Skip to main content

آموزش جامع فتوشاپ، مبانی Photoshop The Basics

Photoshop Design

در فصل ابتدایی آموزش جامع فتوشاپ مبانی طهاکو، در آغازین گفتار مدرسین، دانش پژوهان با خوش آمدگویی مدرسین مواجه می شوند و در ادامه بعد از دریافت مقدماتی از مباحثی که قرار است در طول دوره به کاربران این نرم افزار آموزش داده شود، پیشنیازهای یادگیری این نرم افزار هم گوشزد می گردد. در نهایت دانش پژوهان با فایل های پروژه ای که بهمراه این دوره آموزشی ارائه می گردد آشنایی پیدا می کنند و آماده می شوند تا با أخذ یک پیش درآمد از موضوعات پیشرو، به دوره حاضر ورود پیدا کنند.

این سرفصل آموزشی شامل 3 ویدیو می باشد (// دقیقه)

آیا شما دانش پژوه طهاکو، کار با فتوشاپ رو تازه آغاز کردید و هنوز با نحوه فراخوانی و باز کردن اسناد گرافیکی دیجیتال در فتوشاپ آشنایی پیدا نکردید؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت می باشد، در این سرفصل آموزش از دوره مبانی فتوشاپ با مدرسین ما همراه شوید تا با نحوه باز کردن اسناد گرافیکی بوسیله فتوشاپ آشنا شوید و در ادامه کار با نرم افزار Adobe Bridge را در جهت مدیریت حرفه اسنادتون فرا بگیرید. شما در این سرفصل آموزشی حتی با نرم افزار Adobe Lightroom در جهت باز کردن و مدیریت اسناد گرافیکی تون آشنا خواهید شد و در نهایت فرا می گیرید که تکنولوژی عرضه شده با پلاگین Adobe Camera Raw چگونه در بهبود کیفیت تصاویرتون می تونه مؤثر واقع بشه. دانش پژوهان با مشاهده آموزه های این سرفصل آموزشی دیگر، در باز کردن و فراخوانی اسناد گرافیکی با مشکلی مواجه نخواهند شد و با این پیشزمینه می توان شروع موفقی در دوره آموزش فتوشاپ را تجربه نمود.

این سرفصل آموزشی شامل 4 ویدیو می باشد (33 دقیقه و 55 ثانیه)

مدرسین در سرفصل آموزشی حاضر در نظر دارند تا دربدو شروع کار با دوره مبانی فتوشاپ، دانش پژوهان را با محیط کاربری (user interface) نرم افزار ادیتور تصویر Photoshop آشنا کنند و بعد از ارئه آموزش های لازم در جهت باز نمود اسناد گرافیکی، نحوه کار همزمان روی چندین عکس را هم شرح دهند. در ادامه دانش پژوهان با مفاهیم ناوبری از جمله روش های مختلف جابجا شدن و زوم کردن آشنا می شوند و در نهایت خواهند توانست رابط کاربری فتوشاپ را با مدهای متفاوت بنمایش درآورده و شخصی سازی نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 4 ویدیو می باشد (30 دقیقه و 17 ثانیه)

هر کسی می‌تواند بسته به نیازمندی‌های خود در حین کار با نرم‌افزار فتوشاپ؛ رابط کاربری آنرا سفارشی نماید. اولین تغییر می‌تواند جابجایی و انتخاب پانل‌های پرکاربرد کاربر بحساب آید و این موضوعی است که در اولین درس این سرفصل آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در ادامه از تغییرات حاصل شده، امکان ایجاد یک فضای کار و ذخیره آن در جهت استفاده مجدد میسر است که این موضوع نیز بطور کامل آموزش داده شده است. همچنین امکان شخصی سازی نوارابزار و اصلاح میانبرهای صفحه کلید در جهت افزایش سرعت طراحی، از دیگر موضوعاتی خواهد بود که در این بخش بیان شده‌اند.

این سرفصل آموزشی شامل 4 ویدیو می باشد (32 دقیقه و 32 ثانیه)

هر زمان وارد مباحث دوره‌ای مرتبط با نرم‌افزاری تخصصی در جهت یادگیری میشویم، باید در بدو ورود انواع فرمت فایلی که آن نرم افزار پشتیبانی میکند را بشناسیم؛ و در همین راستا در این سرفصل آموزشی مبانی فتوشاپ، ما ابتدا در درس نخست به بررسی انواع فایلهای گرافیکی مرتبط با نرم افزار فتوشاپ پرداخته‌ایم. در ادامه مباحث مرتبط با مدهای رنگی و عمق بیت را بررسی کرده و دانش‌پژوهان را با فضا رنگی (color space) آشنا کرده‌ایم. نحوه صحیح انتخاب سایز سند مورد نیاز و همچنین نحوه تغییر ابعاد سند را آموزش داده‌ایم و در پایان نحوه ذخیره سازی فایل گرافیکی و کار با عملگرهای آندو، Multiple Undo و پانل History را توضیح داده‌ایم.

