شیت های اکسل آشنا می شوند و فرا می گیرند چگونه می توانند با فعال کردن مقادیر قابل رؤیت در سلول ها، به ذات و فرمول و مقادیر واقعی حاکم بر سلول انتخابی دسترسی پیدا کنند و با این تفاسیر در پیش روی کار خود از این ابزار به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

در اینترفیس صفحه اکسل، یک ناحیه ای درست زیر ribbon هست، که نوار فرمول نامیده می شود. نوار فرمول در تصویر زیر قابل رؤیت هست و به شرطی داخل اون اطلاعاتی دیده می شود، که سلول فعالی که انتخاب کرده ایم، شامل اطلاعات باشد.

نوار فرمول در اکسل

به طور مثال اگر من بیام روی سلول B3 کلیک کنم، می بینیم که توی نوار فرمول ژانویه دیده میشه،

مقادیر ظاهر شده در نوار فرمول اکسل

اگه من بیام کلید جهت نمای پایین رو فشار بدم و به یک سلول پایین تر برم، مثلاً به سلول B5 برم، می بینیم که مقدار 100 داخل نوار فرمول قرار می گیره.

جابجایی بین سلول های اکسل با کلیدهای جهتی

الان با توجه به تصویر فوق، اگرمن فقط یک نگاهی از همین موقعیت به سلول پایین تری بکنم و هنوز به سلول پایینی نرفته باشم، میگم سلول زیری مقدار و دیتای 20 رو داخلش داره؛ اما همینطور که دارید در تصویر زیر می بینید، اگر بیام پایین تر و سلول B6 رو انتخاب کنم، می بینیم که در نوار فرمول به جای 20 یک فرمول داریم. در واقع به همین دلیل هست که به این نوار، نوار فرمول گفته می شود. با وجود اینکه شما با اکسل کار می کنید، ممکن هست هنوز با این نوار کار نکرده باشید، نظر من این هست که نوار فرمول رو یک بررسی بکنید.

دیدن فرمول حاکم بر سلول اکسل با نوار فرمول

شما برای انجام این بررسی می توانید در محدوده اطراف سلول فعال، با فشار دادن دکمه های جهت نمای کیبوردتون، یا با اشاره گر ماوس تون هر جایی می خواهید کلیک کنید و شما با نگاه به نوار فرمول به راحتی متوجه می شوید که محتوای سلول تون مقدار، متن و یا یک فرمول هست. و این تقریباً ماهیت دوم کار با اکسل هست که ما در حین کار اغلب با نگاه کردن به نوار فرمول؛ محتویات سلول مون رو می توانیم ببینیم.

دیدن محتوای سلول اکسل با نگاه به نوار فرمول

اینکار رو من با یک مثال براتون بیشتر توضیح میدم و این چک کردن دقیقاً مثل وقتی هست که شما دارید رانندگی می کنید و به آینه نگاه می کنید تا به عقب خودتون دید داشته باشید. نوار فرمول هم خیلی مفید هست، برای اینکه به شما اجازه می دهد بدونید توی یک سلول از ورک شیت اکسل چه خبر هست.

شما می توانید فایل های مختلف رو باز کنید و به worksheet های مختلفی که قبل از این هرگز اونها رو ندیده بودید برید و اینبار با این هدف فایل ها رو بررسی کنید؛ که روی یک سلول و هر سلول دیگری کلیک کنید تا چیزی که توی نوار فرمول اونها هست رو ببینید و ماهیت اصلی هر سلول رو بفهمید. در حال حاضر تعدادی کلید میانبر و ابزارهای دیگه برای پیدا کردن فرمول ها وجود داره، اما همیشه چشم تون به نوار فرمول موجود در بالای اینترفیس نرم افزار اکسل باشد. نوار فرمول یک حس خوبی به شما می دهد و این رو می فهمیم که worksheet می تواند چه حجم اطلاعاتی زیادی رو به راحتی در خودش نگه دارد.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

اشتراک در خبرنامه

Please enable the javascript to submit this form

مجوز نشر بر حامل ديجيتال از مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال
logo-samandehi
مجوز نشر بر خط ديجيتال از مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال
previous arrow
next arrow
Slider

 طهاکو در یوتیوب

طهاکو در لینکدینایمیل به طهاکو

Cron Job Starts