آموزش جامع AutoCAD Mechanical

AutoCAD Mechanical

در سرفصل آموزشی حاضر بعد از خوش آمدگویی به متخصصین محترم، پیشگفتاری پیرامون پیشنیازها و مقدمات و موارد مورد نیاز در بحث پیرامون آموزش اتوکد مکانیکال بیان شده است و در ادامه فایل های پروژه مورد بحث و بررسی قرار می گیرند تا مهندسان مکانیک با نحوه بکارگیری آنها آشنا شوند. در پایان این سرفصل دانش پژوهان با ابزارها و ویژگی های جدیدی که در نسخه های جدید اتوکد مکانیکال ارائه شده است آشنایی کامل پیدا می کنند تا با این پیشگفتار آماده ورود به دوره حاضر شوند.

این سرفصل آموزشی شامل 4 ویدیو می باشد (10 دقیقه و 55 ثانیه)

قبل از شروع کار با ابزارها و ویژگی های نرم افزار اتوکد مکانیکال، بهتر است یک بررسی کلی در محیط کار و رابط کاربری یا یوزر اینترفیس نرم افزار داشت تا بعد از حصول آشنایی با رابط نرم افزار بتوان در حین طراحی براحتی کار را پیش برد؛ و در همین راستا دانش پژوهان در سرفصل حاضر ابتدا با رابط کاربری آشنا می شوند و سپس نحوه استفاده از ریبون ها را فرا می گیرند، در ادامه با نحوه اضافه کردن و تغییر فضاهای کاری یا WorkSpace ها آشنا می شوند و همچنین کار با نوارهای وضعیت یا Status Bar و نوار ناوبری یا Navigation Bar را فرا می گیرند. در ادامه مباحث تب های ترسیم ها مورد بحث قرار گرفته است. دانش پژوهان در یک مرور کلی، کار با منوهای میانبر یا Shortcut Menu ها را فرا می گیرند و سپس بعد از یادگیری نحوه ایجاد دسترسی به هلپ و راهنمای آنلاین و آفلاین نرم افزار اتوکد مکانیکال، با نحوه بهره برداری از این ابزار سودمند آشنا می شوند. در ویدئویی مجزا، نحوه سفارشی سازی ریبون مورد بحث قرار گرفته است. کادر های محاوره ای ناوبری فایل و همچنین تنظیمات نقشه کشی یه همان Drafting Settings دو مورد دیگر از موضوعاتی هست که در سرفصل حاضر بررسی می شود. در نهایت دانش پژوهان با نحوه بکارگیری ابزار دسترسی سریع یا Quick Access Toolbar آشنا می شوند.

این سرفصل آموزشی شامل 12 ویدیو می باشد (//دقیقه)

توضیحات نرم افزار اتوکد مکانیکال:

اتوکد مکانیکال نام نرم افزاری جامع از خانواده اتودسک می باشد که معادل لاتین آن AutoCAD Mechanical می باشد.

 نرم افزاری کاربردی برای انواع مهندسانی بحساب می آید که قصد دارند در رابط کاربری نرم افزاری شبیه به اتوکد معمولی اقدام به طراحی قطعات مکانیکی نمایند. این نرم افزار علاوه بر اینکه یک نرم افزار بسیار عالی برای مهندسان مکانیک بحساب می آید، بلکه برای مهندسی های وابسته به رشته مادر مکانیک، همچون مهندسان رشته های صنایع، هوافضا، کشتی و صنایع نظامی و … بسیار کاربردی می باشد.

