Skip to main content

آموزش جامع فتوشاپ، طراحی Photoshop Design

Photoshop Design

در فصل ابتدایی آموزش جامع فتوشاپ طراحان طهاکو، دانش پژوهان در ابتدا پیش درآمدی از دوره حاضر را در قالب یک ویئوی آموزشی خلاصه مشاهده و کسب می نمایند و در ادامه فیلم های آموزشی علاوه بر آشنایی با نحوه استفاده از فایل های پروژه دوره آموزشی، همچنین با پیشنیازهای مورد نیاز برای شروع طراحی در فتوشاپ آشنا می گردند. دیدن این سرفصل آموزشی می تواند بازخورد مناسبی برای دوره تخصصی طراحی فتوشاپ طهاکو در ذهن طراحان و گرافیست ها ایجاد نماید و در نهایت متوجه خواهند شد بعد از مشاهده این دوره با چه مباحثی آشنا می شوند.

این سرفصل آموزشی شامل 3 ویدیو می باشد (9 دقیقه)

در این سرفصل آموزشی که ادامه بحث اسمارت آبجکت های دوره مبانی فتوشاپ طهاکو می باشد، دانش پژوهان با مهم تریم مباحث مرتبط با اسمارت آیجکت های مقوله طراحی در فتوشاپ آشنا می شوند و فرا می گیرند چگونه در حین کار غیرمخرب اقدام به تعریف سفارشی سازی های مده نظر خود بنمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 3 ویدیو می باشد (23 دقیقه و 36 ثانیه)

گرافیست های طراح فتوشاپ، در فرآیند کار با آبجکت های تصویر همواره نیازمند اعمال ترادیسی و تغییر شکل هایی همچون ترانسفورم عکس برای ایجاد تغییراتی در حجم و ایجاد انطباق و جابجایی هستند که در این سرفصل آموزشی مباحث مرتبط با Transformation بطور کامل صرفاً جهت کار طراحان گرافیست آموزش داده می شود.

این سرفصل آموزشی شامل 5 ویدیو می باشد (1 ساعت و 3 دقیقه و 34 ثانیه)

در فتوشاپ اعمال تیرگی، بلورهای خلاقانه، عرضه تحرک، ارائه طراحی های سنتی و برخی تصویرسازی های پیچیده همچون ارائه درخت در مقوله کار با فیلترها می گنجد و دانش پژوهان دوره طراحی فتوشاپ طهاکو در این سرفصل آموزشی با مهم ترین افکت های مرتبط با مقوله طراحی فتوشاپ آشنا می شوند؛ افکت های نظیر Iris Blur ، Tilt-Shift و Field Blur یا Spin Blur و حتی Tree از پرکاربردترین فیلترهای مورد استفاده طراحان می باشد و طراحان در پایان این سرفصل آموزشی علاوه بر یادگیری نحوه کار با این ابزارها، همچنین به توانایی های لازم برای ترکیب برخی از مهم ترین فیلترها دست پیدا می کنند.

این سرفصل آموزشی شامل 5 ویدیو می باشد (55 دقیقه و 59 ثانیه)

کار با Shape Layer ها در فتوشاپ هم برای کاربران مبتدی، هم طراحان و هم عکاسان از برجستگی بالایی برخوردار است و در این دوره آموزشی که تمرکز بر روی طراحی در فتوشاپ می باشد، طراحان در این سرفصل آموزشی در ابتدا بسته به نیاز این قشر با ابزارهای رسم شکل در فتوشاپ آشنا می شوند و سپس نحوه اعمال stroke ها، fill ها و افکت ها را بر روی اشکال موجود در لایه ها بطور تخصصی و کامل بررسی می کنند. مثل کار با هر ابزار دیگر، دانش پژوهان نحوه ویرایش اشکال در فتوشاپ را فرا می گیرند و با مقوله ترکیب اشکال جهت ایجاد طرح های خلاقانه آشنا می شوند. در ادامه این سرفصل آموزشی بعد از آشنایی با ویژگی Live Shape Properties نحوه بکارگیری اسمارت آبجکت ها و Shape ها در جهت نمونه سازی طرح آشنا می شوند و می توانند با استفاده از ماسک های برداری طرح های خلاقانه ایجاد نمایند. در پایان با تکنیک های متوع جهت اضافه کردن یک texture به یک لایه Shape آشنا می شوند.