این سرفصل آموزشی شامل 7 ویدیو می باشد (1 ساعت و 09 دقیقه و 41 ثانیه)

توضیحات نرم افزار فتوشاپ:

Adobe Photoshop CC یک نرم افزار گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. فتوشاپ برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش به‌کار می‌رود. هم‌چنین نگارش‌های گوناگون این نرم‌افزار تا نگارش دهم، در سیستم‌عامل لینوکس نیز با کمک ابزارهای میانه (مانند کراس‌اوور) قابل استفاده‌است. آخرین نسخهٔ رسمی این نرم‌افزار نسخهٔ نوزدهم آن است که با اسم ادوبی فتوشاپ سی‌ سی شناخته می‌شود. (سی‌اس مخفف عبارت Creative Suite است و به معنای برنامهٔ خلاق است.) اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس‌ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می‌گذارد، از Adobe Photoshop به طور فزاینده‌ای برای تولید و ویرایش عکس‌ها در فرمت‌های دیجیتال (به خصوص برای استفاده در وب) استفاده می‌شود. از دید گرافیکی نرم‌افزار فتوشاپ توانایی کار با چندین نمونه رنگی را دارد، که عبارت‌اند از نمونه‌های رنگی RGB، LIB، CMYK، سیاه و سفید و غیره.

نرم افزار فتوشاپ بی درنگ یکی از جایگزین نشدنی های دنیای نرم افزار است و می توان این ادعا را کرد که هیچ نرم افزاری نمی تواند جایگزین آن برای شما باشد. این نرم افزار معتبر و قدیمی که قدرتمندترین نرم افزار برای ویرایش و پردازش تصویر می باشد، می تواند هرآنچه یک کاربر نیاز دارد را برای وی برآورده کند.

البته همگان می دانیم که نرم افزارهای شرکت adobe از نظر کاربردی بسیار فنی هستند و اگر شما آموزش لازم جهت کار با نرم افزارهای این شرکت را ندیده باشید، مسلما در کار با این نرم افزارها دچار مشکل خواهید شد. نرم افزار فتوشاپ نیز از این قضیه مستثنی نیست.
ورژن جدید دانلود فتوشاپ دارای تغییرات و امکانات اضافه شده زیادی است. در نسخه جدید قابلیت عجیب ویرایش ویدیوها اضافه شده است و حالا دانلود فتوشاپ فقط یک نرم افزار ویرایش عکس نخواهد بود. تغییرات بسیار زیبا در فیلتر و افزوده شدن قابلیت های فراوان در زمینه نورپردازی روی تصاویر دوبعدی و سه بعدی که مسلما با روی کار آمدن دنیای سه بعدی احساس می شد. یکی دیگر از قابلیت های کاربردی مهم دانلود فتوشاپ، قابلیت ذخیره سازی در پشت صحنه یا background save است.

همانطور که می دانید ذخیره سازی پروژه های حجیم Adobe Photoshop CC کمی زمانبر بود و باعث می شد کاربر در آن زمان عملا امکان کار روی نرم افزار را از دست بدهد. ولی در نسخه جدید با قابلیت ذکر شده می تواند به انجام امور دیگر در فتوشاپ پرداخت. با انتشار آپدیت عظیم شرکت Adobe برای دانلود فتوشاپ تحت عنوان Adobe Photoshop CC 2019، ویژگی های متعدد بسیار زیادی به نرم افزار اضافه شده است. برای مشاهده ی لیست کامل این ویژگی ها به همراه توضیح کامل درباره ی هرکدام، با دانلودها همراه باشید. 


مجوز نشر آموزش جامع فتوشاپ، مبانی Photoshop The Basics:(وزارت ارشاد)

شماره مجوز ثبت شده اثر در وزارت ارشاد : بعد از أخذ شماره مجوز بهمراه تصویر در این قسمت وارد می شود.


ویژگی های نرم افزار فتوشاپ:

ویژگی های فتوشاپ Adobe Photoshop CC:

تصویرسازی کاملا جدید برای پرکردن بخش ها:

دیگر نگران پرکردن بخش های دلخواه خود در عکس ها نباشید. با استفاده از تکنولوژی Adobe Sensei شما می توانید پیکسل های موردنظر خود در تصویر را انتخاب کنید. این امر در یک رابط کاربری کاملا جدید با قابلیت چرخش، بزرگنمایی و آینه کردن تصویر همراه است. حتی شما می توانید در لایه های جداگانه به مملوء کردن تصویر خود بپردازید تا تصویر اصلی آسیب نبیند.