اتوکد مکانیکال را به نوعی می توان اتوکد پیشرفته و دوبعدی برای طراحی قطعات مکانیکی بحساب آورد که می تواند در کنار تمامی کتابخانه ها و استانداردهای مهندسی نیاز هر اپراتوری را در طراحی قطعات رفع نماید. نرم افزار اتوکد مکانیکال یا باصطلاح AutoCAD Mechanical یکی از نرم افزارهای خانواده اتودسک بحساب می آید که رابط کاربری بسیار ساده ای شبیه به نرم افزارهای AutoCAD معمولی دارد. ولی در حین سادگی یک نرم افزار نقشه کشی دوبعدی قطعات مکانیکی بسیار قوی هم محسوب می شود. با این تفاسیر اتوکد مکانیکال از دیگر نرم‌افزارهایی هست که روی پلتفرم اتوکد تولید شده و نامه کامل این نرم افزار Autodesk AutoCAD Mechanical می باشد، و همان‌طور که از نامش برمی‌آید، به‌ جز قابلیت‌های معمول نرم‌افزار اتوکد شامل ابزارها و امکانات اضافی برای طراحی قطعات مکانیکی نیز می‌باشد. این نرم‌افزار کتابخانه‌ی جامعی از قطعات و همچنین ابزارهای کاملی که مبتنی بر استانداردهای طراحی مکانیکی، هستند را فراهم می‌آورد و نیاز هر قشری با هر سطح از اطلاعاتی را برآورده می کند. با بیانی ساده تر می توان گفت AutoCAD Mechanical محصولی از سری نرم افزار های AutoCAD می باشد که توسط کمپانی AutoDesk تولید و ارائه شده است. اتودسک یکی از اولین شرکت‌هایی می‌باشد که با ساخت اتوکد استفاده از کامپیوتر را در طراحی مهندسی رواج داد. پس از آن بود که کامپیوتر یکی از ابزارهای اصلی طراحی مهندسی به حساب آمد.

 در این نرم افزار شما می توانید با استفاده از المان های از پیش طراحی شده ای که مختص طراحی های مکانیکی است، در طراحی های خود سرعت بیشتر و هم چنین دقت بیشتری را داشته باشید. این نسخه از نرم افزار نسبت به نسخه اصلی اتوکد، امکانات بیشتر و منحصر به فردی را در مقوله لایه گذاری ها و ابزارهای تخصصی در خود جای داده است. Part list از پیش آماده این نرم افزار به طوری ارائه شده است که می توانید زمان طراحی خود را به طور چشمگیری کاهش داده و ابزارهای گزارش گیری و ارائه ی آمارهای دقیق این نرم افزار باعث می شود تا لیست کاملی از اسناد مرتبط با مقوله structure خود داشته باشید.

اتودسک اتوکد مکانیکال یک نرم‌افزار طراحی به کمک رایانه است. اتوکد مکانیکال با ارائه تمامی امکانات مربوط به مدل سازی، مونتاژ، مجموعه سازی، کاتالوگ قطعات استاندارد آماده، ایجاد روابط مکانی قطعات، تعریف نماهای انفجاری، تولید نقشه‌های دوبعدی حرفه‌ای و بسیاری از موارد دیگر به یک مجموعه کامل و بدون نقص برای طراحی مهندسی می‌باشد.

در صنعت امروز، سرعت و دقت در کار، یکی از فاکتورهای مهم طراحی می‌باشد که اتوکد مکانیکال با استفاده از اتوکد برای ترسیمات پایهٔ دوبعدی، آن را برای کاربر فراهم کرده‌است. این نرم‌افزار با ساده‌ترین دستورها برای طراحی، تمامی امکانات لازم را در اختیار طراح قرار داده است و پیچیدگی‌های بسیار زیادی که در نرم‌افزارهای دیگر موجود است را ندارد.

در گذشته مکانیکال دسکتاپ یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند در طراحی صنعتی بود ولی نقطه ضعف‌های اساسی آن منجر به ارائه محصول قدرتمند و گسترده اتوکد مکانیکال توسط شرکت اتودسک شده‌است. این نرم‌افزار یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند طراحی سه بعدی قطعات می‌باشد که در رقابت تنگاتنگی با سالیدورکس، اینونتور و سالید اج دارد. اتوکد مکانیکال از جمله نرم‌افزارهای قدرتمند در حیطه CAD می‌باشد که بر بستر نرم‌افزار معروف اتوکد بنا شده‌است. از این رو در زمینه ترسیمات دو بعدی که برای مدلسازی سه بعدی نیاز است از همان امکانات اتوکد می‌توان بهره گرفت. در این نرم‌افزار امکانات پرقدرتی جهت ساخت مدل، مونتاژ و موارد دیگر در نظر گرفته شده‌است. از طرفی برخی نرم‌افزارهای دیگر نیز با پشتیبانی اتوکد مکانیکال خدمات دیگری را روی مدل‌های ترسیمی ارائه می‌دهند.

به کمک این نرم افزار می توانید قطعات مکانیکی مورد استفاده در حوزه های مختلف صنعتی همچون اتومبیل‌ سازی، کشتیرانی، فضانوردی، ماشین و دستگاه های تولید و… را طراحی کنید. همچنین نقشه ها و طراحی ها را می توانید با پارامتر های مختلف محدود کرده و مانع از ایجاد خطا در طراحی شوید. کاربردی ترین نرم افزار در طراحی های مکانیکی و جامدات بوده و می توانید از بانک های اطلاعاتی و ابزار هایی همچون پیچ ها، فنر ها، واشر ها و… نیز استفاده کنید.