این سرفصل آموزشی شامل 6 ویدیو می باشد (55 دقیقه و 19 ثانیه)

در مباحث طراحی با فتوشاپ، طراحان می بایست با ابزارهای ایجاد احساس و دید بهتر در تصاویر مورد نظر برای طراحی و همچنین ابزارهای مورد نیاز برای ترکیب لایه ها برای بدست آوردن طراحی های متنوع آشنایی کامل داشته باشند. در همین راستا، در سرفصل آموزشی حاضر قصد داریم در سلسله مراتب بحث های طراحان فتوشاپ، نحوه بکارگیری Fill Layer هایی که مورد نیاز طراحان می باشد از قبیل Color ، Gradient و Pattern و همچنین مدهای Blend مورد نیاز طراحان جهت ترکیب لایه ها بهمراه ترفندها و تنظیمات مورد نیاز را پوشش دهیم. در ادامه دانش پژوهان با ابزارهای یاد شده با تمرکز بر روی مباحث طراحی با فتوشاپ آشنا می شوند.

این سرفصل آموزشی شامل 2 ویدیو می باشد (19 دقیقه و 25 ثانیه)

سرفصل آموزشی حاضر شامل بررسی تخصصی پروسه کار با افکت و استایل های لایه های فتوشاپ می باشد که با تمرکز بر نیازهای طراحان گرافیست پایه ریزی شده است و در همین راستا دانش پژوهان در ابتدا با نحوه اضافه کردن افکت ها و استایل ها به لایه ها با بکارگیری پنجره layer style آشنا می شوند و فرا می گیرند چکونه با بکارگیری استایل های افکت می توانند در جهت خلق طرح های جدید لایه های خلاقانه ایجاد نمایند. بعد از خلق استایل ها و افکت های جدید، طراحان باید با نحوه ذخیره سازی جهت استفاده مجدد و سریع از افکت ها و استایل های لایه آشنا شوند که اینکار در آموزه سوم این سرفصل، با بیس طراحی آموزش داده می شود. دانش پژوهان با تأثیر استایل لایه بر روی گروه بندی های موجود در پانل Layers آشنا می شوند و زمان صحیح جهت استفاده از این مزیت مهم طراحی در فتوشاپ را آموزش می بینند. در ادامه طراحان بعد از آشنایی با دلایل اسکیل بندی استایل های لایه با این ویژگی منحصر بفرد آشنا می شوند و درنهایت با فرآیند تعریف سایه های طبیعی در پشت آبجکت ها جهت خلق طرح های جذاب و طبیعی آشنا می شوند تا بعنوان یک طراح بتوانند براحتی از افکت ها و استایل های لایه در حین طراحی استفاده نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 6 ویدیو می باشد (1 ساعت و 5 دقیقه و 06 ثانیه)

بعنوان یک طراح همواره می بایست طرح های اسلیمی متنی مورد نظر خود را به پروژه های فتوشاپ اعمال و در جهت اعمال بهره برداری مده نظر، از بهترین تکنیک ها برای بهتر نشان دادن اثر خلق شده در حین کار با فتوشاپ استفاده نمایید. در همین راستا در سرفصل آموزشی حاضر، طراحان فتوشاپ در ابتدا با پروسه تایپ متن بطور جامع آشنایی پیدا می کنند و بعد از آشنایی با مباحث کلیدی نوشتن در فتوشاپ، با آپشن های تنظیم ظاهر متون گرافیکی آشنا می شوند؛ سپس پانل glyphs معرفی می شود تا طراحان نحوه اعمال کارکترهای جایگزین و علائم نوشتاری که دو جزء جدانشدنی در طراحی با فتوشاپ بحساب می آیند را فرا بگیرند. کار با Adobe Typekit جهت سفارشی سازی فونت های دلخواه آموزش داده می شود و در ادامه فرآیند اعمال پاراگراف در متون بعنوان یک محدوده متنی بررسی می شود. ترفند تطابق فونت از روی تصاویر برای رسیدن به فونت های لاتین مورد نیاز طراحی آموزش داده می شود و تکنیک تعریف متن در یک مسیر دلخواه برای خلق ایده های جدید آموزش داده می شود و درنهایت طراحان خواهند توانست متون را به یک لایه Shape کانورت نمایند تا بتوانند بسته به ایده های ذهنی موجود بهترین پروسه طراحی را در پروژه هایشان انتخاب نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 8 ویدیو می باشد (1 ساعت و 09 دقیقه و 42 ثانیه)