ابزار فریم برای ماسک راحت:

اشکال و نوشته های خود را به فریم تبدیل کنید و به عنوان یک عنصر ثابت استفاده نمایید. هم چنین می توانید این فریم ها را با تصاویر متعدد پُر کنید. به راحتی می توانید تصویر دلخواه خود را بر روی فریم بیاندازید تا عکس به صورت خودکار با فریم شما منطبق شود.

انجام چندین عمل بازگشت (Undo):

با استفاده از CMD-Z یا کنترل و Z می توانید چندین قدم به عقب بازگردید.

بهبود در استفاده آسان تر:

شما می توانید نسخه ی مرجع خود را پنهان کنید، بر روی کانواس خود کلیک کنید تا متن را ویرایش نمایید و عملیاتی نظیر برش، انتقال و اضافه کردن نوشته را بهینه تر انجام دهید.

پیش نمایش زنده در حالت blend:

دیگر حدس زدن و گمانه زنی را کنار بگذارید! نیازی نیست که حالت ترکیبی خود را حدس بزنید. تنها کافیست بر روی گزینه های متعدد در بخش Blend به راحتی اسکرول کنید تا پیش نمایش انتخاب شما نمایان شود.

 


مزیت های آموزش جامع فتوشاپ، مبانی Photoshop The Basics طهاکو:

 در این دوره آموزشی …

پس با طهاکو همراه شوید.

آموزش جامع فتوشاپ می تواند سرنخی برای علاقه مندان به کار با تصاویر تبلیغاتی قدرتمند بحساب آید. اگر بدنبال فراگیری کار با نرم افزار فتوشاپ و همچنین آشنایی با نحوه اعمال ویرایشات بر روی اسناد تصویری دیجیتال می باشید، آموزش فتوشاپ مبانی طهاکو شروع بسیار مناسبی خواهد بود.

این دوره برخلاف تصور من از بار علمی بالایی برخوردار بود. فیلم های آموزشی این مجموعه نه تنها آنچه در مورد نرم افزار فتوشاپ را می دانستم تقویت کرد، بلکه کار با چندین آپشن و ویژگی جدید که قبلاً از آنها استفاده نمی کردم را هم فرا گرفتم. من نه تنها این دوره را برای تیم طراحی شرکت تهیه نمودم بلکه بشدت آنرا به علاقه مندان این نرم افزار توصیه می کنم.

بی شک تلاش بی شائبه متخصصین طهاکو در تهیه این دوره جامع ستودنی است و پیشنهاد می شود هر دانشجوی گرافیک و حتی هر کارشناس گرایش های هنر قبل از ورود به بازار کار و یا جهت بهبود مراودات کاری خود آموزش مبانی نرم افزار فتوشاپ حاضر را مشاهده نماید و از آن استفاده و بهره کامل را بسته به دانش و اندوخته دانشگاهی خود ببرد.

کیفیت فیلم

ضبط ویدیوهای آموزش جامع فتوشاپ، مبانی با کیفیت 720p صورت گرفته است و تمام 63 آموزش ویدیوی این دوره به تایید بخش کنترل کیفیت درآمده است.

کیفیت صدا

63 تراک صدای دوره جامع فتوشاپ، مبانی تماماً در استودیو وکال دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو ضبط شده و کیفیت این تراک ها در تضمین صددرصد مدیریت بخش صدا رسیده است.

کیفیت محتوا

تمام محتوای دروس آموزش جامع فتوشاپ، مبانی به تایید مدرسین و کارگردانان طهاکو درآمده است و در صورت بروز هر گونه مغایرت در محتوا با اسناد داکیومنت این نرم افزار منجر به پاسخگویی اشخاص یاد شده نسبت به تمام هزینه ها، به کاربرانی می شود که زمان گذاشته اند و بعد از مشاهده آموزه های این دوره از رضایت محتوایی برخودار نشده اند.

مهارت های پوشش داده شده در این دوره: مقدماتی، متوسط، پیشرفته و تخصصی
مدت زمان آموزش: // ساعت و // دقیقه و // ثانیه

فایل های پروژه دوره

بدلیل عدم موافقت مدیریت طهاکو به استفاده از نسخه کرک شده، با کمال احترام به شرکت ادوبی؛ لینک های دانلود سورس اصلی نرم افزار قرار داده نمی شود و در همین راستا دپارتمان در تهیه دوره آموزشی، سورس نرم افزار را از توسعه دهنده این نرم افزار درخواست کرده که بعد از موافقت سورس تأیید شده به سمت آزمایشگاه ضبط فیلم ارسال شد. پیشنهاد ما به کاربران مهمان ارسال درخواست به شرکت ادوبی جهت دریافت لایسنس دوساله دانشجویی برای استفاده مطمئن از این نرم افزار می باشد. فایل های تمرینی بعد از ورود به وبسایت طهاکو، در همین قسمت قابل رؤیت می شود؛ در صورتی که در طهاکو اکانت فعال ندارید، از منوی بالا وبسایت طهاکو اقدام به ثبت نام کنید.

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0