در کل می توان گفت AutoCAD Mechanical (اتوکد مکانیکال) یکی از برترین پلتفرم های AutoCAD برای طراحی قطعات مکانیکی است.


مجوز نشر آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical:(وزارت ارشاد)

شماره مجوز ثبت شده اثر در وزارت ارشاد : بعد از أخذ شماره مجوز بهمراه تصویر در این قسمت وارد می شود.

 


ویژگی های نرم افزار اتوکد مکانیکال:

یادگیری و کاربری سریع به دلیل وجود محیط آشنای نرم‌افزار اتوکد

طراحی و مدل‌سازی انواع قطعات مکانیکی

ایجاد ابعاد دقیق مدل‌های مکانیکی به‌صورت هوشمند

دارای کتابخانه‌ای بیش از 700هزار قطعات و قابلیت‌های استاندارد با امکان اضافه‌کردن قطعات سفارشی به آن

امکان به‌روزرسانی و هماهنگ‌سازی قطعات با آخرین استانداردها

امکان هم‌افزایی یا Synergy برای مهندسی مکانیک

قابلیت تجزیه و تحلیل طرح

برخورداری از امکانات تهیه‌ی پیش‌نویس، مستندسازی، حاشیه‌نویسی، گزارش‌دهی و اشتراک‌گذاری پروژه‌ها

دارای بخش مرورگر محتوا جهت یافتن سریع محتوای مورد نیاز

امکان جدید پشتیبانی از مدل‌های سه‌بعدی CAD

هماهنگی با سایر برنامه‌های مجموعه‌ی اتوکد و نیز نرم‌افزارهای رایج طراحی مکانیک‌

از نسخه‌ی 2020 این نرم افزار مانند برنامه اصلی اتوکد صرفا در ویرایش 64بیتی ارائه می‌شود.

غالبا نرم‌افزارهای شرکت اتودسک به دو صورت فایل اصلی از سایت Autodesk – که به sfx شهرت دارد – و نیز به‌شکل ISO منتشر می‌شوند. نسخه‌ی ISO هیچ تفاوتی با نسخه‌ی اصلی ندارد و صرفا فایل‌ها استخراج شده و به‌همراه فعال‌ساز، درون ایمیج قرار گرفته است. به‌دلیل حجم بالاتر نسخه‌ی ISO و نیز برخی مشکلات نصب و…، نسخه‌ی sfx قرار می‌گیرد.

معمولا فعال‌ساز مجموعه نرم‌افزارهای Autodesk به‌صورت یک کرک عمومی توسط گروه XFORCE منتشر می‌شود و این نسخه هم همین‌طور است.

افزایش سرعت پروسه طراحی بخاطر حذف مرحله نقشه‌کشی و نقشه خوانی

جلوگیری از اشتباهات ناخواسته بخاطر استفاده از مدل سه بعدی به جای دو بعدی

امکان محدود کردن طرح با قیدگذاری و تلرانس گذاری

امکان تهیه نقشه‌های انفجاری، لیست قطعات و شماره‌گذاری خودکار آنها

امکان تهیه نقشه‌های دو بعدی و برشها از طرحهای سه بعدی

امکان مونتاژ قطعات

امکان تحلیل مدل از نظر مقاومت مصالح

امکان استفاده از نرم‌افزارهای دیگر مانند انجام مراحل ماشین کاری NC

طراحی کردن قطعات مکانیکی در حوزه های مختلف

استفاده از ابزار هایی همچون فنر، پیچ، واشر ها

دارای ابزار هایی برای تهیه اسناد پروژه، حاشیه نویسی و توضیح درباره هر قسمت

اعمال محدودیت های مختلف برای جلوگیری از خطا

محیط و ابزار های قدرتمند

پشتیبانی از ماژول های مختلف

یادگیری و کاربری سریع به دلیل وجود محیط آشنای نرم‌افزار اتوکد

طراحی و مدل‌سازی انواع قطعات مکانیکی

ایجاد ابعاد دقیق مدل‌های مکانیکی به‌صورت هوشمند

دارای کتابخانه‌ای بیش از ۷۰۰هزار قطعات و قابلیت‌های استاندارد با امکان اضافه‌کردن قطعات سفارشی به آن