یکی از ملزوماتی که طراحان نرم افزار فتوشاپ باید نحوه کار با آن را فرابگیرند، فرآیند نقش زدن در طراحی های صورت گرفته می باشد. در بدو شروع  این سرفصل آموزشی دانش پژوهان با براش هایی که طراحان در واقعیت با آنها کار می کنند آشنا می شوند ولیکن اینبار همان براش ها بعنوان ابزارهایی کاربردی در نرم افزار فتوشاپ مورد بررسی قرار می گیرند و در همین راستا با تفاوت عملکرد این براش ها با قلم نوری حساس به فشار و ماوس بصورت عملی امتحان می شود. در ادامه نحوه تنظیم براش های سفارشی سازی شده با بکارگیری Shape ها مورد بررسی قرار می گیرد تا در حین طراحی های خاص از این نوع براش ها جهت خلق طرح های خاص استفاده کنیم. در ادامه جهت ایجاد قابلیت خیسی در طراحی ها با امکان ترکیب رنگ ها در فتوشاپ، براش mixer brush مورد بررسی قرار می گیرد. دانش پژوهان در ادامه کار با پریست ها نحوه ذخیره و مدیریت brush preset ها و tool preset ها را فرا می گیرند تا بتوانند از براش های خاص ایجاد شده در طراحی های بعدی خود براحتی و بسرعت استفاده نمایند. در پایان طراحان با پروسه ایجاد یک Shape در راستای یک مسیر دلخواه و بخصوص یک Path دایره ای آشنا می شوند و خواهند توانست نقوش و طراحی های خاص خود را در راستای یک مسیر خاص ایجاد نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 5 ویدیو می باشد (// ساعت و // دقیقه و // ثانیه)

امروزه استفاده درست از ابزارهای آنلاین برخلاف تصور بسیاری از طراحان، می تواند به سرعت عمل و انعطاف پذیری در ظهور اثرهای خلاقانه کمک بسزایی به گرافیست ها بنماید. یکی از این ابزارها که در مقوله تعامل با ابزارهای آنلاین در اختیار طراحان فتوشاپ کار قرار گرفته است پانل Libraries می باشد و دانش پژوهان در ابتدای امر نحوه سفارشی سازی و تنظیم این پانل جهت ذخیره المان های طراحی را فرا می گیرند. در همین راستا در حین ایجاد Libraries های دلخواه، دانش پژوهان نحوه افزودن محتویات یک سند گرافیکی یا دیجتال به این Libraries ها را با تکنیک های مورد نیاز برای کار هوشنمدانه با فتوشاپ فرا می گیرند. دوره های فتوشاپ طهاکو بر مبنای کار با اسمارت آبجکت ها طرح ریزی شده است و به همین دلیل طراحان در زمینه کار با فضاهای ابری شرکت ادوبی، کار با Creative Cloud جهت استفاده از اسمارت آبجکت های موجود در Libraries های لینک شده به آن را فرا می گیرند. باشتراک گذاری Libraries های با آپشن های collaborate و share link مواردی هست که در ادامه جهت ایجاد تعامل و یا لینک عمومی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و در پایان این سرفصل آموزشی طراحان با Adobe Stock آشنایی پیدا می کنند و فرا می گیرند چگونه می توانند از پیشنهادهای این پلتفروم شرکت ادوبی بعنوان اجزای محتوایی آماده برای کار با Libraries ها استفاده نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 5 ویدیو می باشد (35 دقیقه و 50 ثانیه)