امکان به‌روزرسانی و هماهنگ‌سازی قطعات با آخرین استانداردها

امکان هم‌افزایی یا Synergy برای مهندسی مکانیک

قابلیت تجزیه و تحلیل طرح

برخورداری از امکانات تهیه‌ی پیش‌نویس، مستندسازی، حاشیه‌نویسی، گزارش‌دهی و اشتراک‌گذاری پروژه‌ها

دارای بخش مرورگر محتوا جهت یافتن سریع محتوای مورد نیاز

امکان جدید پشتیبانی از مدل‌های سه‌بعدی CAD

هماهنگی با سایر برنامه‌های مجموعه‌ی اتوکد و نیز نرم‌افزارهای رایج طراحی مکانیک

و…


مزیت های آموزش جامع اتوکد مکانیکال AutoCAD Mechanical طهاکو:

در این دوره آموزشی AutoCAD Mechanical ، اصول اولیه کار با رابط کاربری AutoCAD Mechanical پوشش داده خواهد شد و گام به گام با کاربران این نرم افزار در طراحی یه قطعات مختلف پیش می رویم و در فرایند تولید نقشه ها و طرح های دقیق و اندازه گذاری شده مکانیکی راهنمایی های مورد نیاز ارائه می گردد.

به شما یاد می دهیم چگونه نقشه ها و داده های خود را در مقوله structure چطور ساختار بندی کنید. آموزش خواهید دید چگونه اشکال هندسی را ایجاد و ویرایش کنید، و با کمک کتابخانه قطعات استانداردهای مهندسی را به نقشه های خود بیاورید. شما با نحوه بالن گذاری نقشه های خود جهت علامت گذاری آشنا خواهید شد. وقتی طرح هایتان به مقدار کافی دارای جزئیات بودند، به شما نشان می دهیم که چگونه اسناد تولید کنید و محاسباتی که برای تولید قطعات نیاز دارید را جهت تحلیل انجام دهید. در انتها یاد می گیرید چگونه Template های کامل به همراه لایه ها، خصوصیات و لیست قطعات بسازید و در کل با روند کاری AutoCAD Mechanical آشنا خواهید شد. ما شما را با امکان استفاده از کتابخانه قطعات پیش ساخته و اضافه کردن مدلها به‌ آن در اتوکد مکانیکال آشنا خواهیم کرد. شما در این نرم افزار با ابزارهای گزارش دهی و زمان بندی برای کنترل ساخت و تولید در مراکز صنعتی آشنا خواهید شد. همچنین نحوه اشتراک یک پروژه بین چند طراح و تعیین سطح دسترسی به لایه های مختلف یک طرح را فرا خواهید گرفت. در این دوره به استفاده از محیط کاربری آشنای نرم افزار اتوکد آشنا می شوید و با ابزارهای مرتبی که با شکل های گویا و کاربردی همراه شده اند یک به یک آشنا خواهید شد. در کتابخانه نرم افزار اتوکد مکانیکال هزاران قطعه و مدل استاندارد و آماده همانند پیچ، واشر، بوش، مهره را خواهید دید و نحوه استفاده از هر یک را بطور کامل فرا می گیرید. اتوکد مکانیکال نرم افزاری می باشد که با افزایش سرعت پروسه طراحی بخاطر حذف مرحله نقشه‌کشی و نقشه خوانی به مهندسان کمک بسزایی می کند و این یکی از مواردی می باشد که در طول این دوره بکرات مورد بررسی قرار می گیرد. در نرم افزار اتوکد مکانیکال از اشتباهات ناخواسته بدلیل استفاده از مدل سه بعدی به جای دو بعدی جلوگیری می شود. در اتوکد مکانیکال امکان محدود کردن طرح با قیدگذاری و تلرانس گذاری وجود دارد و در سرفصلی از این دوره به صورت تمام و کمال به این مورد می پردازیم. اتوکد مکانیکال نرم افزاری هست که امکان تهیه نقشه‌های انفجاری، لیست قطعات و شماره‌گذاری خودکار آنها، همچنین امکان تهیه نقشه‌های دو بعدی و برشها از طرحهای سه بعدی، و همچنین امکان مونتاژ قطعات، امکان تحلیل مدل از نظر مقاومت مصالح، امکان استفاده از نرم‌افزارهای دیگر مانند انجام مراحل ماشین کاری NC را دارد و در کل در طول این دوره با تمامی این مقوله های آموزشی آشنا خواهید شد.