مباحث سرفصل آموزشی حاضر به مقوله Artboard ها در نرم افزار فتوشاپ و با تمرکز بر نیاز طراحان طرح ریزی شده است و در همین راستا در بدو شروع دانش پژوهان با فرآیند تعریف و تنظیم Artboard ها آشنایی کاملی بدست می آورند تا با داشتن یک پیش زمینه از اینکه Artboard ها در چه زمانی در حین طراحی باید مورد استفاده قرار بگیرند، کار خود را آغاز نمایند. دانش پژوهان بعد از ایجاد و تنظیم ظاهر Artboard ها، اقدام به افزودن محتوا به آنها می نمایند و پروسه سفارشی سازی assets ها را فرا می گیرند. طراحان در ادامه با تکنیک ها و کلیدهای میانبر اساسی در کار با Artboard ها را فرا می گیرند و متوجه می شوند چگونه می توانند در حین کار با این ابزار، به خلق طرح خود سرعت ببخشند و با انعطاف پذیری بیشتری بکار خود ادامه دهند. در پایان کاربران با نحوه اکسپورت گرفتن و ذخیره سازی محتویات یک یا چندین Artboard آشنا می شوند و فرا می گیرند چگونه می توان فایل هایی مجزا از Artboard ها ایجاد نمایند تا در پروژه های بعدتر راحت تر و سریع تر اقدامات لازم را مبذول نمایند.

این سرفصل آموزشی شامل 4 ویدیو می باشد (40 دقیقه و 14 ثانیه)

طراحان فتوشاپ همواره می باید خروجی طراحی های خود را در نهایت انعطاف پذیری، و بسته به نیاز مشتریان و شرایط کاری، ارائه نمایند و در همین راستا دانش پژوهان در سرفصل آموزشی حاضر با فرآیندهای مختلف ذخیره سازی و اکسپورت گرفتن از تصاویر خلق شده با ابزارهای متنوع فتوشاپ آشنا می شوند و خواهند توانست فرمت های دلخواهی برای ادامه همکاری خود با انواع مشتریان ارائه نمایند. طراحان فتوشاپ، در ابتدا با اسکریپت Image Processor جهت پردازش تصاویر آشنا شده و فرا می گیرند چگونه می توانند نتیجه حاصل از پردازش را مورد بهره برداری قرار دهند. در ادامه دانش پژوهان با فرآیند Export گرفتن سریع از طراحی ها آشنا می شوند تا در حین کار بتوانند با اعمال تنظیمات مورد نظر ایده های خلاقانه خود را به منزله ظهور درآورند. در پایان فرهیختگان جهت ارائه یک خروجی امن از طراحی به مشتریان با نحوه خروجی گرفتن از تصاویر با فرمت PDF با ابزارهای ارائه شده در فتوشاپ آشنایی پیدا می کنند.

این سرفصل آموزشی شامل 3 ویدیو می باشد (// ساعت و // دقیقه و // ثانیه)

توضیحات نرم افزار فتوشاپ:

Adobe Photoshop CC یک نرم افزار گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی گسترش یافته و برای ایجاد، ترکیب، ویرایش، بازسازی و یا دگرگونی عکس‌ها و نگاره‌ها بکار می‌رود. فتوشاپ برای سیستم‌عامل ویندوز و مکینتاش به‌کار می‌رود. هم‌چنین نگارش‌های گوناگون این نرم‌افزار تا نگارش دهم، در سیستم‌عامل لینوکس نیز با کمک ابزارهای میانه (مانند کراس‌اوور) قابل استفاده‌است. آخرین نسخهٔ رسمی این نرم‌افزار نسخهٔ نوزدهم آن است که با اسم ادوبی فتوشاپ سی‌ سی شناخته می‌شود. (سی‌اس مخفف عبارت Creative Suite است و به معنای برنامهٔ خلاق است.) اگرچه در ابتدا فتوشاپ برای ویرایش عکس‌ها جهت چاپ روی کاغذ طراحی شده بود، اما به خاطر تنوع ابزارهایی که در اختیار کاربر می‌گذارد، از Adobe Photoshop به طور فزاینده‌ای برای تولید و ویرایش عکس‌ها در فرمت‌های دیجیتال (به خصوص برای استفاده در وب) استفاده می‌شود. از دید گرافیکی نرم‌افزار فتوشاپ توانایی کار با چندین نمونه رنگی را دارد، که عبارت‌اند از نمونه‌های رنگی RGB، LIB، CMYK، سیاه و سفید و غیره.

نرم افزار فتوشاپ بی درنگ یکی از جایگزین نشدنی های دنیای نرم افزار است و می توان این ادعا را کرد که هیچ نرم افزاری نمی تواند جایگزین آن برای شما باشد. این نرم افزار معتبر و قدیمی که قدرتمندترین نرم افزار برای ویرایش و پردازش تصویر می باشد، می تواند هرآنچه یک کاربر نیاز دارد را برای وی برآورده کند.

البته همگان می دانیم که نرم افزارهای شرکت adobe از نظر کاربردی بسیار فنی هستند و اگر شما آموزش لازم جهت کار با نرم افزارهای این شرکت را ندیده باشید، مسلما در کار با این نرم افزارها دچار مشکل خواهید شد. نرم افزار فتوشاپ نیز از این قضیه مستثنی نیست.
ورژن جدید دانلود فتوشاپ دارای تغییرات و امکانات اضافه شده زیادی است. در نسخه جدید قابلیت عجیب ویرایش ویدیوها اضافه شده است و حالا دانلود فتوشاپ فقط یک نرم افزار ویرایش عکس نخواهد بود. تغییرات بسیار زیبا در فیلتر و افزوده شدن قابلیت های فراوان در زمینه نورپردازی روی تصاویر دوبعدی و سه بعدی که مسلما با روی کار آمدن دنیای سه بعدی احساس می شد. یکی دیگر از قابلیت های کاربردی مهم دانلود فتوشاپ، قابلیت ذخیره سازی در پشت صحنه یا background save است.

همانطور که می دانید ذخیره سازی پروژه های حجیم Adobe Photoshop CC کمی زمانبر بود و باعث می شد کاربر در آن زمان عملا امکان کار روی نرم افزار را از دست بدهد. ولی در نسخه جدید با قابلیت ذکر شده می تواند به انجام امور دیگر در فتوشاپ پرداخت. با انتشار آپدیت عظیم شرکت Adobe برای دانلود فتوشاپ تحت عنوان Adobe Photoshop CC 2019، ویژگی های متعدد بسیار زیادی به نرم افزار اضافه شده است. برای مشاهده ی لیست کامل این ویژگی ها به همراه توضیح کامل درباره ی هرکدام، با دانلودها همراه باشید. 


مجوز نشر آموزش جامع فتوشاپ، طراحی Photoshop Design:(وزارت ارشاد)

شماره مجوز ثبت شده اثر در وزارت ارشاد : بعد از أخذ شماره مجوز بهمراه تصویر در این قسمت وارد می شود.


ویژگی های نرم افزار فتوشاپ:

ویژگی های فتوشاپ Adobe Photoshop CC:

تصویرسازی کاملا جدید برای پرکردن بخش ها:

دیگر نگران پرکردن بخش های دلخواه خود در عکس ها نباشید. با استفاده از تکنولوژی Adobe Sensei شما می توانید پیکسل های موردنظر خود در تصویر را انتخاب کنید. این امر در یک رابط کاربری کاملا جدید با قابلیت چرخش، بزرگنمایی و آینه کردن تصویر همراه است. حتی شما می توانید در لایه های جداگانه به مملوء کردن تصویر خود بپردازید تا تصویر اصلی آسیب نبیند.

ابزار فریم برای ماسک راحت:

اشکال و نوشته های خود را به فریم تبدیل کنید و به عنوان یک عنصر ثابت استفاده نمایید. هم چنین می توانید این فریم ها را با تصاویر متعدد پُر کنید. به راحتی می توانید تصویر دلخواه خود را بر روی فریم بیاندازید تا عکس به صورت خودکار با فریم شما منطبق شود.