پس با طهاکو همراه شوید.

آموزش جامع اتوکد مکانیکال می تواند سرنخی برای علاقه مندان صنعت طراحی دوبعدی بحساب آید. اگر بدنبال فراگیری نقشه خوانی و طراحی نقشه های دوبعدی و سه بعدی مکانیکی می باشید، آموزش اتوکد مکانیکال طهاکو شروع بسیار مناسبی خواهد بود.

مهندس اکبر نصیری

این دوره برخلاف تصور من از بار علمی بالایی برخوردار بود. فیلم های آموزشی این مجموعه نه تنها آنچه در مورد نرم افزار اتوکد مکانیکال را می دانستم تقویت کرد، بلکه کار با چندین آپشن و ویژگی جدید که قبلاً از آنها استفاده نمی کردم را هم فرا گرفتم. من نه تنها این دوره را برای تیم طراحی شرکت تهیه نمودم بلکه بشدت آنرا به علاقه مندان این نرم افزار توصیه می کنم.

مهندس فرشید سبزی پور

بی شک تلاش بی شائبه متخصصین طهاکو در تهیه این دوره جامع ستودنی است و پیشنهاد می شود که دانش پژوهان درس نقشه کشی و هر مهندس گرایش های مکانیک قبل از ورود به بازار کار و یا جهت بهبود مراودات کاری خود، آموزش نرم افزار اتوکد مکانیکال حاضر را مشاهده نماید و از آن استفاده و بهره کامل را بسته به دانش و اندوخته دانشگاهی خود ببرد.

دکتر منصور صادقی نصب

کیفیت فیلم

ضبط ویدیوهای آموزش جامع اتوکد مکانیکال با کیفیت 720p صورت گرفته است و تمام 96 آموزش ویدیوی این دوره به تایید بخش کنترل کیفیت درآمده است.

کیفیت صدا

96 تراک صدای دوره جامع اتوکد مکانیکال تماماً در استودیو وکال دپارتمان نشر دیجیتال طهاکو ضبط شده و کیفیت این تراک ها در تضمین صددرصد مدیریت بخش صدا رسیده است.

کیفیت محتوا

تمام محتوای دروس آموزش جامع اتوکد مکانیکال به تایید مدرسین و کارگردانان طهاکو درآمده است و در صورت بروز هر گونه مغایرت در محتوا با اسناد داکیومنت این نرم افزار منجر به پاسخگویی اشخاص یاد شده نسبت به تمام هزینه ها، به کاربرانی می شود که زمان گذاشته اند و بعد از مشاهده آموزه های این دوره از رضایت محتوایی برخودار نشده اند.

مهارت های پوشش داده شده در این دوره: مقدماتی، متوسط، پیشرفته و تخصصی
مدت زمان آموزش: // ساعت و // دقیقه و // ثانیه

فایل های پروژه دوره

بدلیل عدم موافقت مدیریت طهاکو به استفاده از نسخه کرک شده، با کمال احترام به شرکت اتودسک؛ لینک های دانلود سورس اصلی نرم افزار قرار داده نمی شود و در همین راستا دپارتمان در تهیه دوره آموزشی، سورس نرم افزار را از توسعه دهنده این نرم افزار درخواست کرده که بعد از موافقت سورس تأیید شده به سمت آزمایشگاه ضبط فیلم ارسال شد. پیشنهاد ما به کاربران مهمان ارسال درخواست به شرکت اتودسک جهت دریافت لایسنس دوساله دانشجویی برای استفاده مطمئن از این نرم افزار می باشد. فایل های تمرینی بعد از ورود به وبسایت طهاکو، در همین قسمت قابل رؤیت می شود؛ در صورتی که در طهاکو اکانت فعال ندارید، از منوی بالا وبسایت طهاکو اقدام به ثبت نام کنید.

گواهینامه اتوکد مکانیکال

درخواست صدور مدرک آموزش جامع اتوکد مکانیکال طهاکو
تومان280000
تومان 170000
  • صادر کننده: سایت لینکدین
عرضه محدود
مجوز نشر بر حامل ديجيتال از مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال
logo-samandehi
مجوز نشر بر خط ديجيتال از مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه هاي ديجيتال
previous arrow
next arrow
Slider