انجام چندین عمل بازگشت (Undo):

با استفاده از CMD-Z یا کنترل و Z می توانید چندین قدم به عقب بازگردید.

بهبود در استفاده آسان تر:

شما می توانید نسخه ی مرجع خود را پنهان کنید، بر روی کانواس خود کلیک کنید تا متن را ویرایش نمایید و عملیاتی نظیر برش، انتقال و اضافه کردن نوشته را بهینه تر انجام دهید.

پیش نمایش زنده در حالت blend:

دیگر حدس زدن و گمانه زنی را کنار بگذارید! نیازی نیست که حالت ترکیبی خود را حدس بزنید. تنها کافیست بر روی گزینه های متعدد در بخش Blend به راحتی اسکرول کنید تا پیش نمایش انتخاب شما نمایان شود.

 


مزیت های آموزش جامع فتوشاپ، طراحی Photoshop Design طهاکو:

 در این دوره آموزشی …

پس با طهاکو همراه شوید.

آموزش جامع فتوشاپ می تواند سرنخی برای علاقه مندان به کار با تصاویر تبلیغاتی قدرتمند بحساب آید. اگر بدنبال فراگیری کار با نرم افزار فتوشاپ و همچنین آشنایی با نحوه اعمال ویرایشات بر روی اسناد تصویری دیجیتال و شروع پروسه طراحی گرافیکی می باشید، آموزش فتوشاپ طراحی طهاکو شروع بسیار مناسبی خواهد بود.

این دوره برخلاف تصور من از بار علمی بالایی برخوردار بود. فیلم های آموزشی این مجموعه نه تنها آنچه در مورد نرم افزار فتوشاپ را می دانستم تقویت کرد، بلکه کار با چندین آپشن و ویژگی جدید که قبلاً از آنها استفاده نمی کردم را هم فرا گرفتم. من نه تنها این دوره را برای تیم طراحی شرکت تهیه نمودم بلکه بشدت آنرا به علاقه مندان این نرم افزار توصیه می کنم.

بی شک تلاش بی شائبه متخصصین طهاکو در تهیه این دوره جامع ستودنی است و پیشنهاد می شود هر دانشجوی گرافیک و حتی هر کارشناس گرایش های هنر قبل از ورود به بازار کار و یا جهت بهبود مراودات کاری خود آموزش طراحی نرم افزار فتوشاپ حاضر را مشاهده نماید و از آن استفاده و بهره کامل را بسته به دانش و اندوخته دانشگاهی خود ببرد.

کیفیت فیلم

ضبط ویدیوهای آموزش جامع فتوشاپ، طراحی با کیفیت 720p صورت گرفته است و تمام 58 آموزش ویدیوی این دوره به تایید بخش کنترل کیفیت درآمده است.

کیفیت صدا

58 تراک صدای دوره جامع فتوشاپ، طراحی تماماً در استودیو وکال دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو ضبط شده و کیفیت این تراک ها در تضمین صددرصد مدیریت بخش صدا رسیده است.

کیفیت محتوا

تمام محتوای دروس آموزش جامع فتوشاپ، طراحی به تایید مدرسین و کارگردانان طهاکو درآمده است و در صورت بروز هر گونه مغایرت در محتوا با اسناد داکیومنت این نرم افزار منجر به پاسخگویی اشخاص یاد شده نسبت به تمام هزینه ها، به کاربرانی می شود که زمان گذاشته اند و بعد از مشاهده آموزه های این دوره از رضایت محتوایی برخودار نشده اند.

مهارت های پوشش داده شده در این دوره: مقدماتی، متوسط، پیشرفته و تخصصی
مدت زمان آموزش: // ساعت و // دقیقه و // ثانیه

فایل های پروژه دوره

بعد از خرید و ایجاد سطح دسترسی به آموزه‌ها؛ می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه دانلود فایل‌های پروژه شوید.

دوره ها
درس ها
طهاکو من
0